Трагедія в Джонстауні, внаслідок якої 900 людей з секти потрапили на той світ


Жінку з фотографії звуть Дебора Лейтон. Колись її сім’я належала до секти «Храм народів». Після страшної трагедії, що розігралася в невеликому американському містечку Джонстаун, з тисячі членів сектантської комуни вижило лише 80 осіб. Однією з тих, хто врятувався, стала Дебора.

До сих пір люди сперечаються, що ж насправді сталося з жителями селища 18 листопада 1978 року. За офіційною версією релігійні фанатики стали жертвами задумки божевільного лідера культу. Але конспірології запевняють: до трагедії Джонстауна доклав руку американський уряд.


Джим Джонс, засновник «Храму народів», з дитинства виявляв пекучий інтерес до релігії. Ще підлітком Джим читав перехожим на вулицях проповіді, а в 24 створив організацію «Церква слова Христового».

З неї з часом і виріс «Храм народів». За часів розквіту культ під керівництвом Джонса користувався підтримкою влади Лос-Анджелеса і Сан-Франциско.


У секті Джима сповідалися принципи етнічного рівності, що приваблювало туди маси знедолених і бідних прихожан. Але з ростом числа сектантів у «Храму народів» виникли серйозні проблеми.

Родичі нових членів культу звинувачували організацію в зомбування людей. За їх словами, Джонс жорстоко карав прихожан за найменші провини, придушував їх волю і перетворював на безвольних рабів.

Знайомства глави секти з відомими політиками йому не допомогли. Коли стало ясно, що культом ось-ось займуться федеральні служби, Джим з найбільш відданими шанувальниками покинув США.

Члени «Храму народів» влаштувалися в південноамериканській країні Гайані, де взяли в оренду майже 4 тисячі акрів землі. Незабаром сектанти збудували там невелике містечко Джонстаун, названий на честь свого пророка.

900 з гаком мешканців селища багато працювали, а вечорами справно приходили на зібрання культу. Більшість відвідувачів Джонстауна стверджували, що місцеві живуть дуже добре.

Але дехто з в’язнів-утікачів поселенців стверджував: в містечку практикують тортури, а вище керівництво культу поголовно сидить на наркотиках. Стурбовані родичі сектантів домоглися, щоб туди поїхав американський конгресмен Лео Райан.

Спочатку все йшло добре. Члени комуни справили на політика позитивне враження. Але на зворотному шляху на американця і супроводжуючих його людей стався напад.

Лео Райан, кілька журналістів, і група членів комуни, раніше які вирішили повернутися з сенатором в США, загинули. У той же вечір Джим Джонс оголосив своїм послідовникам: надії більше немає!


Єдиним виходом з положення, за словами релігійного лідера, було розлучитися з життям. Кілька членів громади виступили проти Джонса, але переконати своїх близьких їм не вдалося.

За наказом Джима в повну цистерну виноградного напою додали суміш ціанистого калію і снодійного. Першими страшну отруту спробували діти

Коли 270 маленьких мешканців Джонстауна вирушили в інший світ, настала черга дорослих. Деяким з сектантів отрута вводили за допомогою шприців.

Всього жахливе рішення Джонса вбило 909 осіб! Сам керівник культу і кілька його найближчих соратників не приймали отруту. Пізніше їх знайшли застреленими.

Ті з поселенців, хто зміг втекти, повідомили в поліцію. Правоохоронці, які прибули на місце події, застали моторошне видовище. Тіла жителів Джонстауна валялися по всьому селищу.

У центрі поселення, оточене останками культистів, височіла крісло-трон самого Джонса. Над ним висіла табличка з фразою американського філософа Джорджа Сантаяни: «Хто не пам’ятає свого минулого, приречений пережити його знову».


До сих пір точно невідомо, що змусило керівника культу віддати свій страшний наказ. Кажуть, ніби збиралися в США сектанти могли розповісти про все, що відбувається в надрах «Храму народів», після чого за Джонсом відправили б не нешкідливого сенатора, а групу спецназу.

Крім того, стан знайдених в селищі шприців змусило експертів припустити: багатьом поселенцям силою ввели отруту.

Інші ж джерела стверджують: з «Храмом народів» розібралося ЦРУ. Не секрет, що Джонс вів переговори з радянським посольством, збираючись згодом перенести Джонстаун в Країну Рад.

До того ж збереглися свідоцтва, нібито паралельно з сенатором до Гайани прибув цілий загін загадкових чоловіків спортивної статури. Боюся, правди ми не дізнаємося ніколи.

Після розігралася в 1978 році трагедії Джонстаун перетворився на місто-привид. Сьогодні на його місці залишилися лише руїни.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Трагедія в Джонстауні, внаслідок якої 900 людей з секти потрапили на той світ