Підбірка цікавих задач з математики + відповіді (батькам в поміч)


Ніде правди діти: математика багатьом школярам здається складною і нудною наукою. Реально, ну яка дитина любить зубрити нескінченні формули і запам’ятовувати, як доводиться чергова теорема? У сучасних шкільних підручниках захоплюючі завдання з математики трапляються не так часто.

Однак математика точно потрібна в житті кожної людини. Ми вважаємо, що цариця наук може бути захопливою та цікавою, і сьогодні редакція Популярне це доведе.

Цікаві задачі з математики

Головна причина нелюбові учнів до математики – нудна манера викладання. Ось тобі приклади, ось тобі формули, сиди і вирішуй. Суть математичних явищ вчителі та викладачі не пояснювали, а тому навчальний процес обмежувався заучування готових формул і підходів.

Пропонуємо кілька задач для школярів та їх батьків. Тільки, чур, не використовуємо в калькулятор.

Задача 1

50 + 50 – 25 * 0 + 2 + 2 =?

Для початку пропонуємо цей простий приклад із секретом. Вирішити його треба в умі. Для цього достатньо подумки перенестися в шкільні роки і згадати базові правила вирішення подібних прикладів.

Задача 2

Уявімо, що існує наступна закономірність:

7 + 3 = 10421

5 + 4 = 9120

9 + 6 = 15354

Скільки в такому разі буде дорівнювати 11 + 5?

Задача 3

Микола зустрівся в кафе з 9 однокурсниками. При зустрічі кожен кожного вітав рукостисканням. Скільки всього рукостискань було зроблено?

Задача 4

Футбольна команда за сезон в лізі провела 34 поєдинки. Забила 61 гол, а пропустила всього 39. Скільки за весь сезон гравці цієї команди розводили м’яч з центру поля?

Задача 5

В комору пробралися 143 мишки, які примудрилися зжерти 33 головки сиру. Причому їли порівну. Однак у деяких з них розболілися животи. В результаті на наступний день в комору пробралися тільки 13 мишей. Їли вони знову порівну, але в 3 рази менше, ніж за день до того. Скільки головок сиру не дорахується фермер?

Відповіді до задач

1. Має вийти 104. Чому так? Тому що спочатку проводимо множення 25 * 0 = 0. А потім знаходимо суму чисел, що залишились.

2. Чому після знака рівності так багато цифр? Тому що тут в один ряд записані сума, різниця і множення чисел з лівої частини рівняння. Значить 11 + 5 = 16655, де 16 – сума, 6 – різниця, а 55 —множення .

3. Всього було 45 рукостискань. 10 * 9/2 = 45. Чому ділити на 2? Тому що рукостискання між двома людьми буде розглядатися як одне.

4. Щоб знайти відповідь, потрібно до 34 (кількість поєдинків, оскільки в кожному матчі команда гарантовано раз розведе м’яч з центру поля) додати 39 (кожен раз, коли команда пропускала м’яч). Забиті голи додавати не потрібно, адже в разі забитого гола м’яч переходить супернику. І вже суперник розводить м’яч з центру поля. Разом: 34 + 39 = 73.

5. У другу ніч в комору повернулися тільки 13 мишей, що в 11 разів менше, ніж в першу ніч. Якби вони їли з колишнім апетитом, то з’їли б відповідно не 33 головки сиру, а 3. Але оскільки тепер вони їли в три рази менше, то в другу ніч була з’їдена всього одна головка сиру. Разом: 33 + 1 = 34. Саме стількох головок сиру не дорахується бідний фермер.

Вдалося вирішити всі завдання з математики, не вдаючись до допомоги калькулятора? Пиши нам в коментарях, чи були складними ці задачки.

Раніше ми розповідали, як навчити дитину рахувати в умі.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підбірка цікавих задач з математики + відповіді (батькам в поміч)