Як вберегтись від шахраїв при здійсненні покупок в інтернеті.


Купувати речі в інтернеті — доволі поширена практика в наш час, особливо в еру пандемії. Це як мінімум безпечно: навіть не потрібно виходити з дому, щоб здійснити покупку. До того ж, це зручно: онлайн-покупки допомагають зекономити купу часу. Всього кілька кліків — і до тебе уже летить товар з іншого куточка світу.

Однак, коли здійснюєш покупки в інтернеті, шанси натрапити на шахраїв зростають. Злочинці вигадують все нові схеми для викачування грошей з інтернет-юзерів. Варто бути уважним і не поспішати під час оформлення замовлення. Довіряйте перевіреним продавцям і купуйте якісні товари.

Товари з Китаю стають все більш популярними на вітчизняному ринку. Компанія Easy China Business — пошуковик китайських товарів, який дає 100-відсоткову гарантію на високу якість придбаних товарів. На сайті є розділ з хітами продажів, де зібрані найбільш популярні товари серед споживачів. А найголовніше — тут є цілий розділ з відгуками від реальних покупців.

Редакція «Популярне» зібрала найголовніші правила, які допоможуть вам вберегтись від шахраїв при здійсненні покупок в інтернеті:

1. Перед покупкою варто промоніторити рейтинг магазину, уважно ознайомитись з описом товару, порівняйте його з описами на інших інтернет-ресурсах, почитайте відгуки про нього, вивчіть розмірну сітку того чи іншого бренду.

2. Слід детально обговорити з продавцем всі ключові умови покупки: характеристики товару, його стан, уточнити вартість, спосіб доставки, номери телефонів, перевірити номери рахунків та запитати про можливість одержання товарного чеку або договору купівлі-продажу.

3. Можна попросити продавця надіслати реальні фото товару, зроблені покупцями.

4. Перевірте продавця, промоніторивши його мобільний номер в мережі: в інтернеті про них може бути багато відгуків попередніх покупців.

5. Проводьте платежі в інтернеті тільки через авторитетні сайти. Не ризикуйте оплачувати рахунки на незнайомих ресурсах.

6. Уважно заповніть свої дані та платіжні реквізити.

8 ознак потенційно небезпечних інтернет-магазинів:

1. Підозріло низька ціна. Подивіться вартість аналогічних товарів в інших інтернет-магазинах, вона не повинна відрізнятися занадто сильно. Не ведіться на слова «акція», «кількість обмежена», «поспішіть купити».
2. Відсутнє реальне ім’я продавця, людина ховається за псевдонімом. 

3. Відсутня можливість післяоплати. Пам’ятайте про те, що при здійсненні передоплати ви не маєте ніяких гарантій повернення грошей або отримання товару. Якщо ви вирішили зробити покупку з передоплатою, перевірте рейтинги продавця в платіжних системах.

4. Відсутність контактної інформації та відомостей про продавця. Якщо на сайті інтернет-магазину відсутні відомості про організацію або індивідуального підприємця, а контактні відомості представлені лише формою зворотного зв’язку і мобільним телефоном, такий магазин може бути шахрайським.

5. Продавець приймає оплату тільки на анонімні реквізити. Зокрема це можуть бути електронні платіжні системи, поповнення мобільного телефону або ж продавець пропонує здійснити оплату на ім’я іншої людини.

6. Відсутність у продавця або магазину історії свого бренду. Якщо інтернет-магазин або обліковий запис продавця зареєстровані кілька днів тому, може бути небезпечно укладати з ним угоду.

7. Некоректний опис товару. Уважно вивчіть опис товару в інших маназинах, проаналізуйте зібрану інформацію.

8. Тиск зі сторони продавця. Якщо в процесі здійснення покупки продавець починає квапити вас, не піддавайтесь на вмовляння і тверезо оцінюйте свої дії. Якщо у вас виникають будь-які сумніви, відкладайте угоду.

З цього усього можна зробити один висновок: найнадійніше купувати товари у перевірених магазинах, які працюють уже не один рік на вітчизняному та світовому ринках.

Якщо вам була корисною ця інформація, захистіть близьких і поділіться з ними цими порадами за допомогою соцмереж.

 

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як вберегтись від шахраїв при здійсненні покупок в інтернеті.