14 практичних порад для тих, хто не готовий переплачувати за електроенергію.


Кожен господар знає, що левову частку його витрат займають рахунки за комунальні послуги. Доводиться оплачувати квитанції за воду, світло, газ та інше. Сьогодні ми зібрали 14 практичних порад людям, які не хочуть переплачувати за електрику.

1. Енергозберігаючі лампи

Замінивши всього одну лампу розжарювання на енергозберігаючу, можна заощадити близько 500 гривень на рік. Заміна всіх лампочок дозволить істотно зменшити витрати на електроенергію. Крім того, продуктивність енергозберігаючих та світлодіодних ламп набагато вища, ніж у звичайних, а отже міняти їх потрібно рідше.

2. Інтер’єр

Виявляється, грамотно оформивши квартиру, можна заощадити на електриці. Запам’ятай, світлі кольори стін і меблів здатні відображати до 80 % світлового потоку. Також не забувай про чистоту, пилові лампи і брудні вікна крадуть близько 35 % світла.

3. Вимикай світло

Через підвищення тарифів на електрику багатьом з нас довелося згадати настанови старшого покоління: «Виходиш з кімнати, вимикай світло!» Особливо актуальна така порада для квартир, де для освітлення використовуються звичайні лампи розжарювання.

4. Додаткове освітлення

Використовуй додаткове освітлення замість основного. Торшери, бра, настільні лампи, а також світлодіодні стрічки допоможуть споживати набагато менше електроенергії, ніж стельове освітлення.

5. Пральна машина

Пральна машинка відноситься до енерговитратних приладів. Тому намагайся не вмикати її даремно. Однак не варто і перевантажувати її барабан, адже це збільшить витрату електроенергії приблизно на 10 %. Також, зверни увагу на температурні режими. Доведено, що при пранні на 30 градусів витрачається менше енергії, ніж на 40 і вище.

6. Електроплита

Намагайся використовувати посуд, що відповідає розміру конфорки. Найкраще, якщо це будуть каструлі і сковорідки з тонким дном. Також не забувай використовувати кришки. Це дозволить прискорити процес приготування і скоротити споживання електроенергії.

7. Праска

Використання праски також вимагає значних витрат електроенергії, тому часте прасування може привести до істотних витрат. На щастя, в гардеробі сучасної людини є багато речей, які взагалі можна не прасувати. Ще один спосіб трохи заощадити: прасувати в першу чергу вироби з щільної тканини, вимикати праску з розетки, і допрасовувати вироби з тонких тканин холонучим приладом.

8. Електроприлади

Життя сучасної людини неможливе без побутової техніки. Однак в її рядах є справжні «ненажери», часте використання яких може завдати серйозної шкоди сімейному бюджету. Так в списку найбільш енергоспоживаючих приладів: електрочайник, мікрохвильова піч, холодильник, пральна машина, фен, пилосос і водонагрівач. Тому, щоб заощадити, намагайся скоротити час використання цих приладів, а по можливості і відмовитися від деяких.

9. Енергоефективні прилади

Зменшити кількість споживаної енергії допоможе спеціальна енергоефективна техніка. Відрізнити її допоможе спеціальне маркування, що позначає клас того чи іншого приладу. Найекономічнішою буде техніка класу А, А + і А ++.

10. Бойлер

Бойлер вже давно став невід’ємною частиною життя сучасної людини. Однак, цей електроприлад є одним з найбільш витратних в будинку. Щоб не переплачувати, вистав водонагрівач на середню температуру. Забороняється відключати водонагрівач від мережі, якщо протягом дня ти регулярно користуєшся гарячою водою. А в разі, якщо буваєш вдома тільки вечорами і витрачаєш трохи води, є сенс вимикати бойлер.

11. Індикатори

Вся техніка з індикаторами, що світяться, споживає електроенергію навіть будучи в вимкненому стані. Вимикаючи її на день, ти, звичайно, не зможеш багато заощадити, але перед від’їздом у відпустку або на дачу переконайся, що вимкнув всю техніку з розеток. Такий трюк дозволить не тільки заощадити грошенят, але і запобіжить короткому замиканню.

12. Погане сусідство

Холодильник відноситься до розряду енерговитратних приладів і заощадити на його використання навряд чи вийде. Однак, якщо поставити його біля плити, споживання електрики зросте в кілька разів. Запам’ятай, холодильник найкраще встановити далеко від будь-яких нагрівальних приладів.

13. Обігрів житла

Щоб не розоритися на оплаті рахунків за електрику в осінній і весняний період, обігрівають житло за допомогою кондиціонера, виставленого на тепло. З його допомогою вдасться швидше нагріти велику площу, ніж за допомогою спеціальних нагрівальних приладів. Тільки перед тим, як використовувати кондиціонер, уважно ознайомся з інструкцією.

14. Електролічильник

Якщо за своєю вдачею ти сова, яка більшу частину дня проводить на роботі, а домашнім господарством займається пізно ввечері, є сенс встановити двухтарифний лічильник. Такий лічильник дозволить вночі використовувати енерговитратні прилади з великою вигодою.

Сподіваємось, наші поради стануть тобі у пригоді, а зекономлені кошти будуть витрачені на приємні речі. Ділись секретами з друзями і пиши у коментарях свої способи економії!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 практичних порад для тих, хто не готовий переплачувати за електроенергію.