Всі думали, що бандит, який намагався втекти з «Алькатраса», потонув. Через 50 років в ФБР надійшов лист!


Колись на американському острові Алькатрас розміщувалася однойменна найжорсткіша в’язниця. Там сиділ найвідоміші злочинці, добірні негідники, рецидивісти, на рахунку яких вже були втечі з попередніх місць ув’язнення.

Керівництво «Алькатрасу» пишалося тим, що за всю історію існування моторошного закладу з нього не було скоєно жодної успішної втечі. Лише недавно з’ясувалося: як мінімум троє розбійників свого часу примудрилися-таки вибратися з легендарної в’язниці! Адже більше 50 років офіційні особи були впевнені в тому, що ці мерзотники давно годують риб на дні морському.

11 червня 1962 на свободу вирвалися Джон Енглін, Кларенс Енглін і Френк Моріс. Всі троє були закоренілими злочинцями. Брати Енглін промишляли викраданням автомобілів і пограбуваннями, а Морріс був відомий як грабіжник банків і справжній майстер втеч.

На підготовку у злочинців пішов цілий рік. Грабіжники, які мріяли про свободу, виконали побіг через вентиляцію за допомогою зробленої з металевої ложки дрилі, відібрали у товаришів по нещастю 50 прогумованих курток, з яких планували спорудити пліт, і ретельно вивчили графік роботи охорони.

Спочатку бігти грабіжники планували вчотирьох, але в призначений день один із злочинців просто не зміг вибратися з камери. Саме він пізніше розкрив поліції всі деталі хитрого плану спільників. В обмін влада пообіцяла не висувати проти невдачливого бандита звинувачення в спробі втечі з «Алькатрасу».

Збираючись в дорогу, Моріс з братами Енглін залишили на своїх ліжках заздалегідь заготовлені манекени з пап’є-маше. На подушках при цьому лежали муляжі голів.

Потай діставшись до берега в районі 10 години вечора, втікачі без будь-яких проблем надули свій імпровізований пліт і попливли на свободу. Відсутність трійці виявили лише вранці.

За офіційною версією бандити просто потонули в бурхливому біля берегів Алькатрасу морі. Вода в той день була дуже холодною. До того ж через пару днів після втечі на сусідньому з Алькатрасу острові знайшли пакет з особистими речами братів Енглін і саморобний рятувальний жилет зі слідами зубів.

А моряки пропливав неподалік судна говорили про помічений у воді труп в тюремній робі. Однак історія трьох втікачів на цьому не закінчується…

Згідно із законом справа про втечу злочинців не закрита до сих пір. Ордери на арешт мерзотників закінчаться лише, коли трійці виповниться по сто років.

А слідчий, який працює над справою зараз, впевнений: втікачам вдалося вижити. Знімок вище — лише одне із зібраних чоловіком за роки доказів. За словами родича братів Енглін, що передав поліції це фото, зроблене воно було в 1975 році!

Крім того, після втечі Джона і Кларенса їх мати кілька років поспіль отримувала на день народження букети квітів від невідомого відправника. Якось їй навіть прийшла листівка з Південної Америки!

А на похоронах нещасної, за чутками, були присутні двоє перевдягнених жінками чоловіків. Втім, найпереконливішим доказом того, що втікачі вижили, служить лист зі знімка вище. Експерти з ФБР отримали його ще в 2013 році.

Автор листа називав себе Джоном Енглін, старшим з братів. Вмираючи від раку, він хотів здатися владі для тюремного ув’язнення в обмін на необхідні медичні процедури.

За словами Джона, Френк Моріс помер в 2005, а Кларенс в 2011 році. Спецслужба зважилася оприлюднити зміст листа лише недавно, коли експерти нарешті визначили: почерк автора дійсно відповідає почерку злочинця-втікача!

До моменту закінчення ордеру на арешт трійці доля втікачів так і залишиться вкрита завісою таємниці. Якщо вірити листу, зараз Морріса та братів Енглін вже немає в живих. Однак слідчий, який веде справу злочинців, вважає: вони справді зуміли втекти з надзахищеного «Алькатрасу».

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Всі думали, що бандит, який намагався втекти з «Алькатраса», потонув. Через 50 років в ФБР надійшов лист!