Голос української співачки звучав у рекламі «Кока-Коли»: 12 фактів про геніальну Квітку Цісик.


Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні. Сьогодні, 4 квітня, Квітці Цісик виповнилося б 67 років.

Команда Популярне зібрала 12 цікавих фактів про геніальну Квітку Цісик.

Цікаві факти про Квітку Цісик

1. Батьки Цісик — повоєнні емігранти з Західної України. Батько Квітки Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь, мама жили у Львові до 1944 року. Родина була знаною інтелігенцією у місті. Втікаючи від окупації та радянської влади, у 1949 році опинилися у США. Співачка народилася вже у Нью-Йорку в 1953 році. В дитинстві Квітка була пластункою – їздила у табори в гори, де вивчала українські пісні, звичаї і обряди.

2. У Нью-Йорку дівчина займалася академічним вокалом, але після смерті батька змушена була покинути навчання і виступати в нічних клубах. Згодом працювала бек-вокалісткою на студіях звукозапису, брала участь в роботі над саундтреками фільмів.

3. Повне ім’я співачки – Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсі – поєднання перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk.

4.  У 25 років Квітка Цісик записала саундтрек до фільму “Ти світло мого життя”. У 1978 він отримав премію “Оскар” за найкращу пісня до кінофільму. Однак нагороду дали інший співачці – американці Деббі Бун, а з фінальних титрів ім’я Квітки вирізали. Приводом став особистий конфлікт між нею і режисером картини.
5. Цісик мала рідкісне колоратурне сопрано: високий, рухливий і ніжний голос. Могла легко змінювати стиль. Також вміла співати дуже глибоким «білим голосом» — таку манеру виконання можна почути в Карпатах.

6. Цісик мала колоратурне сопрано. Прихильники у її голосі іноді вгадували звучання скрипки. Вона з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. І мала неабиякий успіх як у виконанні попсових пісень, так і в оперному співі. Крім того, Квітка Цісик володіла технікою, поширеною у карпатських селах – «білим голосом».

7. На початку 1980-х років Цісик стала однією з найдорожчих виконавиць рекламних джинглів і пісень в США. Протягом 16 років вона була єдиним голосом Ford Motors. Також співала для ABC, NBC, CBS, Chevrolet, Cadillac, Toyota, Burger King, McDonald’s, American Airlines, Delta Air Lines, Coca-Cola, Pepsi-Cola тощо.

8. Наспіваний Цісик слоган Have You Driven a Ford Lately звучав у рекламі з 1981-го до 1998 року. За підрахунками менеджерів Ford, вже 1989 року загальна аудиторія запису склала 20 мільярдів людей. Тобто кожний тодішній мешканець Землі мав почути його чотири рази. Це був історичний рекорд.

9. 1980-го разом з першим чоловіком, композитором-аранжувальником Джеком Кортнером, і другим чоловіком, звукорежисером Едвардом Раковічем, Цісик підготувала і випустила перші в США платівки з професійними записами українських пісень: «Квітка» (1980) та «Два кольори» (1989).

https://www.youtube.com/watch?v=_4kDHRngttQ

10. Багато хто вважає, що співачка ніколи не була в Україні, проте це не так. У 1983 з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися.

11. У родині Цісиків завжди говорили українською мовою і шанували звичаї свого народу. Дівчинка крім звичайної американської школи навіть ходила у Школу українознавства.

12. Співачка працювала і допомагала багатьом відомим американським музикантам і продюсерам. Співала на бек-вокалі у Вітні Г’юстон та Майкла Джексона. Також її запрошували для участі в записах своїх альбомів відомі співаки – Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінд Ронстад, Роберт Флек.

13. Улюбленою машиною співачки був спортивний Jaguar. Вона обожнювала швидку їзду і ніколи не зраджувала цій марці авто, хоча могла собі дозволити їздити на останніх моделях Ford (компанія дарувала їй кожну нову модель).

14. 29 березня 1998 року сотні радіостанцій США передали повідомлення про те, що прекрасний голос Квітки Цісик покинув світ живих. Вона померла від раку грудей.

ЇЇ голос звучав у оперних та естрадних залах, рекламних роликах, але найширше визнання вона отримала як виконавиця українських народних пісень. Касети з її альбомами «Пісні України» та «Два кольори» поширювалися між людьми на Радянській Україні.

Вшануй пам`ять талановитої українки і поділись статею з друзями. Також пропонуємо почитати цікаві факти про Ліну Василівну Костенко.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
19
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
4
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Голос української співачки звучав у рекламі «Кока-Коли»: 12 фактів про геніальну Квітку Цісик.