Що криється за кадром найбільш значущих фотографій за версією журналу Тіme.


Легендарний журнал Time представив проект «100 фотографій», куди увійшли знімки найяскравіших подій з життя всього світу. Значення має не художня, а історична цінність, і тому навіть аматорські фото потрапили в цей список. Але щоб оцінити по достоїнству кожне зображення, варто познайомитися ближче з тим, як вийшов той чи інший кадр.

Ми вибрали 10 знімків, з якими пов’язані випадки, історії і моменти, які раз і назавжди змінили наш світ. Адже не дарма кажуть, що кадри вирішують все.

Найперша фотографія в світі, знята з натури (1826)

Знімок зробив французький винахідник Жозеф Ньєпс Нісефор за допомогою камери-обскури і хитрого експерименту. Процес створення фотографії зайняв більше 8 годин і виглядав так: покривши внутрішню сторону камери особливою сумішшю, яка твердне на сонці, винахідник поставив конструкцію і чекав, поки сонце «пропече» картинку, відображену в камері-обскура. Ділянки, покриті сумішшю і потрапили під сонце, затверділи. Залишки суміші легко змилися водою, оголивши готову картину.

Ширяючий кінь і зародження анімації (1878)

Чи може кінь, що біжить галопом, на мить зависнути в повітрі? Відповідь на цю стару головоломку отримав англійський фотограф Едвард Мейбрідж. Використовуючи 12 камер уздовж скакової доріжки, він сфотографував послідовно кожен момент руху коня. Так на практиці стало ясно: при бігу кінь може «парити», відриваючи всі 4 копита від землі.

Пізніше на основі цієї техніки з’явилися перші анімації, де відбувався зворотний процес: спочатку створювалися картинки фаз руху, які потім оживали при швидкій послідовній зміні.

Рука смерті, яка отримала Нобелівську премію (1895)

Дружина Вільгельма Рентгена стала першою, хто побачив фотографію власних кісток. Їй довелося нерухомо тримати руку чверть години, поки чоловік робив цей знімок. «Я бачила свою смерть!» – сказала вона, подивившись на отриману рентгенограму.

За відкриття і дослідження X-променів Вільгельм Рентген отримав Нобелівську премію в 1901 році.

Перша кольорова фотографія (1904)

Знімок «Озеро в місячному світлі» увійшов в історію як перший, що зберіг свою кольоровість. Його автор, художник Едвард Стейхен, придумав технологію, щоб створювати кольорові фотографії. Через 100 років це зображення було продано за $ 3 млн.

Обід на висоті 200 метрів без страховки (1932)

Ця фотографія, зроблена на підтримку реклами висотного комплексу, стала символом американської стійкості і амбітності за часів, коли люди так відчайдушно цього потребували.

Щоб зробити цей кадр, невідомий фотограф попросив реальних будівельників розташуватися на одній балці без страховки на висоті 69-го поверху споруджуваного хмарочоса. З одного боку, це постановочне фото, з іншого боку, такі обіди – звичайне явище серед американських будівельників.

Народження найвідомішого міфу XX століття (1934)

Проїжджаючи повз озеро, британський лікар і полковник Роберт Вілсон сфотографував дивовижну істоту в озері. Роберт вважався людиною шанованою, і цей знімок на кілька десятиліть перетворився в незаперечний доказ існування Лох-несського чудовиська.

Втім, після 60 років учасники змови про Нессі зізналися, що на фото лише дитячий підводний човен з головою іграшкової змії.

Кінець епохи дирижаблів і початок ери Led Zeppelin (1937)

Гігантські дирижаблі розсікали небо на початку XX століття, уособлюючи в собі владу і багатство. Найбільший з них, «Гінденбург», під час чергового рейсу загорівся і розбився, в результаті чого загинула третина людей на борту. Після краху уряд Німеччини заборонив пасажирські перевезення, дирижаблі зрідка використовувалися для транспортування пошти, у військових і пропагандистських цілях.

Через три десятиліття британські музиканти обговорювали ідею зібрати власну групу. Тоді один з них пожартував: «Вона, напевно, впаде як свинцева повітряна куля!», А інший поправив: «Свинцевий дирижабль». Так з’явилася група Led Zeppelin, яка помістила на дебютний альбом фото палаючого цепеліна «Гінденбург» і не прогадала.

Прапор Перемоги над Рейхстагом (1945)

Знімок зроблений, коли вуличні бої вже припинилися і на Рейхстазі встановили безліч корисних прапорів. Але щоб відобразити момент і атмосферу Перемоги, за завданням ТАСС Євгену Халдею довелося зробити кілька постановочних фотографій з участю бійців 8-ї гвардійської армії.

Найвідоміший знімок поцілунку в світі (1945)

У день капітуляції Японії на вулиці США вийшли натовпи людей святкувати перемогу. Фотожурналіст Альфред Ейзенштадт намагався зловити на камеру найяскравіші моменти. Люди йшли, обіймали і цілували один одного. Поруч біг моряк. Раптом він схопив незнайому медсестру, вітаючи і обіймаючи, він смачно поцілував її і тут же зник у натовпі. Ця фотографія увійшла в історію як символ перемоги, миру і любові.

Ні грама монтажу, суцільне мистецтво (1948)

Саме так виглядає оригінал знімка, який вразив весь світ півстоліття тому. Автор Філіп Халсман став родоначальником сюрреалізму в фотографії. Разом зі своїм другом Сальвадором Далі він зробив фото, яке перегукується з роботою художника «Атомна Леда». Відмовившись від монтажу, майстрам довелося ретельно продумати постановку і запастися терпінням в спробах піймати потрібний момент і «підвісити» в повітрі всіх учасників процесу.

Зацікавила історія знімків? Тоді ділися статтею з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що криється за кадром найбільш значущих фотографій за версією журналу Тіme.