Що робив П`єр Карден в Україні після аварії на ЧАЕС


29 грудня 2020 року у віці 98 років помер П’єр Карден – знаменитий французький модельєр одягу. Діяльність популярного кутюр’є вже давно вийшла за межі модної індустрії. А сам майстер любив повторювати: «Моє ім’я стало важливіше, ніж я сам».

Життя П`єра Кардена

Будучи ще зовсім юним хлопцем, П’єр Карден захопився одягом. Свій творчий шлях він почав з посади підмайстра у знайомого кравця. Пізніше, у віці 23 років, молодий дизайнер вирушив підкорювати столицю Франції. Нові знайомства привели його до першого серйозного замовлення. Карденові випала честь створити костюми для фільму «Красуня і чудовисько».

Всього лише через 2 роки П’єр Карден став головним дизайнером модельного будинку «Крістіан Діор». За 3 роки роботи майстер зумів показати всьому світу, що він не боїться експериментів і не збирається грати за правилами. Так модельєр представив перший одяг унісекс, яка більше ніколи не втратить свою актуальність. Завдяки Карденові свого часу в моду увійшли туніки, а також різноманітні речі нестандартного крою.

В середині 50-х років модельєр відкрив свої перші магазини Eve і Adam. У першому продавалася виключно жіночий одяг, а в другому – чоловіча. До речі, саме П’єр Карден змінив модне мислення світу. Чоловіки почали носити не тільки стримані однотонні речі, але і яскраві кольорові вбрання. Природно, це викликало обурення в суспільстві.

Однак Карденові було все одно. Він впевнено гнув свою лінію і робив це настільки професійно, що викликав захоплення. Чого тільки варті його епатажні покази прямо на вулиці або в магазині! Модельєр ніколи не обмежував себе.

У 1950 році П’єр Карден відкрив власний будинок моди. Причому зробив він це не тільки як професійний дизайнер, але і як досвідчений бізнесмен. Його товари з’явилися на ринку Європи, Китаю, Японії, Росії та інших країн всього світу. До нього на таке не наважувався ніхто.

Крім модного одягу і аксесуарів, Карден почав випускати парфуми, предмети інтер’єру і різні побутові штучки, наприклад, будильники або сковорідки. Подумати тільки! Талановитий дизайнер створив свою імперію, яка стала впізнаваною навіть самими далекими від моди людьми.

Через 7 років Карден поїхав до Японії. Там модельєр отримав почесне звання і став професором японського коледжу моди і дизайну. Через 2 роки майстер випустив колекцію prêt-a-porter. Це одяг, яку може купити абсолютно будь-яка людина. Вчинок розбурхав громадськість, і дизайнера виключили зі списку паризької асоціації моди.

У 1961 році модельєр відкрив ще один магазин з більш класичним одягом. Ще через 5 років Карден побував в Нью-Йорку, де представив свої авангардні колекції. Дизайнера взяли настільки привітно, що він і там відкрив свій бутік.

У той же час в світі почалася справжня «космічна лихоманка». Підкорення позаземних просторів стало джерелом натхнення для модельєра. Це призвело до створення футуристичних костюмів. Більш того, пізніше П’єр Карден почав створювати унікальний дизайн для НАСА.

П’єра Кардена приваблювала не тільки мода. Наприклад, в 1970 році він придбав цілий театральний комплекс в Парижі. Espace Pierre Cardin – популярне місце, де виступало багато зірок театру. Свого часу дизайнеру вдалося попрацювати з кінодівою Марлен Дітріх і балериною Майєю Плісецькою. Остання стала справжньою музою Кардена.

Крім того, в 1981 році модельєр купив найвідоміший в Парижі ресторан Maxim’s. Це місце занесено до списку історичних пам’яток столиці. Карден не просто модернізував заклад, а й відкрив його філії в інших містах світу.

Незважаючи на похилий вік, П’єр Карден до останнього продовжував творити. Колекції і каталоги одягу постійно поповнюються і радують цим шанувальників дизайнера.

У 2002 році П’єр Карден отримав Орден Франциска Скорини. Модельєр зробив значний внесок в розвиток білорусько-французьких відносин в області культури. А також надавав допомогу в подоланні результатів аварії на Чорнобильській АЕС.

Дивно, але саме катастрофа в Чорнобилі познайомила Кардена з Україною. У своїх інтерв’ю він наголошував, що відноситься до цієї країни і її людям з особливим трепетом. Більш того, як представник ЮНЕСКО, дизайнер брав участь у закритті реактора Чорнобильської атомної станції.

П’єр Карден в інтерв’ю українській газеті “Факти”, до України у нього було особливе ставлення: “Як представник ЮНЕСКО я брав участь у закритті реактора Чорнобильської атомної станції. Перебував за 20 метрів від епіцентру катастрофи. Мене настільки вразила трагедія, що я подарував постраждалим чорнобильцям кілька будинків”.

Схвалена ЮНЕСКО Чорнобильська медаль П’єра Кардена і досі допомагає збирати кошти для жертв трагедії.

В іншому своєму інтерв’ю для української служби Радіо Свобода 80-річний П’єр Карден сказав: «Про Україну я знав ще з дитинства й асоціювалася вона в моїй уяві з розлогими пшеничними полями. Усе уявлялося мені в ній ясним і сонячним. Знаю, що випало українцям пережити нелегкі часи російської окупації. Але нині вони знову вільні і я зичу їм не лише мати красиву, велику і сильну державу, а стати красивою, великою і сильною нацією”.

Знаменитий модельєр одягу говорив колись: «Багатство кружляє голову лише кретинам, мені ж потрібні гроші лише для того, щоб творити». Здається, П’єр Карден подарував світові щось більше, ніж просто кольорові панчохи і високі чоботи. Він став прикладом працьовитого і розважливого людини, який впевнено рухався до своєї мети. Світла пам’ять великому митцю…

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що робив П`єр Карден в Україні після аварії на ЧАЕС