Школяр із Закарпаття придумав, як робити папір з опалого листя, і отримав за це золото в США


Чому папір роблять з деревини? Чому, наприклад, не з листя, якого дуже багато опадає восени, а люди банально не знають, що з ним робити?
У 2018 році на американській міжнародній «Олімпіаді геніїв» перше місце в області науки зайняв школяр із Закарпаття (с. Сокирниця), чиє відкриття допоможе скоротити масштаби вирубки лісів. Валентин Фречка з 11-го класу продемонстрував, як добути целюлозу з опалого листя.

В рамках олімпіади змагалися юні винахідники з усього світу, а головним призом була не тільки почесна нагорода у вигляді золотої медалі, а й можливість вчитися в будь-якому вузі США, який надає стипендію.

Деякі ЗМІ встигли містифікувати винахідника із Закарпаття. Його називають злим генієм, який проводив досліди на котиках під час навчання в третьому класі. І скільки б Фречка ні спілкувався з журналістами, деякі все ж додадуть що-небудь своє.

Насправді інтерес Валентина до науки помітили в п’ятому класі. Батьки подарували йому телескоп, пізніше юний дослідник обзавівся мікроскопом. Метод переробки листя зацікавив багатьох підприємців, адже отриманий в результаті екопапір мало чим поступається звичайному: на ньому можна писати і друкувати.

Спочатку Валентин експериментував, подрібнюючи листя в блендері. Уже після перших позитивних результатів він продовжив дослідження в лабораторії. Він з малих років був членом Малої академії наук України, тому доступ до лабораторії мав вільний. Приходив сбди кожного дня після уроків, а влітку просто кожного дня.

До успіху в США Валентин показав свій метод в Тунісі, Кенії і Сербії. Безумовно, він давно запатентував винахід і вже активно співпрацює з зацікавленими фірмами. А що стосується навчання в США, Фречка вважав за краще здобувати освіту на батьківщині.

Головним досягненням свого життя Фречка вважає зустріч з президентом своєї країни., а в глобальних планах у школяра створення благодійного фонду і будівництво власного заводу. До того ж він не припиняє роботу в науковій сфері, хоча і зізнається, що читає художні книги набагато більше, ніж трактати вчених.

Президент України Петро Порошенко: «Валентин Фречка – один з тих представників нового покоління українців, завдяки яким, я впевнений, Україна може зайняти провідне місце у клубі держав-інноваторів».

Валентин запевняє, що для такого паперу підходить будь-яке листя, але найкраще — дубове. «Це дуже просто. На відміну від традиційного методу виготовлення паперу, де є 81 пункт, аби отримати цей білий аркуш паперу, я наразі маю набагато менше. Завдяки цьому ми виходимо на новий рівень екологічності та економічної доцільності».

Завдяки цьому відкриттю звичайним жителям не потрібно буде ламати голову, куди подіти величезну купу опалого листя, тим більше що за його спалювання загрожує значний штраф. Можливо, співробітники компаній будуть самі роз’їжджати по дворах, збираючи матеріал для екопаперу.

«Якщо я і геній, то лише завдяки суспільній праці. Я гордий бути українцем», — каже Валентин Фречка. Ми впевнені: увесь світ має знати про цього хлопця!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
7
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
4
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Школяр із Закарпаття придумав, як робити папір з опалого листя, і отримав за це золото в США