Улюблені жінки султана Сулеймана: в серіалі та історії


Серіал «Величне століття» користується величезною популярністю не тільки в Туреччині, але і в країнах колишнього СРСР. Люди із задоволенням спостерігають за різними баталіями і політичними інтригами того часу. Але, звичайно ж, більш за все їх цікавлять подробиці особистого життя султана.

Сьогодні поговоримо про жінок султана Сулеймана — в серіалі та реальному житті.

Гюльфем-хатун

Ця жінка з’явилася в житті, коли султану було 19 років. Про походження дівчини, а також про те, як вона потрапила в гарем, нічого невідомо. Одні джерела стверджують, що вона була албанкою, інші – сицилійкою.

View this post on Instagram

Имя по фильму: Гюльфем Имя актрисы: Селен Озтюрк Вторая наложница османского султана Сулеймана, мать шехзаде Мурада. Родилась: 1 июля 1497 г., Османская империя Умерла: 1562 г. (65 лет), Стамбул, Османская империя #великолепныйвек #турция🇹🇷 #султансулейман #хюрремсултан #махидеврансултан #валидесултан #хатиджесултан #ибрагимпаша #шехзадемустафа #шехзадемед #михримахсултан #шехзадеселим💜 #шехзадебаязид❤ #шехзадеджихангир❤ #гюльфемхатун #халитэргенч #мерьемузерли #нурфеттахоглу #небахатчехре #сельмаэргеч #оканялабык #мехмедгюнсюр #гюрбейилери #пелинкарахан

A post shared by Великолепный век❤️🔥 (@velik_vek_) on

Гюльфем народила від Сулеймана через рік після Фюлане. Але Мурад також прожив недовго – 8 років. Любов правителя і Гюльфем була вельми швидкоплинною, але жінка залишалася поруч з правителем до кінця своїх днів. Весь цей час вона була хорошим порадником і вірним другом Сулейману.

Фюлане-хатун

Дівчина, яка стала улюбленицею молодого Сулеймана. Вона стала його наложницею, коли майбутньому правителю було 18 років. У той час він носив титул принца-наступника – Шехзаде. Наложниця народила Сулейману сина Махмуда, який помер в 9-річному віці.

Втративши титул матері спадкоємця, Фюлане втратила прихильність Сулеймана і була відправлена в Старий Палац. Зображень цієї дівчини не збереглося, але є інформація, що вона була арабського походження і мала відповідну зовнішність. У серіалі її не показували.

Махідевран

Історики стверджують, що Махідевран була однією з найкрасивіших жінок Османської імперії. Також вважається, що вона була представницею знатного кабардинського роду. Спочатку вона не входила в число фавориток. Коли Махідевран народила правителю сина Мустафу, то хлопчик був лише третім в черзі на престол.

View this post on Instagram

Какой образ Махидевран (Нур) Вам нравится больше всего?❤️🔥 Пиши скорее в комментариях✅👇 #великолепныйвек #турция🇹🇷 #султансулейман #хюрремсултан #махидеврансултан #валидесултан #хатиджесултан #ибрагимпаша #шехзадемустафа #шехзадемед #михримахсултан #шехзадеселим💜 #шехзадебаязид❤ #шехзадеджихангир❤ #гюльфемхатун #халитэргенч #мерьемузерли #нурфеттахоглу #небахатчехре #сельмаэргеч #оканялабык #мехмедгюнсюр #гюрбейилери #пелинкарахан

A post shared by Великолепный век❤️🔥 (@velik_vek_) on

Змінилося все, коли Сулейман став правителем і переїхав в Стамбул. Його два старших сина померли від віспи, Махідевран стала матір’ю єдиного спадкоємця престолу. Титул головної фаворитки залишався за нею аж до появи Хюррем Султан.

Махідевран сприйняла в штики нову суперницю. Як відомо, багаторічна суперництво жінок закінчилося на користь Хюррем. Коли сина Махідевран стратили, саму жінку заслали. Деякий час їй довелося бідувати і продати все своє майно. Лише після приходу до влади Селіма II її реабілітували.

Гюррем Султан

Дівчина, яку європейськи історики називають Роксоланою, в житті Сулеймана з’явилася, коли він уже жив у Стамбулі і зійшов на престол. Вона стала улюбленицею правителя і народила йому п’ятьох синів і одну дочку.

View this post on Instagram

Имя по фильму: Хюррем (Александра) Имя актрисы: 1.Мерьем Узерли 2. Вахиде Перчим Наложница, а затем жена османского султана Сулеймана Великолепного, хасеки, мать султана Селима II. Родилась: 1501 г., Рогатин, Королевство Польское Умерла: 18 апреля 1558 г. (57 лет), Топкапы, Стамбул, Османская империя В браке с: Сулейман I (1531-1558 гг.) #великолепныйвек #султансулейман #хюрремсултан #султанмоегосердца #турция🇹🇷 #сериал #халитэргенч #мерьемузерли

A post shared by Великолепный век❤️🔥 (@velik_vek_) on

Жінці довелося чимало винести. У боротьбі за владу вона протистояла Махідевран, її синові Мустафі, Ібрагіму, головному візиру. Гострий розум допоміг жінці перемогти всіх суперників і отримати заснований спеціально для неї титул Хасекі. Він означав, що Роксолана підпорядковується виключно матері султана і стає його єдиною законною дружиною.

Про кохання Сулеймана і Роксолани було написано чимало пісень і віршів. Дивно, але ця жінка змогла домогтися неможливого: жодна інша наложниця не переступала поріг покоїв Сулеймана з тих пір як Роксолана стала його єдиною дружиною.

Неймовірна історія Роксолани увійшла не тільки в турецькі, але і в підручники інших країн. Вона ще раз доводить, що світлий розум може допомогти в боротьбі з більш досвідченими і знаючими суперниками.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
4
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
3
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Улюблені жінки султана Сулеймана: в серіалі та історії