«Дівчина в червоному бікіні»: зухвала втеча офіціантки лайнеру з СРСР


14 січня 1979 року на пляжі в передмісті Сіднея з’явилася дівчина в червоному бікіні. Наче нічого дивного, але вигляд цієї прибулиці був абсолютно приголомшений, та й по-англійськи вона говорила дуже погано.

Дівчина пояснила першому зустрічному, що їй потрібно знайти поліцейську дільницю. Як вже потім стало відомо, незнайомку звали Ліліана Гасинська. Вона втекла з пароплава, щоб попросити політичного притулку.

Радянський круїзний лайнер «Леонід Собінов» стояв на якорі в бухті Пірмонт (передмістя Сіднею). Пізно ввечері 18-річна офіціантка з Одеси Ліля Гасинська, залишивши всі речі в каюті, вибралася через ілюмінатор і вплав дісталася до берега. На це у неї пішло десь 40 хвилин.

Коли на кораблі помітили її відсутність, тут же відправили телеграму в радянське посольство. Дівчину намагалися відшукати, але всі зусилля були марні, її заховали співробітники місцевої газети Daily Mirror.

В СРСР про цей випадок замовчували, а ось в Австралії Ліля стала місцевою знаменитістю. Її фото були практично у всіх місцевих газетах. Оскільки на Лілі був лише купальник червоного кольору, журналісти назвали її «дівчиною в червоному бікіні» та опублікували її фото у всіх газетах.


Багато видань хотіли взяти інтерв’ю у цієї офіціантки, але співробітники Daily Mirror не відкривали місце перебування Лілі, поки влада вирішувала долю дівчини.

Ліліана Гасинська народилася в Луганській області в сім’ї актриси і музиканта. В 15 років Ліля несподівано надійшла в Одеське морехідне училище. Потім пройшла стажування у Великобританії. У дівчини була мета – потрапити на судно, що йде в Австралію. І напередодні 19-річчя вона була зарахована до штату офіціанткою на теплохід «Леонід Собінов».

В одному з інтерв’ю 18-річна втікачка зізналася, що спонукало її на втечу: «Мені було 14, коли я стала розуміти, що таке комунізм і в чому його мета. Мені стало ясно, що кругом одна брехня і пропаганда, і я почала це ненавидіти. Чому вирішила бігти саме в Австралію? Я побачила в журналі фотографію і зрозуміла, що це найкрасивіше місце на землі».


Це історія з хепі ендом – згодом їй надали статус політичного біженця. Незважаючи на гучні заяви, що вона хотіла втекти від комуністичного режиму і здобути свободу в іншій країні, на дисидентку дівчина мало була схожа. У чому полягали гоніння з боку влади на батьківщині виразно пояснити вона не змогла.

Молода дівчина мала намір залишитися в Австралії надовго, тому їй потрібно було шукати роботу. Вона пішла найпростішим шляхом: уклала контракт на 15 тисяч доларів з журналом Penthouse і знялася для нього оголеною. Після цього вона працювала моделлю, діджеєм і знімалася в серіалах.


Особисте життя дівчині вдалося швидко владнати. Першим її чоловіком став фотограф Daily Mirror, який пішов з сім’ї заради Лілі.

А вже в 1984 році дівчина вийшла заміж за австралійського мільйонера Яна Хайсона. Через шість років вони розлучилися, і слід Лілі загубився. Відомо, що вона покинула Австралію і, ймовірно, переїхала в Британію, демешкає і досі.

У Лондоні Гасинська знову вийшла заміж і народила двох синів.

Авантюристка Ліля наробила шуму в Австралії, СРСР і по всьому світу. З одного боку відважна, хоробра і смілива як для такого юного віку. Але також і досить розумна, тому як ніхто так і не дізнався про справжню причину її втечі.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
3
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

«Дівчина в червоному бікіні»: зухвала втеча офіціантки лайнеру з СРСР