Які трави варто нести в дім на Трійцю, а які — ні в якому разі


У 2020 році Трійця в Україні припадає на 7 червня. З давніх-давен наші пращури ввважали Трійцю (П’ятдесятницю) важливим святом. У цей день поріг дому (квартири) стелять зіллям і йдуть до храму святити квіти та трави.

Однак не кожну травинку бажано засушувати на цей святий день. Розповідаємо, які трави можна збирати і сушити на Трійцю, а які — ні.

Трави на Трійцю

Чебрець (чебрець)

Ця рослина дарує людям силу і спокій душевний. За старих часів чебрець сушили і клали в подушки – для міцного сну. Жінки зашивали сушений чебрець з ладанку і давали чоловікові: вважалося, що він заспокоює буйних вдачею.

Аїр
Всі народи поважають і шанують аїр. Це одне з найпопулярніших рослин тибетської, китайської, індійської медицини. У китайських медичних трактатах писали: «У його кореневища смак пекучий, дія тепла, зігріваюча, сильно діє на шлунково-кишковий тракт, чоловікові дає сили на ніч і спокій днем».

Стебла аїру болотного розкидали по підлозі у всіх кімнатах. Він привертає в будинок добрих духів, очищає житло і зміцнює здоров’я мешканців, приносить удачу, багатство, душевну рівновагу і надійно захищає від бід.

Пижмо (воротиш)
Пижмо вважається травою-оберегом. Наші предки вірили, що якщо носити при собі його листя, то тобі не будуть страшні ніякі привороти.

Волошки
Найпростіше – купити на Трійцю букет волошок. Адже зараз як раз сезон! Мало того, що в будинку такий букет буде виглядати дуже красиво, так ще і освячений він працює як оберіг. Відганяє всskяку нечисть. А молодим і самотнім дівчатам так взагалі потрібно квітки волошки носити завжди з собою, щоб нарешті познайомитися зі своїм судженим.

М’ята і меліса
Прекрасно пахне, а ще можна потім чай заварювати. Дуже зручна трава для того, щоб сходити з нею на Трійцю до церкви.

А ще запах м’яти і меліси відлякує злих духів і нечисту силу. Чай на основі цих трав заспокоює нервову систему і нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.

Любисток
Любисток зашивали з виворітного боку в поділ весільної сукні (щоб чоловік пристрасно любив свою другу половинку) і носили як оберіг від будь-якого виду чаклунства і псування.
Ця рослина традиційно вважалося оберегом любові, жіночої травою. Відвари і чаї з любистку – прекрасний засіб, щоб очистити органзім. Свіжим листям можна вгамувати головний біль, приклавши трохи потертий лист до чола.

Полин
Димом сухого полину радили обкурювати житло перед новосіллям, а потім прикріплювали пучок трави над вхідними дверима, щоб в будинок не потрапляли нечисті сили. А подорожній, який сховає собі в черевик листочок полину, не знатиме втоми. Якщо подивитися крізь пучок полину на полум’я багаття, запаленого на честь літнього сонцестояння, то весь рік буде хороший зір.

Однак ні в якому разі не варто включати в букет синьоголовник плоский (він же – синя колючка, синій чортополох), чортополох і черсак! У народі також існує повір’я, що рослини з колючками – до сварок в сім’ї. В’юнкі рослини і гілки ялини – до відлетіли на небеса в будинку, а ягоди шипшини – до довгих хвороб.

Розкажи родичам про те. які трави варто приносити в дім на Трійцю, а які – ні.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Які трави варто нести в дім на Трійцю, а які — ні в якому разі