Як правильно зберігати ліки


Чи можна вдома зберігати ліки в контейнері на кухні або в шафці у ванній, що означає вказівка в інструкції «зберігати в прохолодному місці» і «зберігати в холодному місці» і чи варто перекладати таблетки з блістера у флакони? Експерт нагадала правила домашнього зберігання ліків.

Домашню аптечку категорично не можна розташовувати поруч з джерелами тепла (батареї, обігрівачі), під прямими сонячними променями (підвіконня кімнат, балконів, лоджій), поблизу джерел яскравого штучного освітлення (відкриті полиці поруч з люстрою), в доступних для дітей місцях, на кухні (крім холодильника в окремих випадках), у ванній.

Оптимальні місця для зберігання більшості препаратів домашньої аптечки – це шафи, що зачиняються на замок, розташовані в коридорах та холах. Для зручності можна поставити в ці ящики пластикові контейнери з кришками: так простіше сортувати препарати.

На упаковці та або в інструкції завжди є вказівки про температурний режим зберігання. Але не завжди вказані конкретні параметри. Що вони означають?

Якщо лікарський засіб має маркування «Зберігати в прохолодному місці», це означає температурний діапазон від 2 до 8 C. Такі умови можуть бути забезпечені в камері побутового холодильника.

Маркування «Зберігати в прохолодному місці» відповідає температурі від 8 до 15 C. Це може бути дверцята холодильника, вбудована «холодна шафа».

«Зберігати в морозильній камері» означає температуру від -5 до -18 C.

«Зберігати в умовах глибокого заморожування» це морозильна камера, де температура нижче -18 C.

Не всі звичайні холодильники підходять для зберігання препаратів. У такому випадку на допомогу прийдуть холодильні камери від https://mincold.com.ua/kholodilnyye-kamery/dlya-aptek.

Список препаратів, які повинні зберігатись в холодильних камерах, достатньо великий. Тому в медичних установах і сучасних аптеках установка холодильних камер для медичних препаратів є обов’язковою. А компанія «МінКолд» спроектує та побудує камеру з нуля.

Які ж це препарати?

– Препарати для ін’єкцій;

– Різні рідкі і спиртові настоянки, екстракти і сиропи;

– Плазмозаместітельние розчини;

– Дізінтоксікаціонного типу розчини;

– Мазі, гелі, супозиторії та лініменти.

Холодильні камери для медикаментів від «МінКолд» забезпечують:

– Швидке відновлення параметрів середовища всередині після відкриття / закриття дверей;

– Підтримку оптимальної температури в камері за рахунок циркуляції повітря;

– Сигналізацію про збій температурного режиму;

– Точне дотримання оптимального температурного режиму.

Окремо, не в аптечці, слід зберігати фарбувальні пахучі і летючі препарати, наприклад, йод, зеленку, перекис водню.

Важливо, щоб препарати, призначені для внутрішнього вживання, не знаходились разом із засобами для зовнішнього застосування.

У домашніх умовах, як правило, немає можливості забезпечити зберігання лікарських препаратів окремо від продуктів харчування, так як холодильник зазвичай один. Тому має сенс поміщати лікарські препарати в 2-3 целофанові пакети і міцно їх зав’язувати. Крім того, не можна зберігати ліки в ящику для овочів, так як там складно витримати необхідну температуру.

Деякі пересипають вміст блістерів у флакони або контейнери (наприклад, роблять розкладку ліків на день, а то і на два). Краще так не робити, бо розгерметизація тягне за собою ряд непередбачених хімічних процесів (окислення), втрату фармакотерапевтическої ефективності, виникнення непередбаченої фармакотерапевтичної дії і навіть отруєння.

Певно, піду та розкладу всі ліки правильно. Раджу і тобі! І не забудь поділитися статтею з другом!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як правильно зберігати ліки