Як німців привчили до чистоти: одна реформа, що змінила націю


Яке перше враження з’являється у типового туриста з пострадянського простору, коли він повертається після подорожі в Німеччину? У нього зазвичай з’являються апатія і бажання скоріше відправитися в чергову поїздку куди подалі.

Як німців привчили до чистоти

Справа навіть не в тому, що ти поринаєш в сірість наших спальних районів, де хрущовки багато де просто сипляться. Виходячи з транспорту, ти насамперед бачиш брудний тротуар з побитою плиткою або розбитим асфальтом, з огидою проходиш повз смітники, поряд з якими валяються стаканчики з-під кави і милуєшся газоном, усипаним недопалками.

Згадуючи блискучі, ніби намилені тротуари звичайних німецьких містечок, задаєшся питанням: «Невже ми гірші?» Невже ми такі ледачі або байдужі до всього, що готові жити в бруді?

View this post on Instagram

⁠Regensburg hat eine mehr als 2.000 Jahre alte Geschichte und war besonders im Mittelalter ein wichtiges Handelszentrum in Europa. Bis heute ist sie die noch am besten erhaltene mittelalterliche Großstadt. Wie wäre es, sich mit einem Eis durch alten historischen Straßen und engen bunten Gassen treiben zu lassen und dabei ein bisschen in die Geschichte der UNESCO-Welterbestadt einzutauchen?⁠ ⁠ Endlich heißt es wieder #rausnachbayern!⁠ —-⁠ Foto: @tol.pi . Ein herzliches Danke!⁠⠀⁠ Nutze #deinbayern, wenn wir dein Bild reposten dürfen.⁠⠀⁠ —-⁣⁠⠀⁠ #bayern #bavaria #baviere #baviera #ostbayern #regensburg #ratisbona #jungedonau #donau #danube #danubio #streetviews #straßenansichten #ausflugsziel #donaustadt #stadtspaziergang #altstadtliebe #unescoworldheritage #unescowelterbe #viaggiaresempre #narrowstreets #historischestadt #regensburgliebe

A post shared by Bayern (@bayern) on

Німці і чистота

Німці і правда неймовірно охайні, навіть гидливі в хорошому сенсі цього слова. Кожен Франц або Людвіг не замислюючись кидає недопалок в урну, сортує сміття і прибирає за собою і собакою після вилазки на природу.

Звичайно, вони знають про високі штрафи за забруднення навколишнього середовища, але зупиняє їх зовсім не боязнь покарання, а менталітет. Це закладається в підкірку батьками, коли дитина ще зовсім мала, і це знання передається з покоління в покоління. Однак так було не завжди.

View this post on Instagram

Kopfsteingepflasterte Gassen, wunderschöne alte Fachwerkhäuser und überall verbirgt sich ein Stück Geschichte. In Forchheim hat jedes "Eckla" seinen ganz eigenen Charme und erzählt die Geschichte der Stadt vom Mittelalter über den Barock bis heute. ⁠ Wie wäre es also mit einem Ausflug in diese schöne Stadt? Vor Ort kann man nicht nur die Geschichte einer der ältesten Städte Frankens entdecken, sondern gleichzeitig auch kulinarisch auf Entdeckungstour gehen. Forchheim war nämlich bereits im Mittelalter für sein gutes Brot und Bier bekannt und ist es bis heute geblieben. Ihr habt die Auswahl zwischen 23 traditionellen Bierkellern, die nicht nur Bier, sondern auch traditionelle regionale Gerichte anbieten. Klingt verführerisch, oder? ⁠ ⁠—-⁠ ⁠Foto: @der_heimatfotograf . Ein herzliches Danke!⁠⠀⁠ Nutze #deinbayern, wenn wir dein Bild reposten dürfen.⁠⠀⁠ —-⁠ #bayern #bavaria #baviere #baviera #visitfranconia #zsammhoitn #despackmerscho #entdeckedeutschland #forchheim #visitbavaria #kleinegassen #fachwerkhäuser #stadtspaziergang #oldtown #historischestadt #bitsofbuildings #historictravel #streetphotography #straßenfotografie #city-captures #streets_and_houeses #reiseinspiration #kopfsteinpflaster #oldcity⁠ ⁠

A post shared by Bayern (@bayern) on

А що раніше?

Якщо ми зануримося в історію середньовічної Європи, то можемо жахнутися, в якиому бруді тоді жили люди. Великі міста буквально потопали в смітті і відходах. Нечистоти виливали прямо з вікон на голови перехожим навіть знатні люди. Милися рідко, про елементарні правила гігієни не чули.

Так би це і тривало століттями, якби не воля однієї людини – графа Вютембергского Ульріха V, який жив в XV столітті. Людиною він був вкрай жорстокою і деспотичною, проте зовсім дурною і, на подив, дуже охайною.

Міста-смітники

Треба відзначити, що сталося це все в історичному регіоні Швабія, з якого і пішло об’єднання німецьких земель в одну велику імперію з подальшою трансформацією в сучасну Німеччину.

Отже, грізний граф не весь час сидів у своєму замку, він частенько об’їжджав свої володіння. Поїздки його вкрай втомлювали, але зовсім не через їхню тривалість, а через сморід, який йому доводилося переносити в кожному більш-менш великому місті.

Указ, який все змінив

Втомившись від такого стану справ, Ульріх видав указ, який зобов’язував всіх городян вивозити нечистоти, сміття та гній, вироблений худобою, за місто. Думаєш, хтось став слідувати новими правилами? Куди там, плювати всі хотіли.

Тоді-то граф видав новий указ, в результаті якого міста заблищали чистотою. Він ухвалював таке: якщо ваш сусід більше тижня не вивозить сміття, то і йому, і вам належить за це штраф. Якщо ви доносите на сусіда, то уникаєте штрафу. А ось якщо сміття за нього вивозите ви, то можете претендувати на частину його території.

В результаті кожні вихідні всі дружно очищували свої володіння від нечистот. Не потрібно було навіть перевіряти виконання указу щодня, набагато ефективніше було нагрянути зрідка, але несподівано. Доноси робили справу, і в даному випадку — зовсім не погану.

View this post on Instagram

Klein aber fein: Ein Blick in die Gassen von Marktbreit.⁠ Wir machen eine kleine Gedankenreise und stellen uns einfach vor, wie wir durch die romantische Altstadt spazieren :)⁠ Viele der tollen Gebäude entstanden übrigens, weil Marktbreit durch den Handel zwischen Main und Donau zu Wohlstand gekommen war.⁠ Was gefällt euch am besten an malerischen Altstädten?⁠ —⁠-⁣⁠ Foto: @shot.acct . Ein herzliches Danke!⁠ Nutze #deinbayern, wenn wir dein Bild reposten dürfen.⁠ —-⁣⁠ #bayern #bavaria #baviere #baviera #visistfranconia #fränkischesweinland #igersfranken #ig_franken #zsammhoitn #despackmerscho #franken #nordbayern_de #phototrip #discovergermanyfromhome #verschiebdeinereise #traveltomorrow #altstadt #schönestadt #historischealtstadt #historischegebäude #altstadtflair #gedankenreise #kopfsteinpflaster #artofwander #fachwerk #fachwerkhaus #reisefotografie #reiseinspiration #stadtspaziergang

A post shared by Bayern (@bayern) on

Чи можемо ми так?

Ліберальні громадяни можуть сказати, що в сучасному світі таке неприпустимо, адже це порушення прав людини і її власності. Однак як інакше боротися зі свинями? Тільки батіг і радикальні заходи, певно, можуть виправити несвідомих громадян.

Як думаєш, чи застосовна така жорстка методика в нашому сучасному суспільстві? Можливо, у тебе з’явилися свої думки на цей рахунок?

Якщо згоден, то поділися посиланням з друзями. Можливо, вони не знали про цю повчальну історію.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як німців привчили до чистоти: одна реформа, що змінила націю