Вона перетворила рулон шпалер на справжній витвір мистецтва!


Жалюзі з паперу – чудова ідея для тих, хто ще не визначився з вибором тюлю або фіранок. Також цей елемент декору стане порятунком для кімнатних рослин, які мешкають на підвіконні.

Зробити такі паперові жалюзі можливо всього за пару годин, а якщо у тебе залишилися шпалери після ремонту, то навіть не доведеться йти в магазин.

Прослужать жалюзі-плісе близько року, а потім ти зможеш просто зробити нові, адже це так просто, красиво і економічно. А ще паперові жалюзі відмінно підходять для прикраси вікон дачних будиночків і спільної творчості з дітьми.

Щоб зробити жалюзі зі шпалер, будуть потрібні:

1. Рулон паперових шпалер

2. Допоміжні матеріали: ножиці або канцелярський різак, лінійка, олівець.

3. Шило або дирокол (краще шило).

4. Мотузка довжиною більше висоти вікна і товщиною 5-7 мм або тоненька атласна стрічка.

5. Фіксатор з кінцевиком відповідного кольору.

6. При бажанні ще дві стрічки будь-якої ширини і довжиною в 2,5 рази більше висоти вікна. Ці стрічки потрібні тільки для декору.

7. Двосторонній скотч (або клей) і липучки в тон шпалер, якщо хочеш зробити штори зі «свагом» з боків.

Інструкція

1. Спочатку потрібно відрізати шматок шпалер потрібної довжини з розрахунку: висота вікна + 30 см. Потім потрібно зібрати полотно в гармошку. Рівно згинати шпалери допоможе лінійка, а прасувати і фіксувати загини – олівець або ручка.

2. Тепер гармошку зі шпалер потрібно зібрати, відміряти і позначити середину на першій ламелі і виконати в цьому місці наскрізний отвір за допомогою шила. Далі беремо мотузку і проводимо її через всю гармошку. Якщо мотузка синтетична, то її кінчик можна буде трохи обпалити, щоб він вийшов гострим, тоді одягати мотузку в отвори буде легше.

3. Кінець мотузки на першій верхній ламелі потрібно зав’язати у вузлик, щоб вона не вислизнула з отвору, а сам кінчик можна або залишити, щоб ним прив’язати штори до карниза, або обрізати, якщо ти хочеш приклеїти і прикріпити штори прямо на віконну раму.

4. На цьому етапі до першої ламелі також можна приклеїти будь-яку тверду основу, наприклад, картон, пластиковий куточок або тонку рейку, щоб з її допомогою повісити жалюзі на вікна.

5. На нижній кінчик мотузки (в нижній частині штор) надягаємо фіксатор і збираємо наші штори до бажаного рівня. Тепер на правому і лівому кінцях шпалер приклеюємо липучки за допомогою клею або двостороннього скотча, потім ці липучки склеюємо і … ву-аля! Отримуємо жалюзі-плісе зі «свагом».

6. І нарешті, кріпимо наші штори на вікно.

Поради
– Якщо хочеш зробити горизонтальні жалюзі без свага, то потрібно виконати наскрізні отвори в двох місцях. І, звичайно ж, в цьому випадку будуть потрібні або дві мотузки, або одна довга. А щоб зробити горизонтальні жалюзі цікавіше, можна прикрасити їх стрічками, які, до того ж, приховають мотузки і зафіксують штори на потрібному рівні.

– Замість фіксатора можна використовувати ґудзик відповідного розміру з двома або трьома отворами.

– Зрозуміло, кожну заготовку-гармошку можна обрізати по ширині. Але, як правило, для стандартного вікна цілком підходять шпалери стандартної ширини 53-55 см. А якщо потрібні жалюзі більше, то можна вибрати шпалери шириною 1 м.

А ось підбірка фото різноманітних ідей для твого натхнення.

Якщо наберешся сміливості і зробиш подібні жалюзі вдома, ділись з нами фото у коментарях. А поки обов’язково розкажи друзям про цю чудову ідею!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вона перетворила рулон шпалер на справжній витвір мистецтва!