Життя Леоніда Бикова, який трагічно загинув в ДТП


У квітні 1979 року ми отримали сумну звістку. Мільйони любителів кіно не могли повірити своїм очам, читаючи в газетах некролог про Леоніда Бикова. А йому на той момент було тільки 50.

Життя Леоніда Бикова

Міцний і енергійний, Леонід Федорович був сповнений сил і творчих планів. На жаль, доля розсудила інакше. Автокатастрофа на трасі Київ – Мінськ залишила радянське кіно без одного з найяскравіших комедійних акторів!

Три періоду життя Бикова

У житті Бикова було три періоди: харківський, ленінградський і київський. У Харкові майбутній актор пройшов своє становлення. Там Биков закінчив вуз і зустрів кохання всього свого життя. Тамара Кравченко згодом стала дружиною легенди, подарувавши йому сина і дочку.

До харківського періоду належать три перші фільми з Биковим, «Максим Перепелиця», «Доля Марини» і «Приборкувач тигрів».

Прославившись на весь Союз, Леонід Федорович переїхав до Ленінграда. Там, на «Ленфільмі», пройшов самий плідний і щасливий період життя актора.

Київське цькування

На жаль, Ленінград довелося покинути: тамтешній клімат був небезпечний для подружжя Бикова. У Києві ж Леонід Федорович зіткнувся з заздрістю колег і начальства.

Сценарії, написані чоловіком, передавали іншим режисерам, ідеї або забирали, або забраковували, а самого актора нещадно травили майже всі. Але навіть в таких умовах Биков примудрявся створювати шедеври. Чого варта тільки стрічка «В бой идут одни” старики “»!

Трагічна аварія

Леоніда Федоровича не стало 11 квітня 1979 року. Через сильні дощі пішли паводки, і актор поїхав перевірити, чи не залило його дачу під Києвом. Повертаючись назад, чоловік потрапив у смертельну ДТП.

Биков пішов на обгін трактора, назустріч йшла вантажівка зі скловатою. Від наслідків страшного удару в праву передню дверцю іменитого водія не врятував навіть ремінь безпеки.

Винного не було

Слідчий експеримент пізніше показав: юний водій вантажівки був невинний. Втомлений Леонід Федорович допустив помилку, його автомобіль забуксував на мокрій дорозі. За три роки до ДТП у Бикова був інфаркт, але до моменту події актор повністю відновився.

Згідно з підсумками медекспертизи, повторного інфаркту у актора не було. І Биков, і водій вантажівки до останнього намагалися уникнути зіткнення, але не судилося.

Коли Емілія Косничук, редактор кіностудії Довженка, дізналася про те, що трапилося, то згадала дещо. Коли у Бикова був інфаркт, він написав листа до друзів, де повністю зрежисерував похорон і просив не влаштовувати ніяких пишностей.

Записку актор передав Емілії, а та забула про неї. Згадала, лише коли Леоніда Федоровича не стало.

Хто знає, які шедеври ще міг би зняти Биков, чи не перервемо його шлях так раптово. Одне можна сказати точно: справжні фанати кіно досі пам’ятають талановитого актора і режисера навіть зараз.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
11
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Життя Леоніда Бикова, який трагічно загинув в ДТП