Найкрутіші афоризими грандіозного Івана Плюща — екс-спікера Верховної Ради України


Колишній спікер Верховної Ради, Герой України Іван Степанович Плющ запам’ятався всім не тільки як політичний першовідкривач, один з творців української незалежної держави, але й як майстер “народницьких” перлів.

Його дотепні фрази розлітались межи люди і швидко ставали народними. Пам’ятаю, ми з родиною любили слухати засідання Верховної Ради по славнозвісному радіо на кухні тільки заради “фразочок” Плюща.

Редакція Популярне пропонує згадати афоризми екс-спікера Верховної Ради Івана Плюща, які можна назвати стандартом українського народного гумору.

Одного разу, коли нардепи висували кандидатів у судді Конституційного суду, терпіння Івана Плюща урвалося: “Зачекайте! Так це ж силу-силенну кандидатів зможуть висунути. А що робити з вже висунутими членами?”

“Впихнути невпіхуєме”

“Це витрати кланової теорії”.

Багато хто запам’ятав унікальну дикцію Івана Плюща, який замість звука «ф» навмисно вимовляв «хв».

“Депутат! Не пам’ятаю хвамілії – той, що в піджаку!”

Коли народна депутатка Лариса Скорик затягла свій виступ, Іван Плющ відреагував двозначно: “Депутат Лариса Скорик, кінчайте!”

“Навіщо його пхати, якщо воно не лізе?”, сказав він, коли у Верховній Раді хотіли “продавити” один із законопроектів.

“Я б не хотів, щоб тут влаштовували системи голосування, які могли б дозволяти голосувати із супутника”.

“Якби після аварії на Чорнобильській АЕС радіаційна хмара не перетнула кордони СРСР, ніхто у світі не дізнався б про ту трагедію”. 

“Колись Ленін писав, що ми досягнемо такої продуктивності праці, що відхожі місця будемо робити з дорогоцінного металу. От якби хтось підняв його років 20 тому і показав наші відхожі місця… Ви думаєте, чому нас весь світ так боявся? Тому що іноземцям ставало страшно, коли вони в наші громадські туалети заходили!”

Одна з найвідоміших фраз, кинута на адресу народного депутата Івана Зайця, яка вже стала культовою в народі:

А коли той народний депутат став міністром екології, Іван Плющ пожартував: “Які Зайці, така й екологія”.

“Депутат Хмара, не нависайте на головою!”

“Ті, кого сьогодні називають олігархами і хто їздить на мерседесах, прийшли до свого багатства за принципом “із грязі в князі”. У мене нема потреби в таких грошах – я вважаю себе забезпеченою людиною вже понад 30 років. Моя зарплата за часів Союзу була 1300 рублів, із 68-го року у мене було дві машини і два водії. В 84-му я став Головою Київського облвиконкому і мав на машині номер 80-02. Оця 80-та серія означала, що ДАІшники, коли машину бачили, тікали з перехрестя. Вище були тільки члени політбюро – у них номери починалися на 60. І мені не треба були ніякі “бізнеси”, – говорив він.

“Будучи головою Київського облвиконкому, зібрав усіх дільничних області та сказав: не дай Бог вам у якоїсь бабусі в селі забрати пляшку самогону, яку вона вигнала, щоб розплатитися за привезені дрова або солому, погони позриваю”.

“Хлопці, ну, дайте їй (Тимошенко) якогось шарфа, а то вона вже посиніла вся”

Іван Степанович Плющ помер 26 червня 2014 року, але його чудові цитати буде пам’ятати ще не одне покоління українців. Згоден? Тоді ділись з другом!

Веселі “плющизми” назавжди стали частиною української політичної історії.

Нагадаємо, раніше ми публікували цитати патріота України В’ячеслава Чорновола.

А також пригадували цитати Ліни Василівни Костенко.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
28
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Найкрутіші афоризими грандіозного Івана Плюща — екс-спікера Верховної Ради України