Так ось навіщо потрібен цей дивний циліндр на шнурі зарядки до ноутбука!


Помічав ти коли-небудь невеликий циліндр на кабелі свого ноутбука? Якщо немає, придивися уважніше до зарядки будь-якого портативного комп’ютера. На шнурі біля самого роз’єму, який вставляється в ноутбук, є невелика пластикова бочечка.

Призначення цієї незрозумілої деталі виявилося загадкою для нас, тому ми вирішили розібратися, для чого вона потрібна. Відповідь на цю загадку здалась нам дуже цікавою, тому тепер ми ділимось з тобою.

Виявляється, цей малопомітний циліндр виконує дуже важливу функцію! Він грає роль високочастотного фільтра і нейтралізує перешкоди, які можуть надходити від кабелю живлення. Це пристрій називається феритовим кільцем або феритовим фільтром.

Дивно, але всередині нього немає ніяких мікросхем або інших електронних пристроїв. Якщо його розкрити і подивитися на нутрощі, то нічого цікавого там не побачиш. Просто шнур проходить крізь невеликий порожній циліндр з твердого матеріалу. У деяких випадках шнур охоплює його петлею.

Цей циліндр виконаний з фериту — хімічної сполуки оксиду заліза з оксидами інших металів, який по суті є магнітним ізолятором. У цій речовині не виникають вихрові струми, тому ферити дуже швидко перемагнічуються в такт з частотою електромагнітного поля.

Не секрет, що будь-який неекранований кабель живлення є джерелом електромагнітних перешкод, які можуть спотворювати інформаційні сигнали усередині комп’ютера. А феритове кільце грає роль фільтра і перешкоджає поширенню цих перешкод.

Раніше для цієї мети застосовувалося екранування всього кабелю мідної опліткою, але феритові кільця значно дешевші, тому саме вони набули широкого поширення в сучасній електротехніці.

До речі, феритові кільця не тільки перешкоджають утворенню небажаних електромагнітних полів, а й захищають сигнал усередині кабелю від зовнішніх перешкод. Тому такі циліндри, крім живильних кабелів, можна також зустріти і на шнурах підключення моніторів, камер або фотоапаратів.

Ось яку важливу функцію виконує ця непримітна маленька деталь! Якщо інформація про неї була для тебе корисною, обов’язково поділися нею зі своїми друзями.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Так ось навіщо потрібен цей дивний циліндр на шнурі зарядки до ноутбука!