Японська техніка проти ліні, або Принцип 1 хвилини


«З понеділка почну нове життя, буду ходити в тренажерний зал, займатися йогою, робити самомасаж, качати прес» – кожен з нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяць, на кілька місяців, на рік.

Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але, наприклад, позаймавшись 3 рази на тиждень в тренажерному залі по кілька годин, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не вироблена.

Японська техніка проти ліні

Існує японська методика кайдзен, в якій закладено так званий принцип 1 хвилини. Суть цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно 1 хвилину, але день у день і в один і той же час. 1 хвилина часу – це зовсім мало, а значить, це легко здійснити будь-якій людині. Лінь не встане на вашому шляху. Ті ж самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, придумуючи відмовки або виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку іноземною мовою – коли час обмежений 1 хвилиною, заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Важливо те, що ви перемагаєте невпевненість в своїх силах, звільняєтесь від почуття провини і безпорадності, відчуваєте успіх і перемогу. Надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття на п’ятихвилинні і так далі. Потім непомітно підійдете і до півгодинним заняттям.

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово є складовим і включає в себе два інших – «кай» (“зміна”) і “дзен” ( “мудрість”). Автором цієї концепції менеджменту є Масаакі Імаі. Він вважає, що кайдзен – це справжня філософія, яка може однаково успішно застосована і в бізнесі, і в особистому житті.

В японській мові слово «кайдзен» означає «безперервне вдосконалення». Виходячи з цієї стратегії, в процес вдосконалення залучаються всі – від менеджерів до робітників, причому її реалізація вимагає відносно невеликих матеріальних витрат. Філософія кайдзен передбачає, що наше життя в цілому (трудова, громадська та приватна) повинна бути орієнтована на постійне поліпшення.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, так як на Заході усталилася думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, що віднімають багато сил, можуть зламати людину.

А принцип кайдзен підійде всім і може бути застосовний для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення в сфері менеджменту.

В основі методики лежать п’ять принципів: сортування, послідовність, чистота, систематизація та дисципліна. Тобто для досягнення мети потрібно:

  • сформулювати завдання;
  • скласти план дій;
  • навести порядок, в тому числі у власних думках;
  • не пропускати жодного дня – виробити певну систему;
  • поступово втілити все задумане в життя.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами і почати застосування методики кайдзен на практиці.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, яке слово стало словом року 2020.

А також розповідали про українку, яка ввійшла в топ-100 жінок світу.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Японська техніка проти ліні, або Принцип 1 хвилини