Стівен Гокінг перед смертю розповів про можливі сценарії кінця світу.


Нещодавно пішов з життя великий учений, відомий фізик і надзвичайно розумна людина Стівен Гокінг. Коли Стівену виповнився 21 рік, у нього діагностували невиліковну хворобу – бічний аміотрофічний склероз. Лікарі були впевнені, що жити хлопцеві залишилося не більше двох-трьох років.

Але і через більш як півстоліття він продовжував працювати, хоча був прикутий до інвалідного крісла, а спілкувався тільки з допомогою синтезатора мови. Гокінг написав важливі наукові роботи і безліч науково-популярних книг, включаючи його «Коротку історію часу». Його порівнювали з Альбертом Ейнштейном і Ісааком Ньютоном, а всі його попередження сприймали з особливою серйозністю. Про них ми і розповімо сьогодні.

Гокінг передбачав чотири сценарії кінця світу для людства: ядерна війна; стрімкий розвиток штучного інтелекту, який незабаром може перевершити людський; випадково або навмисно створені віруси, які виявляться смертельно небезпечними для всього людства; глобальне потепління.

В рамках останньої загрози він постійно критикував дії Дональда Трампа. Ще під час президентської кампанії той обіцяв, що США припинить участь в Паризькій угоді 2015 року, головною метою якої було знизити темпи глобального потепління за допомогою регулюючих заходів зі зниження викидів вуглекислого газу.

Влітку 2017 року США все-таки вийшли з угоди. Трамп заявив, що положення цього договору дуже несправедливі для США. До того ж їх реалізація обійдеться Америці в три трильйони доларів і 6,5 мільйона втрачених робочих місць.

За словами президента Трампа, Паризька хартія може підірвати економіку держави і порушити роботу вугільної промисловості. При цьому Трамп залишається відкритий до переговорів. Європейські лідери негативно відреагували на таку заяву, вони не збираються переглядати угоди на вимогу однієї країни.
В результаті, США опинилися серед держав, які не беруть участі в Паризькій угоді, в компанії з Сирією і Нікарагуа. Ряд вчених і екологів висловили свою стурбованість діями Трампа.

Стівен Гокінг вважав, що загроза глобального потепління близька, як ніколи. Але у нас ще є шанс запобігти їй, якщо ми почнемо діяти згуртовано прямо зараз.

«Ми наближаємося до переломного моменту, коли глобальне потепління стає незворотнім. Дії Трампа можуть підштовхнути Землю до краю прірви, і вона стане схожа на Венеру з температурою 250 градусів і кислотним дощем», – сказав він в інтерв’ю.

На думку вченого, заперечення величезних змін клімату завдасть жахливої шкоди навколишньому середовищу, чого можна було б уникнути: «Саме президент наражає на небезпеку наш світ і наших дітей».

Нагадаємо, що ще під час президентських перегонів Гокінг називав Трампа демагогом. Він вважав, що його успіх і популярність складно пояснити з позицій логіки.

Як на мене, слова великого вченого не можна пропускати повз вуха. Ми щасливці, бо жили з цією людиною в один час.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Стівен Гокінг перед смертю розповів про можливі сценарії кінця світу.