Чому люди носять медичну маску неправильною стороною


Медична маска — нехитрий пристрій, призначений не тільки для самозахисту від вірусних інфекцій, але і для того, щоб уберегти оточуючих і близьких, якщо раптом ти і сам – джерело інфекції. Вбиваєш одразу двох зайців: всі здорові, і совість чиста.

Однак чи замислювався ти, як правильно цю саму маску носити? Ми натрапили на віральний пост у соціальній мережі, автор якого вирішила навчити простого обивателя, як же слід носить це простий засіб захисту. Давай розбиратись.

Ось що написала дівчина: «Поділюся з вами своїми знаннями, те, чому, я навчилася в минулому році на практиці. Ось як правильно використовувати медичну маску!

Якщо біла сторона маски торкається вашого обличчя, значить, ви хочете захистити оточуючих від себе, тобто не допустити передачі своїх мікробів іншим. Якщо ж біла сторона вивернута назовні – ви хочете захистити себе від оточуючих (щоб мікроорганізми ззовні не вразили ваш організм)».

Якщо біла, тобто внутрішня сторона, значить ти хворий і небезпечний для оточуючих. Але якщо біла сторона вивернута назовні, значить ти цілком здоровий, просто хочеш захиститися від других.

В цілому ж, не має особливого значення, яким боком носити медичну маску. Вона однаково ефективно захистить тебе і оточуючих, будучи одягненою як кольоровою стороною назовні, так і всередину.

Який спосіб ти б не вибрав, слід дотримуватися певних правил, щоб носіння маски виправдало себе на 100 %.

Правила носіння медичної макси:

  1. По-перше, кріпитися маска повинна надійно, щільно прикривати ніс і рот, не залишати зазорів.

2. По-друге, одягнувши стерильну маску, як можна рідше торкайся її зовнішньої сторони чистими руками. Якщо така необхідність все ж виникла, слід негайно вимити руки з милом або обробити дезінфікуючим засобом.

3. Якщо з якоїсь причини маска стала вологою і сирою, слід замінити її на нову стерильну.

4. Одягати маску слід в місцях великого скупчення людей (в поліклініці, магазинах, театрах, громадському транспорті), тим більше в період епідемій.

5. А ось на вулиці, навпроти, носить маску недоцільно. По-перше, ризик зараження на відкритому повітрі зводиться до нуля, а по-друге, дихати свіжим повітрям корисно.

6. І найголовніше — одноразову медичну маску ні в якому разі не можна використовувати повторно! Використану маску слід негайно викинути в сміття, а вже тим більше після контакту зі свідомо хворою людиною.

Разом з тим медики не втомлюються нагадувати, що одиночна міра захисту в якості маски не забезпечить від захворювання в повній мірі. Крім носіння маски, слід дотримуватися ряду інших профілактичних заходів. Тож носи маску правильно і бережи себе!

А ти знав, як правильно користуватися медичною маскою?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
3
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чому люди носять медичну маску неправильною стороною