Яке слово стало словом року 2020 за версією вчених?


За підрахунками експертів редакції, саме слово «коронавірус» в англійській мові в 2020 році стали вживати в 35 тис. разів частіше, ніж роком раніше. Однак експерти визнали більш важливими слова, безпосередньо відображають зміни в поведінці і способі життя людей.

Слово року 2020

«Локдаун» став словом року за версією Collins English Dictionary.

Укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали lockdown (локдаун, жорсткий карантин) словом 2020 року.

Дослідники відзначили, що хоча слово локдаун і вживали рідше, ніж coronavirus, воно стало головним, так як більший вплив на людей справила не сама хвороба, а її соціальні наслідки.

Один з укладачів словника нагадав, що спочатку слово «локдаун» було частиною тюремної лексики: так називали жорстку ізоляцію ув’язнених, за допомогою якої адміністрація намагалася припинити можливі повстання. У 2020-му значення слова змінилося: тепер воно асоціюється у більшості з охороною здоров’я.

У нас на теренах України слово локдаун вживається рідше, а частіше звучить слово карантин.

Спочатку слово «карантин» означало «час, що складається з сорока днів» (італ. Quaranta giorni – «сорок днів»). Вперше воно було використано в XIV столітті у Венеції для відстрочки входу в порт кораблів, що прибували з інших країн. Саме на такий термін всі кораблі повинні були встати на якір на деякій відстані від берега, перед тим як зможуть розвантажуватися.

І тільки в кінці XVIII століття з’явилося друге значення цього слова – «будинок, в якому повинні перебувати ті, що приїхали з заразливих місць». Карантин найчастіше оголошували під час поширення інфекційних хвороб, перш за все віспи і чуми, і тривав він зазвичай сорок днів.

У шортлист слів року 2020 увійшли і інші слова, пов’язані з пандемією: coronavirus (коронавірус), social distancing (соціальне дистанціювання), self-isolate (самоізолюватись), furlough (вимушений оплачувана відпустка) та keyworkers (незамінні співробітники).

Ще чотири слова-кандидата не мають відношення до ковіду: Megxit (догляд британського принца Гаррі та його дружини Меган Маркл з королівських посад), tiktoker (людина, яка знімає ролики для TikTok), mukbang (відео, в якому автор їсть величезну кількість їжі) і BLM (рух Black Lives Matter).

Що ви про це думаєте з цього приводу?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Яке слово стало словом року 2020 за версією вчених?