Батько української співачки ONUKA — ліквідатор на ЧАЕС, фізик-енергетик УРСР.


Група ONUKA — одна з найпопулярніших в Україні і добре відома за її межами. Електронна музика з мелодіями народних інструментів дуже швидко завоювала серця слухачів. Це правда дуже красиво і незвично.

Наташа Жижченко — вокалістка та автор проекту ONUKA — з раннього дитинства була знайома з творчістю. Її дідусь Олександр Шльончик був знаменитим майстром духових інструментів. Він прищепив маленькій Наташі любов не тільки до народної музики, а й до української культури в цілому. Тепер ця любов — один з головних джерел натхнення для Нати.

View this post on Instagram

Мені хотілося б присвятити цей пост моєму дідусеві, людині, яка засвітила для мене зорі, які і досі вказують на шлях. Він – центрова фігура в моєму житті. Олександр Шльончик – це людина – оркестр, неординарна особистість, душа компанії, дуже начитаний, з феноменальною пам'яттю. Пройшов війну і голод, полон, концтабір … "Кращий майстер серед музикантів, кращий музикант серед майстрів" – так про нього говорили. З ранку до вечора звуки музики заповнювали наш будинок: сопілка, гітара, окарина, кувиці. Взагалі, коли я замислююся про те, що пережили наші бабусі і дідусі, розумію, що життя багатьох сучасних людей зводиться до екрану телефона. Чого не скажеш про них. Розкажіть про своїх дідусів і бабусь, що вони вам дали? Як і наші партнери з ООН, ми також пропонуємо приз за цікаві історії – автор посту-переможця отримає від ONUKA вініл з дебютним альбомом з автографом! Більше про призи та умови акції читайте на сторінці @UNFPA.Ukraine #UNFPA #ЧасЖити"

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

У 2016 році ONUKA презентувала новий міні-альбом Vidlik, який присвячений Чорнобильській аварії. Виявилося, що ця трагедія торкнулася Наташі особисто. Її батько був одним з ліквідаторів аварії. Незважаючи на зовсім маленький вік, співачка дуже добре запам’ятала той нелегкий період.

«Мій тато був ліквідатором, тому слово “Чорнобиль” я дуже добре пам’ятаю з дитинства. Відсутність тата. Відсутність місяцями. Він був там на вахтах. Слово “Чорнобиль” звучало кожен день в нашій квартирі. Я добре пам’ятаю ту атмосферу і переживання мами, хоча мені було всього рік», — ділиться Ната.

View this post on Instagram

Моя❤️

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

З того моменту дівчина захворіла темою Чорнобиля. Співачка сама зізнається, що її інтерес був якимось нездоровим. Тоді не було Інтернету, не можна було просто погуглити. Будь-яку інформацію доводилося вишукувати по шматочках.

«Я завжди чекала 26 квітня, щоб подивитися документальні фільми, які транслювалися по телеканалам, щоб знайти щось нове», — розповідає Наташа.

Історії батька фізика-радіоелектронщиком і роки самостійних досліджень вилилися в дипломну роботу. Тема роботи була про вплив аварії на культуру регіону. За словами співачки, пісні самоселів — людей, які повернулися в зону відчуження після евакуації або не покидали її зовсім, — унікальні. Вони більше нагадують індіанські мотиви, ніж українські.

View this post on Instagram

h a p p i n e s s t h a t w e h a v e i s s o e l u s i v e

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

Наташа почала відвідувати Прип’ять в пошуках натхнення. Здається, що вона знає це місто краще будь-якого екскурсовода. Дівчина може показати самі зачаровують місця і розповісти детальну історію будь-якого з них. Вона вважає це місце найкрасивішим на землі.

У 2018 році співачка відправилася в Прип’ять разом з командою українського Vogue для зйомки. Це нелегке завдання, особливо якщо враховувати заходи безпеки, яких слід дотримуватися. Але зате результат цього важкої праці заворожує.

View this post on Instagram

#onuka #vogueukraine #pripyat

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

View this post on Instagram

Не може бути такого, що ваша трагедія – ваша екологічна катастрофа. Трагедія наша, але катастрофа вселенська. Наслідки Чорнобиля не тільки для України, а й для всього світу, на жаль, вражають. Ми маємо пам’ятати це, аби не допустити подібного в майбутньому. 26 квітня у Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу ми зіграємо спільний концерт із НАОНІ. Для мене особисто це можливість розділити з вами віру у майбутнє, в якому людство більш свідомо ставиться до місця, де нам випала нагода жити. До самих себе. Захід почнеться о 19:00, наш виступ заплановано орієнтовно на 21:30. Київ. Поштова площа. Вхід – вільний. Photo @vogue_ukraine

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

Всього Наташа відвідувала місто-привид близько 5 разів. Співачка стверджує, що за 30 років там утворилася дуже сприятлива енергетика. Природа взяла верх над усім. Дерева ростуть на тротуарах і в будинках, а в лісах тепер можна зустріти червонокнижні види тварин і рослин.

View this post on Instagram

#onuka #vogueukraine #pripyat #kanevski #patokastudio

A post shared by ONUKA (@onukaofficial) on

У 2016 році Наташа провела тиждень на ЧАЕС і випустила про це відеоролик, в якому наголошує на важливості того, що відбувається там зараз.

«Практика на станції і реальне занурення в життя тих людей, які працюють на ЧАЕС сьогодні. Це змінює свідомість, зміщує кут зору з тих речей, які помилково нам здаються значущими і важливими, на події світового масштабу, які відбуваються тут і зараз. Ці події поруч з нами, але залишаються непоміченими».

Своєю творчістю ONUKA хоче не дати забути людям про важливі і значущі речі. «Як тільки щось забувається, це зразу ж повторюється… Потрібно пам’ятати, що людина не настільки всесильний, як він думає. Не варто грати в Бога», — впевнена дівчина.

Ось як виглядає тато співачки, якому вона нещодавно присвятила пост

https://www.instagram.com/p/By43Qz4irGO/

У ONUKA дуже цікаві погляд на аварію на ЧАЕС. І дуже чуттєві пісні. А як тобі такий спосіб привернути увагу до проблеми? Поділися своєю думкою в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
11
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Батько української співачки ONUKA — ліквідатор на ЧАЕС, фізик-енергетик УРСР.