7 сумних фактів про Дубай. А ще кажуть, що там рай на Землі!


Колись Дубай був досить непоказним портовим містом. Сьогодні, однак, він перетворився в найбільший торговий і туристичний центр. Знаючі люди називають столицю еміраів Шанхаєм Близького Сходу. Тут крутяться шалені гроші, оскільки фінансових ділків з усього світу приваблює вигідна податкова політика правлячої сім’ї міста.

Сумні факти про Дубай

Готелі Дубая відомі по всьому світу своєю розкішшю і захмарними цінами, але мільйони туристів все одно зз’їжджаються сюди щороку. Більшість з них бачать лише красиву зовнішню картинку, і лише одиниці розуміють, що насправді діється в місті.

Дубай, як і раніше, будується стахановськими темпами. Згідно зі статистикою, кожен четвертий підйомний кран світу зайнятий на будівництві цього міста. Ось тільки статистика замовчує, що більшість операторів кранів та інших робітників працюють за копійки, а живуть в жахливо брудних нетрях.

Мігранти пахають по 14 годин на день під палючим сонцем і мруть як мухи. Втім, поки у правителів Дубая вистачає грошей, щоб заткнути незадоволеним пельки.

Лукавство влади емірату вражає. З одного боку лібералізмом тут і не пахне: навіть цілуватися в публічних місцях в Дубаї суворо заборонено. Порушникам, до речі, загрожує пристойний штраф.

Однак із заходом сонця на вулиці міста виходять сотні нічних метеликів. Розцінки на продажну любов починаються від п’яти сотень доларів на годину. Поліція, що характерно, закриває на все це очі. Подейкують, бізнесу така ситуація вигідна.

Нескінченна будівництво породжує гори сміття, який, якщо діяти по розуму, обов’язково потрібно належним чином утилізувати. Ось тільки уряду емірату такі міркування чужі.

Відходи зливаються безпосередньо в море, по поверхні якого вже плаває безліч сміттєвих куп. Захисники навколишнього середовища швидко зрозуміли, що критикувати владу з цього приводу безглуздо. Вишлють з країни, і все тут.

У пустельній країні воду повинні цінувати дорожче золота. Однак багаті араби, навпаки, немов би хизуються можливістю бездумно витрачати тисячі галонів води.

Яскравим прикладом стали численні поля для гольфу Дубая, на полив яких в жаркому кліматі йде неймовірна кількість води! Але ж колись нафтові багатства шейхів виснажаться…

Серед арабських багатіїв поширена мода на екзотичних улюбленців. Причому рідкісними котами, собаками або дорогими кіньми тут нікого не здивуєш. Шейхи і еміри обожнюють прогулюватися, ведучи поруч з собою ручних тигрів, левів, леопардів.

Залишається тільки здогадуватися, як гірко живеться нещасним хижакам, для яких кожен день — нескінченний стрес. А господарям все одно. Помре колишній улюбленець — заведуть нового, гроші ж є!

Поза очі Дубай називають містом фальші. Через кілограмів золотих прикрас світять шикарні, але байдужі посмішки. Фальшиві дерева, фальшиві люди, фальшиві почуття: ті, хто довгий час живе в Дубаї, часто говорять, що насправді місто схоже на декорації до одного великого спектаклю. Арабські багатії тут відчувають себе королями, а туристи — емірами на годину.

На дорогах в Дубаї повнісінько дорогих кабріолетів. Навіть поліція тут пересувається на таких автомобілях, яких не посоромився б і мільйонер. Однак безпечними дороги емірату назвати вельми складно.

Занадто багато тут зухвалих людей, які вважають, що разом з дорогою машиною і правами вони купили право ігнорувати закони фізики. Недарма щороку в місті відбувається стільки автокатастроф…

Втім, жити в місті посеред пустелі нас ніхто не змушує. А побувати там один раз все-таки було б непогано. Зрештою, де ще побачиш стільки чудес!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 сумних фактів про Дубай. А ще кажуть, що там рай на Землі!