13 найстрашніших підводних місцин. При їх вигляді навіть у сміливця по спині біжать мурашки…


Іноді жартують, що космос вивчений людством краще, ніж підводні простори власної планети. Справді, адже навіть на Місяці побувало більше людей, ніж на дні Маріанської западини! Романтики називають море світом загадок, чудес і трагедій, і наша сьогоднішня добірка якнайкраще доводить  —  кращої назви для синьої безодні годі й шукати.

Деякі з описаних тут місць є останками колишніх катастроф. Інші  —  творіння природи, дивовижні, але не менш моторошні. А дещо і зовсім змушує задуматися: можливо, людині насправді не місце в морських глибинах?

На перший погляд, кадри з фото взято із якогось фантастичного фільму. Насправді перед нами сцена підлідного дайвінгу. Занурюватися в крижану воду з аквалангом ризикують лише рідкісні екстремали. Кажуть, там досить небезпечно, але дуже красиво!

Скелет, з бадьорим виглядом сидить за кермом літака на знімку вище, — всього лише пластиковий макет. Однак нирці, що працюють на місцях авіакатастроф, підтверджують: в морській безодні знайшло останній спочинок безліч пілотів. Правда, останні їх хвилини краще собі не уявляти…

Кадр з кіно? Нічого подібного, це бразильська яхта «Нескінченне море». Вона затонула біля берегів Антарктиди в 2012 році. На щастя, екіпаж вчасно підняв тривогу, і людей врятував військовий корабель, який проходив повз.

Колись це фото циркулювало по мережі з підписом «Ось чому я боюся океану». Справді, відображений тут блакитний кит, найбільша тварина планети, здатна запросто перевернути човник з людьми. Ось тільки, боюся, зараз цим красеням впору боятися людей, а не навпаки.

Втім, не одними лише величезними китами багатий океан. Плавець із знімка вище зображений на тлі волосистої ціанеї, відомої також як «Левова грива», однієї з найбільших медуз світу. На щастя, людині тут насправді ніщо не загрожує. Жало цієї істоти для нас нешкідливе.

Кладовище кораблів біля островів Трук — пам’ятник Другої світової війни, який повільно руйнується. Тут в 1944 році американці розгромили японський флот, відправивши близько 50 військових суден на дно морське. Плавати тут по-справжньому страшно, але фотографів, що спеціалізуються на підводній зйомці, приваблює це моторошне видовище.

Згодом зруйнований корабель перестає нагадувати творіння рук людських. Подивися хоч на фрагмент зі знімка вище. Зараз цей огидний, суцільно порослий водоростями уламок більше схожий на пащу якогось морського чудовиська!

Здається, що на фото вище немає нічого страшного? А деяких людей після таких картин трясе від жаху! Батофобія, або страх глибини, змушує нещасних покриватися холодним потом, варто їм лише уявити собі безодню, куди готується зануритися плавець.

Сама фраза «підводна річка» вже віддає абсурдом. Однак те, що відбувається на знімку вище складно назвати по-іншому. Це чудо розташоване біля берегів Мексики. Тут, в підводній печері, солона вода змішується з прісною, створюючи унікальний ефект!

Мешканці глибоких вод  —  тема для окремої розмови. Ну а вічно здивовані морди місцевих жителів запросто можуть зробити особливо вразливих особистостей заїками!

На щастя, перед тобою не купа трупів, що лежать під водою. Це справа рук Джейсона Тейлора, скульптора, який створює щось середнє між творами мистецтва і рукотворними рифами. За задумом їх автора, з часом його творіння стануть домівкою для безлічі морських видів, адже споруджені вони з природних матеріалів.

Легендарний «Титанік», як і раніше, лежить там, де зустрівся колись з айсбергом. Навіть сьогодні, коли минуло більше ста років після його краху, останки величезного корабля справляють гнітюче враження…

Навіть звичайне кладовище приємним місцем не назвеш. А на фотографії вище зображено частину підводного цвинтаря. Меморіальний риф Нептун розташований біля узбережжя Флориди. Небіжчиків спочатку кремують, потім їх попіл змішують з цементом, а те, що з цього вийшло додають до масштабного спорудження.

Всі місця, про які згадувалося вище  —  лише мала частка від жахіть і чудес, які переховуються на морському дні. Поділись цією дивовижою з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 найстрашніших підводних місцин. При їх вигляді навіть у сміливця по спині біжать мурашки…