10 ознак того, що твій організм страждає через стрес


Нездужання іноді відчуває кожен з нас, але якщо щось турбує давно і постійно, а причину знайти ніяк не можеш, то варто серйозніше поставитися до свого здоров’я. Можливо, вся справа в стресі, адже неспроста кажуть, що всі наші хвороби через нього.

Ми вибрали кілька найбільш явних симптомів, коли організм натякає, що стрес руйнує твоє здоров’я.

Як організм реагує на стрес

1. Шкірні захворювання

Псоріаз, акне та інші шкірні захворювання можуть з’явитися через стрес. Вчені провели дослідження на групі студентів, яке підтвердило пряму залежність між високим рівнем психологічної напруги і проблемами зі шкірою. Той же результат дав експеримент над мишами. Тварини, яким створили умови психологічного стресу, виявилися більш сприйнятливі до інфекцій шкіри.

2. Нестабільна вага

Можливо, ти стикався з ситуацією, коли стабілізувати вагу не вдається ні дієтами, ні фізичними вправами.

Через сильні переживання можна різко набрати зайві кілограми. При частій напрузі виробляється гормон стресу кортизол. Він стимулює метаболізм жирів і вуглеводів і підтримує необхідний рівень цукру в крові.

Якщо гормону буде багато, людина стане їсти більше, організм буде виробляти менше тестостерону і тіло почне спалювати менше калорій.

Іноді через стрес і емоційні переживання люди, навпаки, сильно худнуть. На це впливає підвищений адреналін в крові, який прискорює обмін речовин, але знижує швидкість обміну жирних кислот. Також вчені звинувачують в схудненні на тлі стресу гормон CRH.

3. Часті застуди

Під час стресу в нашому організмі виробляється гормон кортизол, який пригнічує запалення. Але якщо людина знаходиться в хронічному стресі, то імунна система стає менш чутливою до кортизолу, а це посилює запальну реакцію, і організм стає вразливим до застуд.

Тому не потрібно звинувачувати в усьому протяги і переохолодження, які є тільки спусковим гачком для організму з ослабленим імунітетом. Якщо ти часто хворієш, задумайся, що у твоєму житті тебе серйозно турбує, і постарайся виключити це.

4. Шлунково-кишкові розлади

Існують наукові докази того, що стрес негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Іноді від болю і здуття живота ліки не допомагають. У цьому випадку ефективним може бути похід до психолога. Лікар визначить, що є причиною неспокою, і спробує допомогти.

5. Розсіяна увага

Людині, яка тривалий час піддавалась стресу, складно сфокусуватися на чітких завданнях. Якщо ти помітив, що став досить розсіяним, можливо, варто зменшити обороти і трохи відпочити. Таке буває через нервове перенапруження.

6. Випадіння волосся

Вчені прийшли до висновку, що стрес може загрожувати повним або частковим облисінням. І якщо ти давно спостерігаєш, що волосся стало рідшати, а від вітамінів і зміцнюючих шампунів немає ніякого ефекту, можливо, знову в усьому винен стрес. Тому перестань нервувати, якщо хочеш зберегти розкішну шевелюру.

7. Головні болі

У головного болю можуть бути десятки причин: остеохондроз, неправильне положення під час сну, низький або високий кров’яний тиск, гайморит, вагітність і багато інших. Але іноді причиною головного болю є емоційне перенапруження, яке ти відчуваєш на роботі чи вдома.

Після прийому таблеток головний біль може стихнути, але якщо не виключити стресові ситуації зі свого життя, він буде повертатися знову і знову.

8. Зниження сексуального потягу

У людини, яка емоційно виснажена і періодично піддається стресу, знижується сексуальний потяг. До такого висновку в своєму дослідженні дійшли вчені. Тому, якщо у тебе давно не було близькості з партнером, не варто переживати і сваритися. Це не поліпшить ситуацію, а якщо причина проблеми – стрес, то така поведінка все тільки посилить. Краще поїдьте разом у відпустку на море.

9. Проблеми зі сном

Стресові ситуації можуть стати причиною серйозних проблем зі сном. Через глибокі емоційні переживань твоїм постійним супутником може стати безсоння. Це дуже неприємний стан, адже без повноцінного сну людині буде важко працювати і насолоджуватися життям. Коли снодійне більше не допомагає заснути, саме час почати бити на сполох. Важливо знайти причину, яка заважає висипатися, і скоріше виключити її з життя.

10. Серцево-судинні захворювання

Нашому серцю доводиться багато витримувати протягом усього життя: і радісне, і сумне. Стрес негативно позначається і на ньому. Вчені довели, що хронічний стрес є важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань. А такі обставини, як важке навантаження на роботі або, навпаки, відсутність роботи, життя в бідності, сварки, тільки погіршують ситуацію.

А як твій організм реагує на стресові ситуації? Ділися своїми історіями в коментарях до статті.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 ознак того, що твій організм страждає через стрес