За які фрази про Медведчука заборонили книгу про Стуса


За ці фрази заборонили книгу “Кримінальна справа Василя Стуса”

Дарницький районний суд 19 жовтня ухвалив рішення, який частково задовольнив позов народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука проти журналіста й історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса».

Зокрема, суд вирішив визнати «недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації» інформацію, поширену в кількох розділах книжки «Справа Василя Стуса».

«Зобов’язати Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», – оголосила суддя.Крім того, суд заборонив Кіпіані і видавництву Vivat використовувати і поширювати в ЗМІ інформацію, яка міститься в згаданих двох розділах і «надає можливість ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа, дійової особи без його згоди».

Рішення суду на користь Медведчука. Книги не можна поширювати з наявними “цитатами”, які ображають честь, гідність і репутацію Медведчука – ката Стуса.

Заборонені фрази:

– “… чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»

– “…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання”

– “… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…”

– “…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук”

View this post on Instagram

Деякі факти про «справу Стуса» 1️⃣Стуса судили двічі. Під час першого арешту КДБ вирішило зробити «літературну експертизу» його віршів. Співробітник Інституту літератури А.Каспрук написав, що книжку Стуса «нормальна неупереджена людина прочитати може лише з обридженням», а його вірші «якась маячня, злобливе белькотіння». 2️⃣Другий суд відбувся 29 вересня-2 жовтня 1980 року. За вироком, поет мав вийти на волю аж у 1990-му. За іронією долі, саме в цьому році його реабілітували, вже посмертно. 3️⃣Василь Стус неодноразово відмовлявся від наданого йому адвоката Віктора Медведчука. Адвоката лишили, а Стуса покарали: зачитали вирок суду без його присутності. 4️⃣Юридичний аналіз другого суду над Стусом, проведений у 2016 році, довів, що адвокат Стуса не мав права визнавати вину підсудного до того, як це зробив суддя, і загалом не використав багато можливостей для захисту. 5️⃣Василь Стус загинув під час другого ув’язнення, але досі немає однозначної думки від чого. Лунали всі версії від переохолодження та зупинки серця до самогубства та вбивства. 6️⃣У травні 2019 року вийшла друком книга Вахтанга Кіпіані з опублікованими матеріалами справи, яка теж потрапила під суд з травня 2019 року. 19 жовтня 2020 року суд виніс вирок заборони розповсюдження книги та видалення з неї інформації про Медведчука. За кілька годин книга була розкуплена, а видавництво та автор готують новий тираж та апеляцію. . . . . . #subrosa_history #history #стус #справастуса #кіпіані #суд #медведчук #васильстус #репресії #історія #історіяукраїни #срср #кдб #архів

A post shared by Історики УКУ «Sub Rosa» (@ucu_subrosa) on

– “…шістка комуністичної системи Медведчук…”

– “Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?”.

Ось що говорить Сергій Притула про ситуацію: «Стус – вічний! Медведчук – тимчасове непорозуміння в історії України. Вахтангу Кіпіані вкотре дяка за титанічну працю і невтомну боротьбу з кремлівським сателітом і комуністичною шісткою! Усім президентам України «щира дяка» за формування такої судової системи, яка щоразу вміє здивувати пробиванням чергового дна!»

Пошир цю статтю, щоб люди знали правду!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

За які фрази про Медведчука заборонили книгу про Стуса