Юрію Андруховичу — 60! Брутально-ніжні цитати відомого українського письменника


Якщо ви відкриєте будь-який підручник по літературі, то, щвидше за все, побачите таку суху фнормацію: Юрій Андрухович — провідний український поет, прозаїк, есеїст, “Патріарх “Бу-Ба-Бу” (поетична група “Бурлеск-Балаган-Буфонада”). Народився 13 березня 1960 року в Івано-Франківську.

Насправді ж внесок Юрка Андруховича в сучасний літературний процес набагато глибшим та вагоміший. Відтак, його присутність в Івано-Франківську стала вагомим чинником для створення так званого званого “станіславського феномену” та формування місцевого мистецького середовища.

View this post on Instagram

Сьогодні День народження святкує Юрій Андрухович, мені здається, що прекрасним привітанням для митця є увага та любов до його творів, тож згадаймо один із них: ⠀ А це така любовна гра: кружіння, дзеркало і промінь! — ти все одно підеш за грань, у чистий спомин, чистий спомин. ⠀ Кружіння!.. Ніби й неспроста миттєвий дотик (чудо стику!) — на луг життя і живота покласти б руку, теплу й тиху… ⠀ Ми надто близько — марний знак, той запах Єви — не інакше! Ми двоє в дзеркалі, однак усе не так і все не наше. ⠀ Бо вийду із дзеркальних меж — розвалиться хистка будова. Ти в чистий спомин перейдеш, слонова кість, роса медова… ⠀ #юрійандрухович, #андрухович, #бубабу, #бу-ба-бу, #13березня, #копірайтинг, #фріланс, #цитати, #українська, #українськалітература, #література, #українськамова, #редагування, #графічнийдизайн, #дизайн

A post shared by Sermo (@sermo.info) on

Саме з творчості Юрія Андруховича розпочалась нова точка відліку для українського письменства — з його іменем пов’язане перше неупереджене зацікавлення Заходом сучасною українською літературою. До речі, часто його твори порівнюють з Умберто Еко.

Редакція Популярне зібрала найгостріші, найніжніші та найцікавіші цитати Юрія Андруховича.

Кращі часи самі собою не настають – їх слід викликати і накликати, причому не тільки інакомисленням, але й інакомовленням. Іноді – інакокричанням.

Усе, чого ми собі бажаємо, про що думаємо і чого сподіваємося, обов’язково з нами стається. Штука лише в тому, що завжди надто пізно і завжди якось не так.

View this post on Instagram

13 березня 1960 року народився Юрій Андрухович — знакова постать сучасної української літератури, провідний український поет, прозаїк, есеїст, перекладач. ⠀ В ієрархії Бу-Ба-Бу (поетична група "Бурлеск-Балаган-Буфонада") займає посаду Патріарха, «Патріарх української поезії». Один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом». Представники цього напрямку активно розробляють поетику «карнавального» письма. ⠀ Взяти книги Юрія Андруховича можна взяти в @biblioteka_na_osvity зарезервувавши за допомогою нашого сайту. Активне посилання в описі профілю. ⠀ #ЮрійАндрухович #Юрій_Андрухович #Андрухович #БібліотекаНаОсвіти #Бібліотека_На_Освіти #книжка #читатиукраїнською #читання #бібліотека #бібліотеказнань #читання #книжковийблог #книжковийблогер #україначитає #читаюукраїнською #читатимодно #книжковийсвіт #книга #library #booklover #bookblog #bookphotography #booksinsta #bookstagramer #instabook #photogram

A post shared by Бібліотека на Освіти (@biblioteka_na_osvity) on

Щасливі спільнота не мають потреби в іс­торії. Тільки нещасливим спільнотам вкрай потрібна їхня історія, бо вони через неї праг­нуть пояснити собі й іншим свої нещастя, легітимізувати свої невдачі, свою неспро­можність.

Прощання з молодістю не таке вже й трагічне, якщо слідом за нею починається зрілість.

Коли після сексу буває розмова, то швидше за все буває й любов.

Усі ми — тільки відголоски великого Сві­тового Дзвону, і жодне наше слово не на­роджується само собою.

Ніхто з нас до ладу не знає, що таке життя. Але найприкріше, що ми так само нічого не знаємо і про смерть.

Дефініцій людини є тисячі, хай існує й така — двонога тварина без пір’я, котрій властиво сподіватися.

Ніколи не приходьте туди, де ви одного разу вмирали.

Світ цей занадто брутальний, аби можна було його змінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль. Тобто навпаки. Ну, ви самі розумієте.

Минуле, як би ми його не розуміли, є всього тільки невдалою проекцією майбут­нього, його завжди недосконалим насліду­ванням.

Місце, в якому ви не бували, має ту перевагу, що його можна собі науявляти.

Моя кохана столице, ти стала напрочуд сексі, в мене на тебе абсолютний стояк.

Весна псує поетів так само, як і жінок: шкіра зацвітає, слизова оболонка подраз­нена до знемоги, алергія на запахи змушує до розчуленості, сльози в очах, липкі плями замість предметів і цілковита просторова дез­орієнтація.

Кохання – то велика дивовижність: там, де лише народжувалась ніжність, за хвильку може виникнути ніж.

Митці — люди талановиті, але здебільшого зіпсовані. Якщо не славою і грошима, то алкоголем.

View this post on Instagram

"Любий друже, приїдь, порятуй і вибав! Привези мені морфій, тютюн і тишу. Я конаю тут, як остання риба. А про інше все ще тобі напишу." Ми не проти тютюну чи тиші, але на місці Андруховича в цей нестерпно спекотний день писали б про холод і дощ. Ті, хто наразі сидить вдома – ми вас чекаємо до 21ої години (ввечері вже буде не так страшно вийти на вулицю), а ті, хто волею долі опинився в центрі, то мерщій біжіть до нас: в нас дійсно прохолодно 🙂 #літо2019 #червень #андрухович #книги #книгарня #книгарняє #книгарняє_харків #харків #спека #погода #вірші #кава #абабагаламага #україна

A post shared by Книгарня Є (Харків) (@bookstore_ye_kharkiv) on

Усі ми — тільки відголоски великого Сві­тового Дзвону, і жодне наше слово не на­роджується само собою.

Любов до джазу є однією з найпоширеніших симуляцій цього світу. Насправді на ньому є лише двоє-троє людей, здатних любити джаз.

Поділись з друзями цитатами цієї знакової фігури в сучасному літературному процесі.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
4
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
5
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Юрію Андруховичу — 60! Брутально-ніжні цитати відомого українського письменника