Звідки взявся камуфляж.


Військова форма завжди відрізнялася від громадянської не тільки кроєм, але і забарвленням. У XIX столітті армійські мундири були яскравих кольорів. Англійська піхота йшла в бій в червоних мундирах, в Росії використовувалися бірюзові. Не побачити таких бійців було просто таки неможливо.

Маскуванням армії того часу не користувалися свідомо. Адже вогнепальна зброя, якою вівся вогонь, в ті часи не володіла великою дальністю. Здійснити постріл можна було максимум з декількох сотень метрів, після чого противники зближувалися і билися вже багнетами, палашами і піками.

Кардинально підхід до маскування змінився тільки з появою казнозарядної нарізної зброї, здатної вести точний вогонь на дистанціях понад кілометр. У таких випадках результат бою міг завершитись просто: кого першим помітили, той і програв. А точніше – загинув. Тому з кінця XIX століття з’являються перші спроби одягнути військових в одяг непомітних кольорів. Дітищем Англо-бурської війни стала форма кольору «хакі». Цей колір досі використовується по всьому світу при фарбуванні військової форми і техніки.

Однак вже Перша світова показала, що навіть однотонне захисне забарвлення недостатньо маскує солдата на місцевості. Снайпери нерідко самі дофарбовували свої костюми в відтінки рослинності і ґрунту тієї місцевості, де вони діють. Так з’явилася перша в світі камуфляжна форма.

Слово камуфляж походить з французької мови, і буквально перекладається, як «приховувати». Цим словом в сучасному світі прийнято позначати плямисту тканину військового одягу або ж просто забарвлення техніки і будівель.

Камуфляжна форма почала активне завоювання світу лише з кінця Другої світової війни. До початку В’єтнамської стало очевидно – солдат, одягнений в камуфляжну форму, менше страждає від ворожого вогню і, як наслідок, його виживання на полі бою вище. На жаль в радянській армії процес використання камуфляжу йшов дуже повільно, тому ще в 1980-х роках чимало солдатів носили традиційну одноколірну одяг.

Сьогодні ж камуфляж не завжди асоціюється з чимось військовим чи воєнним. Індустрію моди заполонив одяг та аксесуари кольору хакі та відповідного забарвлення. Та й у щоденному житті ми все частіше надаємо перевагу таким речам.

Завдяки високій якості, одягом для військова форма є найкращим туристів, мисливців і рибалок. Армійськийодяг відрізняється високою якістю, адже він створюється для виконання бойових завдань. Військова форма витримує колосальні навантаження і прекрасно підходить для носіння в екстремальних умовах. Форму шиють таким чином, щоб забезпечити максимальний термін служби. Жоднен одяг не витримає навантажень, на які розрахована військова форма. До речі, придбати його можна тут – https://prikordonnik.com.ua/.

Дізнався дещо нове? Тоді ділися статтею з друзями у соцмережах!


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Звідки взявся камуфляж.