Ось скільки необхідно спати. Недосипаєш — страждає весь організм!


Для нормальної і продуктивної роботи нашому організму потрібен здоровий сон. Цей час необхідний йому для того, щоб розслабитися, відпочити і набратися сил для нового дня. Порушення режиму сну, недосипання або безсоння дуже згубно позначаються на самопочутті.

Так скільки потрібно спати, щоб виспатися і бути здоровим? Швидше за все, ти скажеш, що потрібно спати 8 годин або навіть трохи більше. Це практично вірно, але не для всіх. Виявляється, необхідну кількість годин для сну залежить від віку.

Чарльз Ксейслер, професор Гарвардського університету, провів цікавий експеримент, метою якого було визначити необхідну кількість сну для кожної вікової групи. Він отримав такі результати.

Новонародженим (0-3 місяці) необхідно спати 14-17 годин.

Немовлятам (4 місяці – 11 місяців) — 12-15 годин.

Діти (1 рік – 5 років) — 11-14 годин.

Дошкільний вік і молодші школярі (6-13 років) — 9-11 годин.

Підлітки (14-17 років) — 8-10 годин.

Молодь (18-25 років) — 7-9 годин.

Дорослі (26 років — 64 роки) — 7-9 годин.

Літні (старше 65 років) — 7-8 годин.

Однак, пам’ятай, що універсального рецепту для всіх не існує. Важливо підібрати індивідуальний графік і провести особистий експеримент. .

Недосип дуже згубно позначається на стані здоров’я. Це впливає на когнітивні функції: реакція сповільнюється, концентрація уваги падає. Проте є одна цікава особливість: людина, яка спала всього 4 години, може бути такою ж уважною, як і та, яка спала 7 годин.

Проблема в іншому. Кожна людина, виконуючи будь-яку задачу, виспалась вона чи ні, час від часу втрачає фокусування. Ось туті пастка! Якщо людина виспалась, то вона може швидко повернути концентрацію і сфокусуватися на завданні. А ось для мозку людини, яка спала 4 години, — це завдання не з простих.

Як повідомляє журнал The Spark, навіть одна пропущена година сну може мати наслідки, які іноді проявляються у вигляді дивних і не надто приємних побічних ефектів. І ось що, за словами експертів, може відбуватися з твоїм тілом, якщо ти пропустиш всього 1 годину сну:

  1. Твоє тіло очікуватиме можливості поспати ще.
  2. Пробудження на годину раніше, ніж звик наш організм, може привести до млявості, сонливості і невпевненої моторики.  Тобі буде здаватись, що ти рухаєшся у сповільненій зйомці.
  3. Падає рівень ефективності.
  4. Підвищується ризик серцевого нападу.
  5. Ти відчуваєш більший голод, ніж зазвичай.
  6. Частково це обумовлено гормоном греліном, який часто називають гормоном голоду.           Експерти радять: ляжте подрімати в середині дня, щоб наповнити тіло силою і енергією. Головне, щоб такий сон не тривав більше 20-25 хвилин.

Пам’ятай: не важливо, яка пора року на вулиці, стійкий режим сну — це ключ до повноцінного відпочинку і відновлення. Спи міцно і будь здоровим!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
7
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось скільки необхідно спати. Недосипаєш — страждає весь організм!