10 речей, про які знають навіть дітлахи, але бачили лише одиниці…


Наш світ — дивовижне місце, складно навіть спробувати уявити, скільки всього різного створила природа, а потім ще і сама людина доповнила це все своїми винаходами. Потрібно провести кілька життів, щоб дізнатися про все, та й то не факт, що вистачить.

Знати все неможливо, але прагнути до нових знань потрібно постійно. Є така категорія речей, про які ти знаєш, але ніколи не бачив їх на власні очі. Особливо образливо, коли мова заходить про щось таке, що постійно на слуху. Почнемо ж хвилинку освіти.

Барель нафти

Всі знають, що нафтуу продають барелях, але скільки це? Барелі бувають різні, в залежності, що ними вимірюють, якщо мова йде про нафту, то загальноприйнятим вважають американський барель — майже 159 літрів. До речі, з англійської barrel перекладається як бочка.

Гібралтар

Гібралтар – це одночасно держава, місто і півострів. Він розташований на півдні Піренейського півострова і вважається британською територією. Тому офіційна мова там англійська, а національна валюта — фунт. Гібралтар — єдине місце на планеті, де живуть мавпи маготи і вважається, що півострів буде британським, поки жива хоч одна мавпа.

Пенати

«Повернутися в рідні пенати» — хто не знає цієї фрази? Але, виявляється, вона абсолютно невірна, адже пенати — це боги-охоронці будинку в римській міфології. Зазвичай, у кожного римлянина було по два таких бога, чиї зображення прикрашали камін. А значить, правильно було б говорити «повернутися до рідних пенатів».

Великий адронний колайдер

Найбільша наукова установка в світі — це насправді величезна труба в формі кільця, чия протяжність становить понад 26 кілометрів. Побудований він був неподалік від Женеви, близько французько-швейцарського кордону. Запущений у 2008 році. За 10 років він подарував світові велику кількість відкриттів в галузі фізики елементарних частинок.

Засіки (рос. сусеки)

Завдяки Колобку всі знають, що в засіках можна завжди знайти останні крихти. Але от самі засіки вже мало де залишилися, власне, це дерев’яна коробка зі спеціальними відділами для борошна, круп та іншого.

Біткоїни

Так, біткоїни — це криптовалюта, яка існує лише в цифровому вигляді, але в 2011 році компанія Casascius Bitcoin Mint почала випуск металевих монет. У монетку вбудований шматочок паперу з цифровим значенням, який покритий захисною голограмою.

Чорний ящик

Бортовий самописець, насправді, не ящик і навіть не чорний. Він зазвичай сферичної форми, щоб мінімізувати тиск, і пофарбований в помаранчевий, щоб було просто знайти його після краху. Версій, чому його стали називати чорним ящиком безліч, найпопулярніша свідчить, що перші самописці були саме чорного кольору, щоб захистити плівку від засвічування.

Хвіст слона

Думаючи про слонів, ми відразу уявляємо хобот і вуха, а коли справа доходить до хвоста, починаються проблеми. Виглядає він як пензлик, покрита довгими міцними волоссям. З них африканці часто роблять собі браслети.

Мастодонт

Скажімо так, це найперші слони. Жили вони ще до мамонтів. У них теж було вкрите шерстю тіло, але вуха були набагато менше. Та й самі вони теж були менше, найбільший знайдений мастодонт досягає лише 3 метрів в холці.

«Яндекс»

«Яндекс», як і будь-який інший сайт, — це лише сукупність серверів і дата-центрів, тобто виглядає він просто як ряди електронних шаф. «Яндекс» почався з дата-центру в Москві, а тепер вони мають свої сервери в багатьох країнах. Сервери виділяють величезну кількість тепла, тому потребують постійного охолодження, а в Фінляндії їх дата-центр обігріває ціле містечко.

Тепер, маючи чітке уявлення, як виглядають деякі речі, ти зможеш більш осмислено говорити про них з іншими людьми. Та й розширювати власний кругозір потрібно постійно, а сьогодні, на жаль, мало хто цим займається. А адже в світі ще стільки всього цікавого!

Не забудь поділитися посиланням з друзями.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 речей, про які знають навіть дітлахи, але бачили лише одиниці…