Тільки 7 жінок у всьому світі мають право носити біле при Папі Римському.


Традиції Ватикану і звичаї Папи Римського наповнені цікавими особливостями. Наприклад, глава Католицької церкви зобов’язаний носити золотий перстень із зображенням апостола Петра, а охороною правителя Святого Престолу займається окрема папська гвардія.

Що стосується одягу, Франциск вважає за краще білі шати, а його попередник Бенедикт XVI любив червоний і жовтий колір. Втім, у присутніх поруч з папою немає такої свободи: їх дрес-код суворо регулюється католицьким протоколом.

Тільки 7 жінок у всьому світі можуть носити біле в присутності Папи, і, до речі, в їхнє число не входять Меланія Трамп і Єлизавета II. Привілей білого мають католицькі королеви, а також дружини і вдови католицьких монархів.

Таким чином, з’явитися в одязі білого кольору на прийомі у Папи Римського можуть тільки королеви Іспанії Софія і Летиція, княгиня Монако Шарлен, бельгійські королеви Матильда і Паола, велика герцогиня Люксембурзька Марія Тереза і принцеса Марина з Неаполя.

Інші представниці жіночої статі змушені одягатися в чорні сукні з довгими рукавами і мантилью (мереживну накидку), але не завжди це правило ретельно дотримується. Наприклад, далека від католицьких традицій Раїса Горбачова колись приїхала на зустріч з Папою Йоаном Павлом II у червоному одязі.

Цю особливість придумали для підкреслення важливості понтифіка, хоча сам Ватикан не наполягає на суворому дотриманні нав’язаного протоколом правила.

Привілей білого — традиція, що виникла ще десятки століть тому, і її намагаються дотримуватися і сьогодні день. Втім разом з мінливим світом змінюється й Ватикан.

Стаття була тобі цікава? Розкажи друзям!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Тільки 7 жінок у всьому світі мають право носити біле при Папі Римському.