Поради Садхгуру, як впоратись зі стресом та віднайти внутрішню гармонію


Більшість з нас постійно перебувають у стресі. Швидкий ритм життя, нервова робота, проблеми в родині – все це лиш невелика частина причин, якими ми пояснюємо наше постійне нервове напруження. Кожен хоче дізнатися, як впоратися з цим стресом, як нарешті відчути спокій і умиротворення.

Як впоратись зі стресом

Мудрець Садхгуру вважає, що справлятися зі стресом не потрібно, куди важливіше щось інше – гармонія з самим собою.

Кожен день ми говоримо, що ми втомилися на роботі, що відчуваємо стрес і нервову напругу через свої обов’язків, що наш начальник / дружина / чоловік / теща нестерпні. Хоч одне з цього точно знайоме кожній людині. І багато хто з цих людей приходять за порадою до мудрого Садхгуру.

Він каже: «Якось до мене прийшов чоловік і сказав, що відчуває величезну напругу на роботі і не може з цим впоратись. Тоді я відповів йому, що благословляю його на якнайшвидше звільнення. Вона запротестував і сказав, що робота йому потрібна. Так у чому ж справа?»

Вся наша біда в тому, що ми страждаємо на роботі, страждаємо, коли ми втратили цю роботу. Так може, насправді головна заковика зовсім не в роботі? Садхгуру стверджує, що напруга, яке ти відчуваєш, зовсім не залежить від твоєї діяльності.

На будь-якій роботі люди скаржаться на стрес. Якщо вони бідні, вони страждають від нестачі грошей, якщо багаті – їх не влаштовують великі податки. І справа не лише у роботі. Немає освіти – страждання, відправте людини вчитися – суцільне страждання.

Таких прикладів може бути безліч. Список наших страждань нескінченний, але правда в тому, що ми страждаємо не від того, що в житті щось не так. Садхгуру каже: «Головна наша проблема в тому, що ми не вміємо управляти собою: своїм тілом, внутрішніми процесами і розумом. Якби твій розум слідував твоїм вказівкам, ти б створював стрес або блаженство? Звичайно ж, блаженство. Очевидно, твій розум тебе не слухається».

І в цьому головна причина всіх наших страждань і постійного стресу. Ми не вміємо управляти своїм розумом і процесами в своєму ж тілі. У нас немає внутрішньої гармонії. Садхгуру розповідає, що до нього часто приходять люди з такою проблемою. Він пропонує їм пожити у нього, відволіктися від рутини. Єдине їхнє завдання – бути радісними.

Наприклад, чоловік скаржиться на те, що у нього погана дружина. Садхгуру дає йому можливість провести скільки завгодно часу без дружини. Турбуватися ні про що не потрібно, у тебе буде дах над головою, їжа і одна задача – залишатися радісним. Люди погоджувалися, а мудрець час від часу заходив до них в гості і перевіряв, як йдуть справи.

Здавалося б, це те, що потрібно. Ти побудеш один, приведеш думки в порядок, будеш безтурботним і радісним. Проте не тут-то було! Садхгуру каже, що вже через 24 години ці люди себе вимотували. Мудрець каже: «Якщо ви нещасні, перебуваючи на самоті, то очевидно, що ви в поганій компанії».

Це саме те, про що кожному з нас потрібно задуматися. Можливо, головна причина стресу не в роботі або дружині, а в тому, що тобі погано з собою. Якщо немає гармонії всередині, то і в житті її знайти не так-то просто. Як знайти гармонію? Це питання, мабуть, варто задати самому собі. У кожного свій шлях до цього, універсальної поради немає.

Може, тобі стануть у нагоді поради Садхгуру. Головне – прагнути до цієї гармонії і не залишати пошуки. Відклади всі справи зараз та послухай мудреця.

Щоб впоратися зі стресом, не обов’язково кидати роботу і йти від дружини, потрібно навчитися отримувати задоволення від того, що є. Або отримувати задоволення від тих змін, на які вирішиш. Головне – вибирати задоволення, а не стрес.

Нас дуже зворушили слова мудрого Садхгуру. Якщо тебе теж, надішли цей матеріал другові.

Якщо любиш робити щось своїми руками та хочеш зняти стрес, пропонуємо посадити в себе цибулеву пальму. Це дуже цікавий та медитавний процес.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Поради Садхгуру, як впоратись зі стресом та віднайти внутрішню гармонію