fbpx

Як прищепити дитині любов до читання: 11 дієвих прийомів.


В епоху сучасних технологій дуже складно показати дітям перевагу книг перед телевізором чи інтернетом. Однак надлишок онлайн-інформації призводить до цифрового Альцгеймера. Читання — кращий спосіб розвинути мислення і фантазію дитини. В інтернет-магазині Лавка Бабуин у вас є можливість придбати книги на будь-який смак за привабливими цінами не лише для дорослих, а й для дітей!

Наша редакція пропонує 11 прийомів, які допоможуть прищепити дитині любов до читання ще змалку.

1. Перш за все, читайте самі
Ви не зможете змусити дитину читати, якщо вона ніколи не бачитиме вас з книгою. Розповіді про важливість літератури для розвитку мозку пройдуть даремно. Якщо читати так круто, чому дорослі не читають самі?

2. Читайте вашій дитині змалечку
Нехай дитячі книги будуть першими іграшками вашої дитини. Нехай вони стануть розвагою на прогулянках, в кафе або у черзі, щоб мати змогу приємно провести час в абсолютно будь-якому місці. Нехай читання книги стане щоденним розважальним ритуалом і допоможе в будь-який момент відпочити і перенестися в цікаві казкові країни вам і вашому малюкові.

3. Поважайте інтереси дитини

Щоб розпалити любов до читання у дитини, насамперед потрібно з’ясувати, що їй найбільше до душі. Для цього дозвольте малюку самому вибрати собі твори. Адже деякі діти люблять короткі розповіді, інші довгі, щоб якомога довше не розлучатися з героєм; хтось надає перевагу казкам, хтось — пригодам і т. д.

4. Перетворіть читання у гру
Привчаючи дитину до книги з раннього віку, майте на увазі, що діти почнуть читати, якщо будуть сприймати цей процес як гру. «Ти станеш найрозумнішим», «Ти будеш найкраще у класі писати твори, коли виростеш» — подібні аргументи не працюють. Придумайте правила і умови гри. Хлопці це дуже люблять.

5. Обговарюйте прочитане
Читайте паралельно з дитиною одну і ту ж книгу. У неї повинен бути співрозмовник. Обговорюйте сюжет і дії героїв, а також емоції, які вони викликають у дитини. Часто дитині немає з ким обговорити книгу, тому їм просто нецікаво читати.

6. Зробіть покупку книги пригодою
На пошук книги інколи навіть необхідно виділити не менше півтори-дві години. Дайте дитині кошик і дозвольте покласти туди все, чого їй заманеться. Знайомство з книгою теж можна перетворити на свято. Погортати книгу в кафе, посадити дитину в ванну з піною і прочитати їй вголос. Читацькі ритуали дуже корисні!

7. Не забувайте хвалити
Похвала творить чудеса. «Цифровій» дитині потрібно докласти немало зусиль, щоб прочитати звичайну паперову книгу. Набагато простіше подивитись відео у YouTube. Батьки, пам`ятайте, необхідно хвалити навіть за зкілька сторінок перед.

8. Зменшіть час користування гаджетами
Завдяки телебаченню й інтернету сучасні діти не звикли напружуватись — мозок швидко вчиться працювати на зниженій енерговитратності, адже не потрібно нічого уявляти — все і так показано на екрані. Читання — значно складніший процес.

9. Зверніть увагу на формат книги
Читання навіть може позбавити дитину здорового сну, якщо неправильно вибрати формат книги. Опитування, проведене в LifeProof, виявило, що діти, які читають з планшетів, смартфонів, ноутбуків і букридерів, погано сплять, тому що гаджети пригнічують вироблення нічного гормону — мелатоніну. Якщо вірити дослідженням 2013 року, то виключення складають лише гаджети з екраном E-ink.

10. Створіть дитині правильне оточення
Якщо у дитини є хоча б один друг, який любить читати і із захопленням обговорює з ним прочитане, ймовірність того, що ваш малюк зацікавиться читанням, набагато вище. Якщо в оточеанні вашої дитини немає таких однолітків, зверніть увагу дитини на успішних особистостей, які приділяли багато уваги саморозвитку.

11. Вчіть вірші
Буквально з народження і до восьми років — найоптимальніший період! Це займе мінімум часу, тому що в цьому віці заучування дається дітям легко.

Не зациклюйтеся на читанні. Не книгами єдиними повинне бути наповнене життя дитини. Нехай саме життя і все, що його оточує, надихає вашого малюка читати. Уявіть реакцію вашої дитини, якщо вона поїде в місто головних героїв.  Подорожуйте, спостерігайте за природою, проводьте паралелі до книг, ходіть в театр.

 

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Як прищепити дитині любов до читання: 11 дієвих прийомів.