«Україна без сміття» тимчасово закрила усі свої станції.


Буквально нещодавно ми раділи відкриттю станцій сортування сміття в Україні, як їх тимчасово закрили. Причиною став брак місць для вторсировини.

Щодня про Громадську організацію «Україна без сміття» дізнається все більше людей, кількість відходів зростає, зрештою волонтери не можуть впоратися з таким обсягом роботи. Ситуація особливо загострилася в період травневих свят.

«Станції буквально «засипало» вторсировиною, яку принесли кияни перед і під час свят, її знову стало значно більше, і ми не встигаємо її не те що пресувати, а просто розвантажувати і складати. Ми змушені заявити, що не можемо впоратись із тими об’ємами, які у нас є зараз, не змінюючи підхід», — йдеться в заяві організації на сторінці в Facebook.

У розпорядженні волонтерів усього один автомобіль, який постійно завантажений роботою. У зв’язку з цим вони оголосили про деякі нововведення.

«Ми припиняємо приймати шуршики на переробку, для них просто немає місця. Ще одна причина — це наявність помилок при сортуванні шуршиків. До 30% вмісту контейнерів — це інші пластики, комбіновані і непридатні до переробки», — зазначають в організації.

Відтепер шуршики можна здати на спалювання. Вартість пакета на спалювання тепер становить 100 грн за великий(120 літрів) і 50 грн за маленький пакет (до 120 літрів).

Вірогідно, час від часу станцію зачинятимуть, щоб досортувати і розвантажити її. Вартість послуги «досортую» — 200 грн за пакет (120 л) або 100 грн за будь-який менший пакет.

Також організація закликає громадян приїжджати не пізніше, ніж за 30 хвилин до закриття станцій — це 19:30 у будні та 15:30 у вихідні. Ці півгодини хвилин потрібні для того, аби встигнути досортувати сміття, тобто розкласти його в правильні контейнери.

«Якщо громадяни приїжджають за 5 хвилин до закриття, цю роботу понаднормово виконують консультанти. В результаті вони стомлюються, вигорають, а інших волонтерів шукати стає щоразу складніше», — йдеться в повідомленні проекту.

Що конкретно ми можемо зробити для того, аби підтримати ініціативу? Про це організація також написала пост у Facebook:

«Зараз ми переживаємо складний час і нам потрібна допомога. Щоб станції продовжували працювати нам потрібно закрити щомісячний мінус в розмірі близько 150 000 грн.

Детально написали про це у річному звіті: http://bit.ly/2VbSOSr

Найпростіший спосіб: напишіть нам в приватні повідомлення слово допомогти” і наш чат-бот проведе вас покроково. Писати сюди: https://m.me/NowasteUkraine/

Банківські реквізити ГО «Україна без сміття»:

ЄДРПОУ 40218263,
р\р 26007052758535,
МФО 300711».

До речі, нещодавно ми писали про Швецію, у якій повністю закінчилося сміття. І тепер це величезна проблема для країни. Ех, нам би їхні проблеми!

Обов’язково поділися цим матеріалом з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

«Україна без сміття» тимчасово закрила усі свої станції.