Обережно, уханський вірус! Поради Уляни Супрун, як вберегтися від нового коронавіруса


В кількох провінціях Китаю (першим епіцентром стала провінція Ухань) вибухнув новий коронавірус. В багатьох китайський містах оголошена епідемія. Щонайменше для 18 людей хвороба закінчилась летально, більше 600 – захворіли. Ця цифра росте щохвилини…

Вчені з’ясували, що люди могли заразитися новим коронавірусом від змій, а ті — від кажанів.

Уляна Супрун, колишня очільниця МОЗ України, на своїй сторінці в фейсбуці дає корисні поради для профілактики та збереження здоров’я та життя. Ось що вона написала про новий вірус, що шириться Китаєм та світом.

View this post on Instagram

У всіх своїх інтерв’ю після завершення роботи в МОЗ України наголошую, що нікуди не їду та не зникаю. Разом із командою лишаюсь в Україні та буду всіма силами підтримувати трансформацію системи охорони здоров’я. Буду вітати правильні кроки нової команди міністерства та боротися з тими, що можуть зашкодити трансформації та здоров’ю українців. #МиТут і все ще попереду. Але якщо щось піде не так, я дійсно will be back. Фото: Дмитро Ларін/ УП.Життя

A post shared by Уляна Супрун (@ulanasuprun) on

“Новий виклик для глобального здоров’я — поширення раніше невідомого штаму коронавірусу, що швидко розповсюджується в Китаї і зафіксований ще у кількох країнах. Зараз тривають ретельні дослідження і вивчення ситуації. Все, що потрібно знати про вірус, його поширення та способи захисту, зібрали нижче:

Що таке коронавіруси:

Передусім це зоонозна інфекція. Тобто їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, в тому числі стають патогенними для людей.

Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.

View this post on Instagram

Число погибших людей от нового коронавируса достигло 26 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Коронавирус в настоящее время обнаружен более чем у 830 человек. Десять китайских городов ограничили свои связи с внешним миром. В Ухане быстро строится больница на тысячу коек. Как стало известно корреспондентам ИА «Экспресс-Новости» из официальных источников, на данный момент от последствий коронавируса в Китае умерло 26 человек, инфицировано более 830 человек, по сравнению с предыдущим днем. В борьбе с распространением вируса Китай практически изолировал около 20 миллионов человек в четверг – незадолго до китайского Нового года. Власти ввели карантин в мегаполисе Ухань, в котором произошло большинство случаев заражения. В городе новая больница для лечения инфицированных людей в настоящее время строится быстрыми темпами. По сообщениям государственных СМИ, комплекс состоит из сборных домов, имеет тысячу коек и будет завершен в начале следующей недели. Общее количество городов с жесткими ограничениями, включая Ухань, к пятнице выросло с пяти до не менее семи. Поэтому Личуань и Сяньнин также объявили об остановке автобусных линий и другого местного движения. Все пострадавшие города находятся в провинции Хубэй. Hubei Daily даже сообщила, что местное движение ограничено в десяти городах провинции. В среду, по сообщению властей, в северной провинции Хубэй в Китае умер пациент. Это была первая смерть – 80-летний мужчина ранее посещал родственников в Ухани. Большинство погибших также были пожилые люди. Инфекции сейчас известны в большинстве китайских провинций. В отдельных случаях вирус уже был обнаружен у пациентов в других странах, таких как Таиланд и США. Первый зарегистрированный случай был объявлен в Сингапуре в четверг ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ИА "Экспресс-Новости". https://express-novosti.ru ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #Китай #Инфекция #Коронавирус #Смерть #Опасность #ВОЗ #Эпидемия #Ухань #Карантин

A post shared by ИА "Экспресс-Новости" (@expressnovosti) on

Приклади коронавірусів, які вражають людей, SARS-CoV (Severe Acute Respiratory Syndrome або важкий гострий респіраторний синдром) та MERS-CoV (Middle East Respiratory Syndrome — Близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром).

SARS-CoV вперше був визнаний у Китаї в листопаді 2002 року. Хвороба поширилася у багатьох країнах Північної і Південної Америки, Європи та Азії, спричинивши у 2002-2003 роках глобальний спалах — тоді було зафіксовано понад 8 тисяч випадків, включаючи 774 смерті.

Цей спалах почався із зараженої пальмової цевети — китайського делікатесу. Його зупинили карантинні заходи, коли медичний персонал не покидав лікарні, куди надходили нові хворі. З 2004 року повідомлень про випадки хвороби, викликані цим вірусом, не зафіксовано.

Про перший випадок MERS-CoV було повідомлено у 2012 році в Саудівській Аравії. З того часу випадки зараження вірусом було зафіксовано у 25 країнах. Більшість хворих мали симптоми гострого респіраторного захворювання, включаючи лихоманку, кашель та задишку. У порівнянні з SARS-CoV він не так легко передавався від людини до людини, але мав значно вищу летальність: близько 35% з 2500 людей, які були заражені вірусом, померли.

View this post on Instagram

В провинции Хубэй из-за коронавируса закрыли десять городов. Девять городов китайской провинции Хубэй вслед за городом Ухань, где началась вспышка нового типа коронавируса, опубликовали сообщения о временной приостановке транспортного сообщения. Таким образом число городов, где в той или иной степени остановлен транспорт, достигло десяти, включая Ухань (11 миллионов человек), Чиби (534 тысячи человек), Эчжоу (1,08 миллиона), Хуанган (7,5 миллионов), Сяньтао (1,6 миллиона), Чжицзян (550 тысяч), Цяньцзян (963 тысячи), Хуанши (2,7 миллиона), Эньши (809 тысяч) и Сяньнин (2,5 миллиона). Эта меры затронули жизни более 29,2 миллиона жителей провинции. В Ухани — наиболее строгий карантин. С 10.00 четверга перестали ходить автобусы, паромы, метро, в город не впускают пассажирские автобусы и водный транспорт, вылеты из аэропорта города и отправления с железнодорожных станций также отменены. Власти города и страны рекомендуют не ездить туда и не выезжать из города без особых причин. В городе Эчжоу утром 23 января приостановили железнодорожное движение. Власти Сяньтао к 17.00 четверга остановили движение всех автобусов и водного транспорта, закрыты несколько десятков выездов на скоростное шоссе. С этого же времени в городе Чжицзян перестали ходить междугородние автобусы, в городе работают только супермаркеты, больницы, рынки, автозаправки, аптеки, все прочие виды коммерческой деятельности приостановлены. Город Цяньцзян с 22.00 четверга приостановил работу всех маршрутов пассажирских перевозок дальнего следования, не ходят автобусы в населенные пункты сельской местности, приостановлен общественный транспорт, движение туристических автобусов и паромов, закрыты причалы. Власти города Хуанган распорядились с полуночи приостановить движение городских автобусов и автобусов дальнего следования, все железнодорожные станции временно закрыты. В это же время в городе Чиби перестали ходить городские автобусы, приостановлено транспортное сообщение с другими населенными пунктами провинции. А в городе Эньши также приостановлено движение общественного городского транспорта, закрыты все места для проведения культурно-развлекательных мероприятий. #новости#события#вести#сми#пекин#коронавирус

A post shared by Новости России и Мира! (@world.russia.news) on

Про уханський вірус:

▪ Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Звідси і назва, якою зараз іменують цей штам.

▪ Багато людей, яких вразив вірус, працювали чи відвідували ринок в Ухані. Китайські продуктові ринки, так звані wet markets (мокрі ринки) — це скупчення живих і вбитих тварин, птахів, продавців і туристів. За таких умов вірусу зручно поширюватися поміж тушами, тваринами і людьми.

▪ Станом на сьогодні зафіксовано 570 випадків та 17 смертей. Дійсна кількість людей заражених вірусом може бути набагато більшою, оскільки людей з легкими симптомами скоріше всього не було виявлено.

Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет.

Також з померлих більшість людей літнього віку. У багатьох з них були супутні захворювання, як цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона.

▪ Вірус викликає пневмонію з такими симптомами як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.

▪ За останній тиждень кількість підтверджених інфекцій збільшилася втричі і випадки були виявлені у 13 провінціях Китаю, а також муніципалітетах Пекін, Шанхай, Чунцін та Тяньцзінь. Вірус також був підтверджений в інших країнах — у США, Таїланді, Південній Кореї, Тайвані, Японії, з підозрою на зараження цим вірусом госпіталізовано одну людину у Росії.

▪ Передача людині від людини була підтверджена національною комісією з охорони здоров’я Китаю. Також існує ризик мутації вірусу.

▪ Ситуація ускладнюється тим, що незабаром розпочнуться святкування до Китайського нового року. В цей час до Китаю приїжджають сотні мільйонів людей. Зараз місто Ухань закрито для виїзду та у ньому тимчасово зупинено роботу транспорту. Повідомлено про друге китайське місто — Хуанганг, де також запроваджено карантинні заходи.

Авіарейси з Китаю переспрямовують до аеропортів, де запроваджено контроль температури тіла прибулих пасажирів. Повідомляють про випадки, коли люди п’ють жарознижуючі препарати, таким чином оминають карантин.

▪ На даний момент експерти вважають, що в зоні ризику найбільш ймовірно люди із слабким імунітетом. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

▪ Вчора ВООЗ скликала нараду фахівців, щоби вирішити, чи потрібно оголошувати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я. Засідання вирішили продовжити ще сьогодні, адже є багато інформації і для прийняття рішення потрібно проаналізувати ще багато доказів.

Як захиститися:

▪ Зараз вакцини проти коронавірусів не існує. Повідомляють, що вакцина проти нового штаму 2019-nCOV поки на ранній стадії розробки.

Аби захиститися, CDC пропонує

-часто та ретельно мити руки милом і водою
-не торкатися брудними руками очей, носа чи рота
уникати тісного контакту з хворими людьми

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:
-залишайтеся вдома, якщо захворіли
-уникайте тісного контакту з іншими людьми
-прикривайте рот і ніс серветками під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки
-провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні

View this post on Instagram

📍Из-за вспышки пневмонии, вызванной новым типом коронавируса в КНР, на территории Республики Казахстан усилены меры санитарного контроля. Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг МЗ РК сообщает, что 24 января текущего года Департамент контроля качества безопасности товаров и услуг на транспорте, совместно с санитарно-карантинным пунктом аэропорта г. Алматы, проведет тренировочное учение в международном аэропорту. Мероприятие проводится с целью профилактики и недопущения завоза коронавирусной инфекции в Казахстан. А также, чтобы оценить готовность медицинской службы АО «Международный аэропорт Алматы» и других организаций и ведомств г. Алматы, ответственных за проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий

A post shared by УККБТиУ Наурызбайского района (@nauryzbai_ukkbtu) on

Людям, які зараз знаходяться десь поблизу зони розповсюдження вірусу, радять:

-підтримувати гігієну рук
-уникати відвідування ринків тварин та птахів
-уникати відвідування хворих
-звернутися до лікаря у разі появи симптомів — кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням
-телефонувати заздалегідь, перш ніж їхати до лікарні”.

Джерело: фейсбук Уляни Супрун

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Обережно, уханський вірус! Поради Уляни Супрун, як вберегтися від нового коронавіруса