7 швидких тестів, щоб оцінити здоров’я твого організму


Ніхто з нас не любить хворіти. Але, погодься, іноді краще дізнатися про свою недугу якомога раніше, щоб в подальшому вона не принесла нам ще більшої шкоди і дискомфорту. Корисно буде і просто перевірити, наскільки злагоджено працює наше тіло.

Ми пропонуємо пройти кілька швидких тестів, щоб оцінити стан твого здоров’я. Але перед цим нагадаємо, що сьогодні дуже важливо берегти себе і своїх близьких, зберігати соціальну дистанцію та по можливості користуватись доставкою.

Тести на здоров’я організму

Отож, наше здоров’я.

Зір

Тест Амслера допомагає виявити макулодистрофію – хворобу, пов’язану з порушенням гостроти зору. Макулодистрофія зазвичай з’являється після 50 років і дуже швидко прогресує, що може привести до сліпоти.

Тест проводиться при хорошому освітленні. Тримай картинку в 30-40 см від очей. Не нахиляй голову вперед або набік.
Закрий одне око рукою, другою не відриваючись дивися на точку і долічи про себе до 10. Повтори те ж саме з іншим оком.

Якщо лінії рівні, без викривлень, розривів і сірих плям – з твоєю сітківкою все в нормі. Якщо в якійсь частині картинки лінії помітно викривлені – варто звернутися до лікаря.

Витривалість

Важкі фізичні навантаження протипоказані людям похилого віку, а також людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Перед тим як приступити до навантажень, краще провести кілька простих тестів.

Знайди пульс, порахуй число ударів в хвилину.

Зроби 20 присідань.

Знову порахуй пульс.

Якщо кількість ударів збільшилася на 25% – все в порядку. Якщо на 25-50% – серцево-судинна система знаходиться в ослабленому стані. Якщо кількість збільшилася більш ніж на 50% – необхідна консультація лікаря, можливо, у тебе розвивається серйозне захворювання.

Піднімись на 4-й поверх, не біжи, йди нагору по сходам спокійно, але не повільно.

Порахуй пульс.

Якщо пульс склав близько 120 ударів в хвилину – все нормально. Якщо пульс більше 120 і з’явилася задишка і болі в грудях, слід звернутися до лікаря.

При великому фізичному навантаженні частота серцевих скорочень не повинна перевищувати допустимої межі. Ця межа відрізняється для різних вікових груп. Щоб розрахувати її, потрібно від 220 відняти твій вік. Наприклад: 220 – 40 = 180, тобто твій пульс не повинен перевищувати 180 ударів в хвилину.

При хворобах і в літньому віці цей показник потрібно помножити на 0,5 і 0,6.

Наприклад: 220 – 60 = 160
160 х 0,5 = 80
160 х 0,6 = 96

Отже, твій пульс при фізичних вправах повинен знаходитися в межах 80-96 ударів в хвилину.

Постава

Прийми свою природню позу і попроси кого-небудь постежити за тобою. Якщо твоя спина округлюється на 45 ° і більше, а стегна виступають вперед, це говорить про серйозні викривлення, можливо, у тебе кіфоз. Увігнутість в попереку теж сигналізує про порушення постави. В цьому випадку вам краще звернутися до лікаря за точним діагнозом і лікуванням.

Ще один простий тест допоможе виявити сутулість. Затисни в долонях 2 олівця або ручки, опусти руки вздовж тіла. Якщо олівці паралельні один одному, твоя постава в порядку. Якщо олівці показують один на одного, значить, ти сутулишся.
Знову попроси кого-небудь постежити за тобою або сфотографувати. Візуально або за допомогою лінійки проведи лінію від мочки вуха до виступаючої кісточки на плечі. Якщо лінія вийшла пряма, то все нормально. Якщо мочка незначно або сильно виступає вперед, це сигналізує про проблеми з поставою.

Майже у всіх зараз є порушення постави. Часто це викликано сидячим способом життя. Щоб виправити поставу, намагайтеся рівно сидіти за робочим столом і виконувати спеціальні вправи.

Дихальна система

Наступні прості тести допоможуть оцінити роботу дихальної системи, кисневе забезпечення організму, а також виявити проблеми з кровообігом.

Сядь і зроби кілька глибоких вдихів і видихів. Потім вдихни і затримай дихання, ніс краще затиснути рукою. За допомогою секундоміра засічи час затримки. Нормальний результат у здорової людини не повинен бути менше 40 секунд для чоловіків і 30 секунд для жінок.

Через 5 хвилин знову кілька разів глибоко вдихни, а потім затримай дихання після повного видиху. Час затримки у здорового організму зазвичай становить 25-40 секунд. Варто зазначити, що у спортсменів ці показники вищі, тому з їх допомогою ти можеш оцінити і ступінь натренованості тіла.

Не дарма ми бажаємо один одному міцного здоров’я, адже це найголовніше, чи не так?


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

1
1 point

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 швидких тестів, щоб оцінити здоров’я твого організму