Медовий Спас 2021: що ні в якому разі не можна робити на Маковея


14 серпня відзначають Медовий Спас, або Маковея. У цей день віруючі ходять до церкви і освячують мед, букети і фрукти, а господині печуть пироги з маком. Я з дитинства пам’ятаю свято саме таким. Щоліта в цей час ми з сестрою гостювали у бабусі в селі.

У цей день, з раннього ранку, вона одягала нас у святкові сукні, збирала велику корзину з фруктами, медом і пирогами, які завжди пекла сама. А ще бабуся робила нам гарні букети з різноманітних квітів.

А потім ми йшли до церкви, де священослужитель освячував наші кошики та букети. Після ми задоволені поверталися додому, щоб поласувати пирогами. Ми дуже любили цей день. У дитинстві ми не так багато знали про це свято, виявляється, є безліч обрядів, традицій і заборон, які дотримуються усіма віруючими. І сьогодні редакція «Популярне» розповість вам про це.

ПЕРШИЙ СПАС
У серпні відзначають три свята на честь Спасителя, три Спаса: 14 серпня – Медовий Спас, 19 серпня – Яблучний Спас, і 29 – Горіховий Спас. Сьогодні ми поговоримо про Першого Спаса.

В народі свято іменується Медовим Спасом, адже саме в цей час бджолярі починають збір меду. Мед неодмінно несли освятити до церкви, а господині готували різноманітні медові ласощі.

Крім меду, в церквах в цей день освячують воду, мак і маковійчики – букети квітів. У них обов’язково повинні бути головки стиглого маку, гілочка калини, пара колосків пшениці або вівса, соняшники і полин. Зараз готові маковійчики можна придбати на ринку, якщо немає можливості самостійно зібрати букет.

Маковійчики після освячення стають сильним оберегом, який потрібно зберігати в будинку, бажано біля ікон. Їх ні в якому разі не можна викидати.

Вважається, що Медовий Спас – це проводи літа. З цього дня починають відлітати ластівки. Також з 14 серпня починається Успенський піст, який триває два тижні. Піст вважається найлегшим і найприємнимнішим, адже основу столу складають молода картопля, гриби і дозрілі овочі й фрукти. Церква в цей день дає майже повну свободу дій, але деякі заборони все ж є.

ЗАБОРОНИ НА МЕДОВИЙ СПАС
1. Не можна купатися. У народі вірили, що в цей день закінчується літо, тому можна потонути або захворіти. Але в деяких місцевостях в цей день освячують воду в джерелах, озерах і річках. Вважається, що купання після обряду очистить людини перед постом і подарує здоров’я. Але після цього купатися у водоймах можна.
2. Не можна працювати і прибирати в будинку. Все це краще зробити заздалегідь, щоб в свято відпочивати.


3. Не можна злитися і лаятися. Цей день потрібно провести в спокої і гармонії, адже всі образи і негативні побажання на адресу інших людей повернуться тобі сторицею.
4. Не можна шумно святкувати і голосно говорити. Ця заборона пішла від того, що в цей день збирали мед, а шум заважав процесу і лякав бджіл.

Крім заборон, існують ще й народні прикмети, в які вірили наші предки.

ПРИКМЕТИ НА МЕДОВИЙ СПАС
Якщо в цей день іде дощ, після цього цілий рік не буде лісових пожеж.
На Маковея збирають мак.
На Маковея літо закінчується, осінь починається.
В Перший Спас будь-який бабин гріх проститься.

Ну що ж, ми розповіли все, що знали про це свято. А тепер саме час приступати до підготовки: збирати чи купувати букети, а також готувати медові і макові ласощі. Тільки не перестарайтеся з медом, адже навіть такий цілющий продукт може бути шкідливим і небезпечним.

Проведіть це чудове свято в мирі та гармонії, святкуючи з родиною та близькими. А також не забудьте помолитися і сходити до церкви. Гарного вам свята!

Чи дотримуєтесь ви заборон на свята? Хотіли би дізнатися про традиції та обряди на Яблучний і Горіховий Спас? Обов’язково розкажіть нам в коментарях!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Медовий Спас 2021: що ні в якому разі не можна робити на Маковея