Батькам у скарбничку: як підготувати дитину до школи після канікул чи карантину


Довгі зимові свята, карантин або навіть короткі (тижневі) весняні чи осінні канікули здатні легко вибити дитину з щоденного режиму.

Ми тільки-но відійшли від салатів з майонезом та різдвяних походів до родичів по хатам, а вже зовсім не за горами весняні канікули! До речі, коли саме почнуться весняні канікули у малечі, кожна мама чи татусь взнають ось тут.

Після канікул (або вимушеного карантину) дуже важко як дітям, так і батькам, ввійти в колію. Як же перевірити готовність дитини до школи і нічого похапцем не забути? Прислухаймося до порад сімейного психолога Світлани Ройз.

Як повернутись в щоденний ритм

-Насамперед доведеться повертати (а в деяких випадках і формувати) звичний для школи режим дня. Те, що було вивчено в попередньому році або семестрі, цілком могло забутися, а тому перший час доведеться більше згадувати старе, ніж вчити нове.

-Для наймолодших не зайвим буде знову закріпити побутові навички (зав’язувати шнурки, переодягатися, самостійно відвідувати туалет).

-Підготуй для школяра робоче місце. У цьому випадку рекомендуємо додати більше насиченого зеленого кольору, який сприяє гарній концентрації.

-Після довгих літніх канікул не зайвим буде пару раз сходити з дитиною до навчального закладу, щоб сформувати розуміння безпеки шляху. Якщо можливо, непогано б пройтися і по коридорах самої школи, зайти в туалет, наприклад.

-Зустріньтеся з однокласниками, сходіть всі разом в кінотеатр, посидьте в кафе – внеси внесок в розвиток нормальних дружніх відносин у дитини.

-Для того щоб однокласники дійсно відчували себе чимось більшим, ніж просто вимушеними сусідами по класу, можна замовити для всіх симпатичні браслетики або брелоки. Створити ритуал, наприклад, прийшла дитина зі школи, зняла браслетик і відразу налаштувалась на домашні справи. Пішла до школи, наділа браслетик – готова вчитися.

-Важливо, щоби змін не було занадто багато в один момент. Тому записуватися в секції і на додаткові заняття потрібно поступово, а не лише з початку нового навчального року. Чверті чи семестру.

-Не зайвим буде здати аналізи і проконсультуватися з педіатром, які продукти додати в раціон харчування, а які вітаміни потрібні для більш плідного навчання (особливо актуально у весняний період, коли не вистачає вітамінів)

-Для дітей-песимістів, які більше зосереджуються на негативі, добре буде створити джерело радості та натхнення. Це може бути навіть колаж з фотографій, на яких видно, що дитина домоглася маленьких успіхів: навчилась їздити на велосипеді, знайшла їстивний гриб, вивчила нвоу колядку тощо.

-Нагадай дитині про важливість його особистого простору. Поясни, що в будь-яких незрозумілих ситуаціях він завжди може звернутися до батьків.

Потрібно пам’ятати, що мозок дитини підліткового віку важче сприймає інформацію – він більше налаштований спати та гальмувати, ніж вчитися. Тому мотивація і успішність падають, а великі обсяги інформації стають не під силу.

Пам’ятай, як дорослим важко виходити з відпустки, так і дітям непросто попрощатися з канікулами. Тож влаштувати невеличке свято з пікніком в теплу пору року або свято в кафе в холодну пору року – саме те.

Тепер ти знаєш, як підготуватися до нового семетру чи чверті після канікул і підготувати до цього непростого часу своєї дитини. Пам’ятай, що школа – важлива, але це всього лише частина життя твоєї кровинки. Бажаємо, щоб крім уроків, у школяра було ще багато всього цікавого в житті, що допоможе йому бути всебічно розвиненим і щасливим.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Батькам у скарбничку: як підготувати дитину до школи після канікул чи карантину