Помилки у приготуванні бісквіта і чому він часто не піднімається


Відома в Україні кондитерка Анастасія Штапенко — гуру випічки. Вона багато експериментує і навчає свою публіку премудростям пекарського справи — навіть тих, хто вважає, що руки у нього ростуть не з того місця. А ще Анастасія називає себе “дотошним кондитером”.

Як приготувати бісквіт

Здавалося б, у чому складність змішати разом борошно, яйця і цукор? Однак в цій справі настільки багато нюансів, що на результат впливає буквально все.

Почнемо з простого. По-перше, завжди дуже ретельно слід просівати борошно. По-друге, ніколи не варто відкривати духовку під час випікання бісквіта. По-друге, треба змастити олією лише дно, щоб тісто не піднімалося гіркою. Сподіваємося, ці кулінарні ази тобі знайомі.

Правильна пропорція

Якщо додати занадто багато яєць, то бісквіт опаде, хоча і буде досить вологим і смачним. Якщо ж додати мало яєць, то бісквіт вийде сухим і грубим. Оптимальний варіант співвідношення інгредієнтів такий: 4 яйця, 100 г цукру і 100 г просіяного борошна.

Тоді пропорція яєць до цукру і борошна вийде 50: 25: 25%.

Як збивати

Анастасія пише, що навіть в кулінарних книгах 1965 року повідомляють, що є два способи збивання яєць на бісквіт. Перший: білки і жовтки збивати окремо, другий: всі яйця збивати разом.

Якщо у тебе є найсвіжіші яйця і вдома досить прохолодно, то можеш збивати білки окремо. В іншому випадку в цьому немає сенсу, а з посудом метушні більше.

Більш того, на смак такий бісквіт виходить більш гумовим. Тому що без багаторічного досвіду роботи кондитером дуже легко «перебити” білки, через що м’якуш вийде дуже щільним.

Анастасія особисто віддає перевагу другому варіанту за його простоту і ефективність. За технологією яйця потрібно збивати цілих 25 хвилин. Але кондитер каже, що їй достатньо 5-7 хвилин на потужному міксері і 15 хвилин на слабкому.

Якщо збивати яйця без поділу, то такий м’якуш виходить більш пористим, ніжним і жовтуватим. Так що не бійся, якщо в білки впала крапелька жовтка, вони все одно зіб’ються А краще і зовсім збивати яйця разом. Так набагато менше шансів помилитися.

Як довго збивати яйця
Ідеально збити яйця так, щоб вони не трималися на віночку, а тікали з нього вниз. Однак яєчна стрічка не повинна відразу ж зникати, деякий час вона буде залишатися на поверхні.

Якщо збити яйця до стійких піків, то вийде дуже багато великих пухирців. На жаль, нічого хорошого в цьому немає, так як при випіканні вони все полопаються і бісквіт осяде. Він як і раніше буде ніжним і повітряним, але низьким.

Якщо яйця збити мало, то бісквіт вийде щільним, що не пористим, він менше підніметься.

Необхідна температура
Перш за все рекомендуємо тобі купити термометр для духовки. Адже вона може не завжди показувати вірні значення, а працювати наосліп важко і витратно.

Як бачиш по фотографії внизу, найкраще піднявся бісквіт на температурі 185 градусів за 35-40 хвилин. Хоча рецептура вимагала піч на температурі 200-220 градусів. Шукай відповідні показники конкретно для твоєї духовки.

Дуже радимо тобі заглянути ще ось сюди, де ми розповідаємо, як готувати справжнє французьке тісто. Воно підходить практично для будь-якої випічки, і готувати його дуже легко.

Джерело: Instagram

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
2
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
37
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
5
Круто
Що за! Що за!
6
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Помилки у приготуванні бісквіта і чому він часто не піднімається