Мудрі слова султана Сулеймана про евреїв


Сулейман I Пишний… Цей правитель справедливо вважається найбільшим султаном з династії Османів, оскільки при ньому Османська імперія досягла апогею свого розвитку.

Якщо вірити історичним даним, крім приголомшливих лідерських якостей, султан Сулейман був наділений незмірною мудрістю. На жаль, в світі існує не так багато людей, у яких можна чогось повчитися.

Відеоролик, представлений нижче, — це уривок з популярного сучасного серіалу«Величне століття». Зрозуміло, історична правда в кінострічці підпорядкована авторському задуму, проте промова султана у стрічці дійсно чіпляє за живе. Це великі слова, сказані великою людиною, і я схиляю голову перед правителем за це.

Слова султана Сулеймана про евреїв

Сулейман починає свою полум’яну промову такими словами: «На землях, якими я керую, євреї будуть вільно сповідувати свою релігію і говорити своєю мовою».

На що його слуга відповідає, що настільки лояльне ставлення до євреїв може привести до жахливих наслідків. Євреї, що прийдуть, поставлять під загрозу спокій і стабільність в імперії.

Правитель раптом продовжує: «Що скажеш про ці квіти?»

«Буяння фарб вражає, повелитель», — відповідає опонент. Потім султан Сулейман наказує забрати частину квітів і залишає на столі квіти одного кольору.

«А зараз?» — запитує він.

«Так гірше, повелитель», — визнає Рустем.

І тут Султан вимовляє монолог, який викликає захоплення: «Всевишній любить різноманітність, Рустем. Інакше б він створив лише один вид квітів, один вид птахів, однакових людей. Однак поглянь: всі ми дуже різні. Цей стіл був гарний, тому що на ньому були найрізноманітніші квіти. На землях, якими я керую, всі, незалежно від мови і віросповідання: християни, мусульмани і іудеї — повинні жити разом щасливо і мирно, як ці квіти. Світ різноманітний — це великий дар небес».

Можеш побачити цю сцену в відео.

Мудра людина і правитель! Його слова проникають в саме серце. Шкода, але в наш час таких мало…

Напевно, все, хто подивиться цей ролик захочуть поділитися цими мудрими словами з усіма. А так і світ стане кращим і яскравішим.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Мудрі слова султана Сулеймана про евреїв