15 безсмертних цитат справжнього патріота — В’ячеслава Чорновола.


25 березня 1999 року рівно 20 років тому, В’ячеслав Чорновіл загинув в ДТП, що до сих пір викликає великі питання у всього суспільства. В автомобіль, в якому він повертався із зустрічі з активістами «Народного руху», врізалася вантажівка.

В’ячеслав Чорновіл — український політик і публіцист, дисидент, борець за волю й незалежність України. Чорновіл понад 15 років провів у в’язницях та засланнях, оскільки не зраджував своїх політичних та громадянських ідей.

Редакція «Популярне» пропонує добірку висловів великого українця, які сьогодні актуальні як ніколи!
Україна починається з тебе.

1. Немає страшнішої кари за муки нечистого сумління, бо немає вищого судді за правду.

2. Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу.

3. Під час випускного вечора в університеті пішов на Володимирську гірку і дав клятву, що все життя буду боротися за Україну.

4. Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми — народ України.

5. Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши.

6. Народу — справедливість, бандитам  тюрми.

7. Люди, які водили з нами дружбу, під час моїх арештів робили вигляд, що нас не знають.

8. Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.

9. Допустити дві державні мови, або одну державну, а одну офіційну – значить, зруйнувати державу. Я завжди наводжу в приклад євреїв, які відродили вже мертву мову і об’єдналися навколо неї.

10. Якби мене запитали, шкодую я про те, як би склалося моє життя, про 15 років, які відсидів, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та обирати, я б обрав життя, яке прожив.

11. Я політик всієї України. Може, це трохи голосно і про себе так не говорять… Але в мене східний менталітет і при цьому я в чомусь галичанин.

12. Слабкість нашої демократії в тому, що ми не були готові, небагато було таких лідерів, які дивилися далеко вперед.

13. Настав час вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі.

14. Коли нам кажуть, що російський народ у цьому не винен, я згоден, але не зовсім. Він був вимушеним носієм цієї імперської ідеї. Йому вносили це в гени. Почуття імперськості вносилося в гени простої людини. Чернишевський про це колись дуже добре сказав, що коли починаються якісь внутрішні негаразди, тоді необхідно покликати з печі російського мужика, викликати його патріотичні почуття та шукати десь турка зовнішнього, щоб він не бачив турка внутрішнього. Ось так виховувався сторіччями народ. Презирство до інородців, хохлів.

15. Напевно, все-таки атмосфера, ось та атмосфера після смерті Сталіна, значною мірою вплинула на моє становлення, як і на появу взагалі шістдесятництва як явища. І тоді з’явився на південній Київщині – Чорновіл, на Донбасі – Стус, Дзюба, Світличний. Бачите, там, де зони ризику вже для народу, для нації – там з’явилися ці люди.

В’ячеслав Чорновіл був справжнім патріотом своєї держави. Сьогодні його слова – це наша совість, адже ідеї Чорновола щодо України значно випереджало погляди сучасників, які усіма силами намагалися консервувати застарілу та неефективну радянську систему, плоди діяльності котрої ми пожинаємо сьогодні.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
3
Злий
Мило Мило
6
Мило
Фігня Фігня
4
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
302
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
45
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 безсмертних цитат справжнього патріота — В’ячеслава Чорновола.