Що таке вихрова повітродувка?


Чи знаєш ти, що таке вихрова повітродувка?

Вихрові повітродувки широко поширені в різних галузях як вентилятори, компресори низького тиску або вихрові компресори. Основне завдання апарату полягає в відкачуванні або нагнітанні повітря в певну ємність або систему.

Такі установки здатні закачувати і викачувати газову суміш з системи з однаковою продуктивністю, що дає можливість застосовувати їх у вкрай специфічних областях. За своїм функціоналом повітродувки (вихревые воздуходувки) займають проміжне положення між вентилятором і компресором. Тому і показники створюваного тиску будуть перебувати на середньому рівні.

Вихровий вакуумний насос-повітродувка: принцип роботи

Вихрові вакуумні насоси-повітродувки функціонують за досить простим принципом, що дозволяє спростити процес виготовлення і значно здешевити його. Головними елементами конструкції представляються електродвигун, вал, робоче колесо з лопатками і корпус. Форма і кількість лопаток на колесі багато в чому залежать від конкретного призначення пристрою і його технічних характеристик.

Через вхідний отвір усередину нагнітача всмоктується повітря, що проходить через спеціальний шумоглушник. Колесо, що обертається в цей момент починає закручувати газову суміш в спіралі і поступово стискати її. Таким чином, підвищується тиск в камері. Енергія частинок повітря зростає до того моменту, поки не досягне встановленого значення. Після цього здійснюється викид стисненого повітря в зовнішнє середовище через вихлопної клапан. На виході також передбачений шумоглушник, який сприяє тихій роботі.

Вихровий вакуумний насос-повітродувка – в яких системах використовується і які функції виконує

Сфери застосування вихрових компресорів-повітродувок дуже різноманітні і охоплюють практично всі основні галузі. Такі апарати здатні функціонувати як на промислових підприємствах, так і в дослідницьких лабораторіях. Іноді вони можуть застосовуватися навіть у побуті.

Головною перевагою апарату можна вважати його багатофункціональність. Здатність функціонувати в режимах вентилятора, компресора або насоса значно збільшує спектр застосування.

Досить часто можна зустріти використання нагнітачів для аерації водойм. Причому це можуть бути як природні ставки або річки, так і спеціальні водоочисні споруди. Аерація дозволяє значно підвищити якість води і створити в ній сприятливі умови для розвитку флори і фауни. Аерація в зимовий період, коли водойма покритий льодом, сприяє розмноженню і виживання риб.

Виготовлення чутливих стрічок і плівок неможливо уявити без якісної нагнітаючої установки. Адже тільки таке обладнання здатне створити спеціальну подушку, яка не дасть чутливого матеріалу порушити свою цілісність.
Якщо в промисловій установці використовується плунжерний механізм, часто він приводиться в рух саме спрямованим потоком повітря. І в цьому випадку без нагнітача не обійтися.

Крім досить специфічних методів використання, апарати можуть застосовуватися просто для прибирання. Вони видувають весь накопичився сміття і пил з місць, забезпечуючи необхідні умови для здійснення промислового процесу.

Тут же можна реалізувати осушують властивості повітряного потоку, створивши якусь лінію для видалення зайвої вологи за допомогою нагнітача.

Як і інше вакуумне обладнання, вакуумне обладнання Cecatherm може застосовуватися для упаковки виробів і попередньої відкачки повітря з пляшок перед їх наповненням.

Експлуатація вихрових повітродувок

Ефективне використання промислових установок передбачає постійний облік великої кількості нюансів. Подібні пристрої найчастіше розраховані на інтенсивну експлуатацію в досить важких умовах. Універсальність і довговічність зробили можливим їх застосування в ряді галузей.

Основною метою будь-яких нагнітачів представляється глибоке очищення повітря або створення необхідного тиску. А так як виготовлення будь-яких виробів включає в себе поява великої кількості різноманітних відходів, такі апарати просто незамінні. Попадання сміття або відходів на поверхні може значно ускладнити процес, не кажучи вже про можливе зниження якості виробу.

Нагнітачі здатні забезпечити місця потрібним потоком повітря для очищення конвеєрних ліній або верстатів. При цьому ефективно видаляються забруднення будь-яких видів, у тому числі пил і небажані випаровування.
Використання в упаковці зводиться найчастіше до видалення з матеріалів зайвого повітря. За допомогою гарної вакуумної установки цей процес не складе ніяких труднощів.

Крім іншого, нагнітачі також можуть використовуватися в наступних областях:
– створення пневматичних транспортних ліній для сипучих матеріалів;
– сушка деталей і виробів;
– посилення тяги в вентиляційних системах.

Вакуумне обладнання Cecatherm спеціально призначене для використання в промислових умовах. Апарати прості, надійні і функціональні. При цьому не потрібують частого обслуговування, проте рекомендується іноді проводити вібраційну діагностику на предмет виникнення дефектів.


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що таке вихрова повітродувка?