Головні тренди-2021 у бізнесі та технологіях


Їдучи в жовтій забитій маршруточці «Богдан», яка підрізає кур’єра Glovo на велосипеді, зараз важко уявити, що скоро піцу чи бургер додому нам доставлятимуть дрони чи роботи. З іншого боку, ще рік тому поняття «дистанційне навчання» чи звернення до сімейного лікаря у чатику Viber звучало як щось геть дурне чи то пак фантастичне. А зараз це — нова норма.

Пандемія коронавірусу змінила багато чого у повсякденних звичках більшості населення Землі. За 2020-й люди настільки звикли працювати з дому, що навіть не уявляють, як колись прокидались ні свят ні зоря, аби зібратись на роботу та кудись довго добиратись. Левова доля респондентів соціологічних опитувань відповіли, що більше ніколи не хочуть повертатись до роботи з офісу.

Редакція «Популярне» хоче розповісти про тренди-2021 у бізнесі та технологіях. Якщо ти, друже, з нетерпінням чекаєш, коли все повернеться на свої місця, у нас для тебе погані новини.

Тренди-2021

Цифрові кочівники

Тренд року — digital nomads (цифрові кочівники). Зазвичай це люди, що займаються інтелектуальною працею і не прив’язані ніяк до місця проживання. Тобто вони працюють віддалено і при цьому подорожують по всьому світу. Спочатку такими були тільки айтішники зі своїм трендом на зимівлю у теплих країнах, та згодом до них підтягнулись й інші представники сфери креативних індустрій.

Визнаємо, в Україні це не дуже розповсюджене явище — у нас люди дуже сильно прив’язані до дому, сім’ї, локалу, де багато зв’язків. Максимум, що ми спостерігали за минулий рік у цьому напримку — як українці їдуть в Карпати або перебираються в будиночок за містом на кілька місяців. Але це радше поодинокі винятки, ніж закономірність.

А от в США ця тенденція дуже популярна: переїздити в дешевші штати або навіть інші країни. Ну а підключити лептоп та знайти інтернет можна за бажання будь-де.

До речі, цифрові кочівники відрізняються від туристів: на відміну від останніх, вони можуть неспішно зануритись у місцевий колорит країни і залишитись у ній довше, ніж на тиждень-другий.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Friyey Coworking (@friyey_remotely)

Remote work і відеоконференції

Пандемія призвела до стрімкого зростання популярності віддаленої роботи та відеоконференцій. Якщо ти чекаєш, коли все стане на свої місця і всі повернуться масово в офіси, у нас для тебе погана новина. Така тенденція продовжиться і в 2021 році, хочеш ти того чи ні.

Китайська компанія Zoom стала свого роду символом пандемії. Проте багато хто з корпорацій-велетнів не довіряє цьому гіганту і навіть забороняє підлеглим проводити там робочі наради через незахищеність даних.

Проте в області віддаленої роботи з’явилося й чимало стартапів, чиї продукти дозволяють легко організувати роботу з дому навіть для великої кількості співробітників.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Chasing false projections (@chasing_false_projections)

Прорив фармацевтики

Фармацевтична індустрія почала розвиватись зі швидкістю світла. Тестувати ліки навчилися набагато швидше, дешевше і простіше. Традиційні клінічні випробування залишилися в минулому — їх перевели у віртуальну площину. Консультації та збір даних теж переїхали в онлайн. Такі перетворення можуть прижитися і назавжди змінити фармацевтику.

Ми побачили, як швидко з’явилися тести на Covid-19 по всьому світу, а потім і вакцини компаній Pfizer чи Moderna. І це все протягом року, хоча раніше на винайдення нових вакцин йшли роки, якщо не десятків років. Сподіваємось, за цим майбутнє — на ці вакцини як на чарівну таблетку чекає весь світ.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jenny K. (@jenn.mik)

Бум AR та VR

VR і AR стали новим чорним в 2020 році. Ці технології стали частиною повсякдення і різних сфер життя – від розваг і шоу-бізу до бізнесу. Згадати тільки віртуальний концерт Тревіса Скотта у грі Fortnite у квітні 2020-го. Його переглянула рекордна кількість глядачів – більше 12 мільйонів.

Імерсивні технології відкривають неймовірні можливості для трансформації у всіх сферах. AR-аватари на музичних фестивалях, AR-навігація в приміщенні, хмарні та мобільні AR, віртуальні спортивні події, технологія відстеження очей і розпізнавання міміки будуть частіше зустрічатися в 2021 році.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Veative (@veativelabs)

Розвиток альтернативних видів транспорту

Неймовірно, але факт: багато людей пересіли з автомобілів на велосипеди. При цьому все популярнішими стають електровелосипеди і електросамокати як альтернатива звичному особистому і громадському транспорту.

На міських вулицях, особливо в теплу пору, можна побачити все більше людей, що пересуваються на електросамокатах чи моноколесах. А в таких містах, як Мілан, Брюссель, Сіетл, Монреаль, Нью-Йорк і Сан-Франциско навіть почали будувати спеціальні відокремлені велодоріжки, призначені для цих видів транспорту.

Безконтактна доставка

У 2020 в Україні збільшилась доля замовлень онлайн та доставки товарів додому, чого не було раніше. А от у США вже повним ходом процвітає та набирає обертів безконтактна доставка — її доля зросла на 20%. Все логічно, люди хочуть мінімізувати фізичний контакт з іншими людьми.

Таку послугу уже надають кілька компаній за кордоном та не збираються зупинятись у 2021 році. Ніяких кур’єрів з великими рюкзаками на велосипедах — деякі використовують у своїй роботі безпілотники, інші — роботів та штучний інтелект.

Процвітання телемедицини

У сфері охорони здоров’я намагаються знизити ризик зараження коронавірусом своїх працівників і пацієнтів. Багато лікарень, клінік та приватних лікарів почали пропонувати послуги телемедицини. Це коли лікар і пацієнт спілкуються в чаті, штучний інтелект проводить діагностику по фотографіям, а медикаменти доставляються безконтактно. Але поки що ми говоримо про США та Європу.

У нас в Україні чат з сімейним лікарем у Viber, постановка діагнозу по фотографіям та виписування рецепту онлайн — уже великий прогрес і перший крок у напрямку дистанційної медицини. Маленькими кроками, скажімо так.

Дистанційне навчання

від цього словосполучення у багатьох батьків починає сіпатись око. Коронавірус прискорив розвиток онлайн-освіти. Під час пандемії 190 країн закрили школи і вузи, відправивши по домівках учнів і студентів. Тобто з новою реальністю зіткнулися близько 1,6 млрд осіб.

Так, наприклад, багато хто задумався, навіщо йому продовжувати вчитись в Гарварді (а навчання там, на хвилиночку, коштує 73 тисячі доларів на рік!), якшо він може подивитись курс з цього ж предмету, скажімо, на Coursera, і всього за 200 доларів. Більш того, лекцію вестиме не нудний професор, а харизматичний вчитель будь-звідки.

До речі, у цієї тенденції є явний плюс: тепер професійні та цікаві вчителі можуть стати зірками інтернету. І якщо раніше у таких освітян було кілька сотень учнів і часто мізерна заробітня плата, то тепер ця цифра може сягати навіть кількох сотень тисяч фоловерів, а отже — великих заробітків.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений thelearningapps.com (@thelearningapps)

Розвиток технологій у 2021 році стане логічним продовженням тенденцій 2020 року, а багато чого нового й незрозумілого стане новою нормою. У такому випадку ми точно можемо сказати, що майбутнє вже тут, хочемо ми того чи ні. Нам залишається тільки пристібнути паски безпеки, адаптуватись та віднайти своє місце у цій новій реальності.

Нагадаємо, раніше Білл Гейтс розповів, як зміниться світ найближчим часом.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні тренди-2021 у бізнесі та технологіях