Цифровий паспорт замість аналогового: як це працює в застосунку «Дія»


Кабінет міністрів України постановив, що цифрові копії паспортів українців в додатку «Дія» відтепер вважаються офіційним аналогами паперових документів. Відповідний документ опублікований на сайті уряду.

Україна стала першою у світі державою, де можна користуватися цифровим паспортом і одночасно не пред’являти паперового або пластикового аналога.

Важливе застереження: мова йде про ID-паспорти тільки нового зразка і біометричні закордонні паспорти. Норма не поширюється на внутрішні паспорти-книжечки і небіометричні закордонні паспорти.

Завдяки цій нормі, паспорт в смартфоні замінить українцям аналогові документи за будь-якої комунікації з державними органами.

Наприклад, його можна буде використовувати для отримання державних послуг або підтвердження особи. Тобто носити з собою ID-карту стане не обов’язково – достатньо наявності застосунку «Дія» в вашому смартфоні і цифрової копії паспорта в ній.

Йдеться тільки про права і можливості, які при собі посвідчення особи надає громадянину всередині країни. Тобто умовно ви не зможете виїхати в Румунію, показавши прикордоннику на пункті пропуску ваш цифровий закордонний паспорт.

View this post on Instagram

👍Е-паспорт у «Дії» — тепер офіційний документ. Паперовий можна не носити. ⠀ 👉Понад 14 тис. українців наразі тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку «Дія». ⠀ 👉У середу, 15 квітня, уряд прийняв постанову, з якого випливає, що електронні паспорти в додатку «Дія» тепер офіційно служать цифровими аналогами паперових документів. ⠀ ☝Міністерство цифрової трансформації України стверджує, що Україна – перша в світі держава, де можна використовувати цифровий паспорт і не пред'являти паперовий або пластиковий аналог. ⠀ 👉Після завершення карантину українці зможуть активно користуватися е-паспортами: ⭐ під час поїздок залізничним або повітряним транспортом; ⠀ ⭐під час медичного обслуговування та банківських операцій; ⠀ ⭐ під час отримання адміністративних послуг. ⠀ #новостиукраина #новиниукраїна #дія #epassport #паспорт #україна🇺🇦

A post shared by Новини України Новости Украины (@novyny.ua) on

Постанова набирає чинності з моменту публікації, тобто цифрові паспорти працюють з 16 квітня 2020 року. Але в «Дія» функція цифрового паспорта працює поки тільки в тестовому режимі для обмеженого числа користувачів (тільки17 000 українців). Ці люди вже можуть скористатися своїми цифровими паспортами. Точну дату повномасштабного запуску поки не називають.

Крім того, в постанові є невелика обмовка: представники держорганів зобов’язані прийняти ваш е-паспорт, але лише «за умови наявності технічних засобів, призначених для встановлення достовірності відображення в електронному вигляді інформації». Тобто, якщо у поліцейського, який попросив вас пред’явити документи, немає з собою пристрою, що зчитує електронний паспорт – доведеться показати йому аналоговий паспорт.

У постанові Кабміну йдеться про те, що це експеримент Мінцифри, і у нього є термін дії – 2020-2021 роки. Що буде після завершення експерименту – залежить від його результатів, про які відомство регулярно звітуватиме.

А поки в Мінцифри обіцяють, що по завершенню карантину за допомогою цифрових паспортів українці зможуть:

  • подорожувати залізничним та авіатранспортом,
  • отримувати медичне та банківське обслуговування,
  • отримувати адміністративні послуги.

Сподобалась карантинна новина? Поділись з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цифровий паспорт замість аналогового: як це працює в застосунку «Дія»