27 пророчих цитат геніального Івана Франка


Іван Якович Франко – людина, яка випереджала свій час. Його по праву можна назвати одним з найвидатніших українських письменників і поетів. Це була всебічно розвинена особистість, оскільки Франко займався публіцистикою та перекладами, був ученим-філософом і фольклористом, активним громадським діячем. Іван Франко володів 14 мовами!

Цитати Івана Франка

1. Щастя ніколи довго не триває. Щастя все – день, година, одна хвилина.

2. Треба насамперед просвітити нарід, а тільки тоді допускати до політики. – Жаль в такім разі, що наша конституція допускає анальфабетів до голосування, значит, в останній інстанції віддає в їх руки керму політики.

3. Жоден вогонь, жоден вогонь не горить так гаряче, як таємне кохання, про яке ніхто нічого не знає.

4. Не раз чоловік гадає, що не знати яка на нього біда впала, аж за день, за другий озирається, а воно вже йому на добро вийшло.

5. Дивне те людське серце! Найбільше своє щастя, найбільшу розкіш бачить у тім, щоб задати другому болючий удар, зробити його нещасливим, відібрати йому віру в людей і надію на ліпше!

6. Життя лиш доти має вартість, — говорив він частенько, — доки чоловік може помагати іншим.

7. Любов не залежить від нашої волі, приходить без нашої заслуги, щезає без нашої вини.

8. Стрічаються перехресні стежки на широкім степу та й знов розбігаються! Таке буде й наше. Що вона мені тепер, і що я їй? Нічогісінько. Перелетні тіні, що мигнуть понад долиною і не лишать по собі нічого-нічогісінько…

9. Яке ти маєш право бути вільним, коли твій народ у неволі? Яке ти маєш право вдовольняти свої примхи і любовні бажання, коли мільйони твого народу не мають чим вдовольнити найконечніших потреб життя?

10. І подумай собі, що іноді досить одного слова, щоб убити чоловіка, щоб навіки або на довгі літа зробити його нещасливим!

11. Хто здобуде всі скарби землі І над все їх полюбить, Той і сам стане їхнім рабом, Скарби духу загубить.

12. Інша річ говорити, а інша зробити. Хочуть люди говорити, то нехай говорять. Але від слів до діл іще дуже далеко. А наші люди таку вже мають натуру, що їм аби вже виговоритися, то вже й легше.

13. Закон! Розуміється, і ми чували дещо про закон, але ж надто добре знаємо, що закон – се теорія, що в книжці, на папері виглядає дуже гарно, а практика, жива дійсність має свої спеціальні закони, далеко не такі гладкі та заокруглені, а зате повні розгалужень, закарлюк та різнородності.

14. Зрозумійте й затямте собі, Ви, сліпців покоління, Що, як зглушите душу живу, Заговорить каміння.

15. … лихвар і ксьонз заглядають найліпше в людські душі. Обом люди говорять таке, чого не скажуть нікому іншому.

16. Певно, певно, більшина тих, що йдуть шукати чудового діаманту, або збиваються з дороги в темнім лісі, або знаходять скляні черепки. Але се ще не значить, що діамантів і зовсім нема і що знайти їх зовсім неможливо.

17. А серце в певних хвилинах не дбає про параграфи і знаходить свою властиву мову.

18. Життя — се мій скарб, мій власний, одинокий, якого найменшої частинки, одної мінутки не гідні заплатити мені всі скарби світу. Ніхто не має права жадати від мене найменшої жертви з того скарбу, так, як я не жадаю такої жертви ні від кого.

19. Не я покинула тебе, а ти не зумів удержати мене.

20. Що за дивне сотворіння чоловік! Найближчі, найнатуральніші думки приходять йому в голову найпізніше! До найближчої мети мусить доходити крутими, далекими манівцями!

View this post on Instagram

#kh_письменники ⠀ 👀 12 цікавих фактів про Івана Франка ⠀ ✍🏻 З-під пера Івана Франка вийшло близько 6000 художніх, наукових та публіцистичних творів. ⠀ ☕️ 40 років письменник прожив у Львові, від якого був у захваті. Обожнював каву. ⠀ 📚 Франко колекціонував книги: він був власником найбільшої в Галичині бібліотеки. ⠀ 🧠 Письменник мав феноменальну пам’ять та міг майже дослівно переказати лекцію викладача. ⠀ 🗣 Іван Франко був поліглотом, “академією в одній особі”. Пишуть, що він опанував 19 мов, п’ятьма мовами регулярно писав, перекладав на українську з 48 мов. Читав оригінальну індійську літературу, написану санскритом, переклав біблійну "Книгу Буття". ⠀ 👨‍🏫 Рано залишився сиротою, сам заробляв собі на життя репетиторством. ⠀ 👤 Використовував багато псевдонімів: Віршороб Голопупенко, Джеджалик, Кремінь, Мирон та інші. ⠀ 🇺🇦 Іван Франко радив галичанам називати себе українцями. Поширював ідею про українців “без соціальних кордонів”. ⠀ 🎉 Іван Якович завжди святкував день народження в родинному колі. ⠀ ❤️ “Тричі являлась мені любов…” — писав митець. Його дружина, Ольга Хоружинська, була освіченою й досить заможною киянкою. ⠀ 🕺 Франко обожнював вишиванки й започаткував новий стиль: поєднував класичні європейські костюми з традиційними українськими сорочками. ⠀ 🏆 Іван Якович — єдиний український письменник, номінований на Нобелівську премію в галузі літератури, яку, на жаль, не встиг отримати, бо помер за кілька місяців до її вручення. ⠀ P.S. На ЗНО в 2020 році треба знати філософську поему "Мойсей", історичну повість "Захар Беркут" та ліричний вірш "Чого являєшся мені у сні?" 😉 ⠀ #зно_українська #українська_література #ІванФранко #каменяр #зно2020 #підготовкадозно #Чернігів

A post shared by Підготовка до ЗНО | Чернігів (@know_how_zno) on

21. А у нас чи то вже натура така, чи такий здавна звичай, досить, що хто розбагатіє, той відвертає лице і серце від того люду, з якого він вийшов.

22. Мій патріотизм – се не сентимент, не національна гордість, то тяжке ярмо.

23. Лиш боротись — значить жить!

24. Не пора, не пора, не пора
Москалеві й ляхові служить!

25. Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що інтернаціональними ідеалами раді би прикрити свої змагання до панування однієї нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими вселюдськими фразами покрити своє духовне відчуження від рідної нації.

26. Хто з всіми добрий хоче буть,

Той швидко втратить добрий путь.

На може при добрі той жить,

Хто хоче злу й добру служить.

Бо, хтівши догодить обом,

Він швидко стане зла рабом.

27. Героїзмом можна назвати тільки таке діло, де мука і терпіння одиниці здобуває або окуплює добро цілого народу.

Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний учений — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст і філософ.

Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів.

Ділись цитатами великого патріота, людини з європейськими поглядами у соцмережах. А також не забувай, що у нас є цитати інших видатних українців.

Хочеш якісний піар свого блогу чи медіа? Тобі на PRposting


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

1
1 point

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
3
Злий
Мило Мило
3
Мило
Фігня Фігня
2
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
37
Подобається
О боже О боже
4
О боже
Круто Круто
6
Круто
Що за! Що за!
3
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

27 пророчих цитат геніального Івана Франка