Ігор Хіряк — темношкірий радянський солдат, що брав участь в ліквідації аварії на ЧАЕС


Серіал «Чорнобиль» від НВО викликав справжній фурор у 2019 році. Більшість критиків поставили дуже високі оцінки серіалу. Проте маловідома у нас британська актриса і сценаристка Карла Мері дорікнула творців «Чорнобиля», що в картині зовсім немає темношкірих акторів.

На думку жінки, якщо всі герої серіалу говорять англійською з яскраво вираженим британським акцентом, то можна було б і на кілька ролей взяти темношкірих акторів, адже серіал не документальний, а художній.

Зауваження Карли Мері викликало шквал критики. Користувачі мережі порадили їй вчити історію (як же в СССР могли бути темношкірі люди?), а та у відповідь закрила свою сторінку.

Цей скандал отримав несподіване продовження. Виявилося, що серед радянських солдатів, які ліквідували наслідки аварії на ЧАЕС, дійсно був один темношкірий чоловік!

Ігор Хіряк народився в 1967 році у Харкові. Батько Ігоря залишився в Україні, з ним він майже не спілкується. З десяти років хлопець проживав в місті Череповець Вологодської області. У 1985 році Ігоря призвали до армії. Хлопець потрапив в інженерні війська, які базувалися в Києві.

Коли на ЧАЕС сталася аварія, частина, в якій служив Ігор, потрапила в Чорнобиль. Після величезного успіху серіалу російські та українські ЗМІ почали брати інтерв’ю у Ігоря.

Ліквідатор розповів журналістам, чим він займався під час перебування в зоні аварії. За словами чоловіка, він пробув у Чорнобилі 2,5 місяці.

За цей час частина Ігоря успішно звела понтонний міст через річку Прип’ять, за яким повинні були евакуювати місцевих жителів. У тому ж році ліквідатор отримав подячну грамоту за «зразкове виконання боргу перед Батьківщиною».

Хіряк зазначив, що під час ліквідації наслідків аварії він отримав опік гортані і велику пухлину, також зараз, “як усі чорнобильці”, він уже на пенсії. Після служби Ігор Хіряк повернувся в Череповець, де і живе досі.

Ігор досі пам’ятає конкретні цифри доз радіації: «значення, які показував дозиметр, просто перебуваючи на повітрі, досягали 4 рентген на годину, в той час як на конкретних предметах і більше 100 зашкалювало».

У 2016 році на честь 30-ї річниці чорнобильської трагедії Хіряк виклав в соцмережах свої фотографії з Чорнобиля.

Судячи з акаунту Ігоря, він часто бере участь в історичних реконструкціях, а також виступає в складі місцевої стендап-камеді команди Amsterdam. Він підпрацьовує на заводі, має дружину та сина.

Чоловік живе в своєму будинку, господарює. У профілі Ігоря можна знайти безліч фотографій з його життя і різних поїздок. Серед інших знімків можна знайти і фото з українським прапором, яке Хіряк виклав зовсім недавно.

«Що стосується критики з приводу того, що в серіалі немає темношкірих, можу сказати одне: це особиста справа режисера. У мене до нього ніяких претензій немає», — коментує ліквідатор.

Якщо маєш час, радимо переглянути цей сюжет. Ігор дуже підтримує Україну!

А як ти думаєш, чи потрібні були в серіалі «Чорнобиль» від НВО темношкірі актори? Чи це просто данина моді на толерантність, яку тепер часто застосовують в Голлівуді?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
3
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
7
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
7
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ігор Хіряк — темношкірий радянський солдат, що брав участь в ліквідації аварії на ЧАЕС