Що таке коттеджкор, чому він став популярним під час пандемії і до чого тут Девід Бекхем


У 2020 році, під час пандемії, небувалої популярності набула течія коттеджкор — саме під таким хештегом щодня публікуються тисячі сторіс та постів у Tik Tok та Instagram. Розповідаємо, що таке коттеджкор, чому він став трендом 2020 року як Девід Бекхем став уособленням цього стилю і чому принади заміського побуту знову привернули увагу користувачів соцмереж.

Що таке коттеджкор

Пандемія COVID-19, протести, погроми і мітинги, закриті кордони, страх втратити роботу через кризу, списки хворих, що постійно оновлюються. Так, цей рік особливо суворий на новини, від яких волосся стає дибки. Тут навіть найстійкіші люди можуть дати слабину і відчути такий стрес, з яким ніколи не стикалися.

Вельми закономірно, що в епоху підвищеної тривожності виникають певні явища і феномени, націлені на те, щоб допомогти людям впоратися з бідами, що звалились їм на голову. Коттеджкор – один з таких прикладів.

Під цим терміном мають на увазі ідеалізовану версію сільського життя, флешбеки в безтурботне минуле і естетику заміського побуту. Затишний одяг, тріск багаття, аромат домашньої випічки, пікнік у дзюркотливої річки. Одним словом, приблизно все те, що робить позитивний вплив на психіку людини. Коттеджкор став чимось більшим, ніж черговий новомодний тренд. Це стиль життя, який нерідко порівнюють з данським хюгге і шведським лагом.

Вперше про коттеджкор заговорили ще в 2018 році, але по-справжньому популярним він став на початку весни 2020-го. Втім, естетика, яку всі оспівують, з’явилася набагато раніше. Образи і інтер’єри в стилі коттеджкор присутні в таких фільмах, як «Буч Кессіді і Санденс Кід», «Смажені зелені помідори» і «Маленькі жінки», а «Королівство повного місяця» взагалі можна вважати енциклопедією коттеджкора.

Отже, чому ж тренд став так затребуваний саме з початком світового локдауна? Ідея романтизації дрібниць в житті і спрощення всього – ефективний і доступний для більшості антидот від навколишньої дійсності з її поганими новинами.

Цілком закономірно, що замкнені в своїх квартирах люди захотіли поліпшити домашній побут: прикупити затишного одягу, прикрасити оселю, ну а результати активно викладали в соцмережі. Ті, кому пощастило трохи більше, перемістились на дачі і в заміські будинки і публікували знімки нового життя.

Чого тільки варта повсюдне захоплення квітами (важлива прикмета коттеджкора). Ми вже розповідали, що компанії з доставки кімнатних рослин були рідкісним прикладом бізнесу, кому криза, викликана пандемією COVID-19, пішов на користь.

В одному тільки Instagram кількість фотографій з хештегом коттеджкор перевалила за кількасот тисяч. На цих фото ми зазвичай бачимо одя, що пропускає світло, живописно розвішаний на мотузках, дівчат в солом’яних капелюхах, повиті плющем і виноградом будинки, елементи декору.

Особливо популярним тренд став в TikTok – відео на цю тему зібрали більше 260 млн. переглядів. Користувачі соцмережі переодягаються в ельфів, діляться рецептами випічки, вчать в’язати гачком та вишивати і зачитують уривки з літературних творів XIX століття. До речі, нерідко подібні публікації також супроводжують поетичні підписи. Адепти коттеджкора ідеалізують часи, коли всіх актуальних нині проблем не існувало.

Коттеджкор не оминув і світ моди. На противагу яскравим, кислотним e-girls і e-boys, які захопили соцмережі в 2019 році, коттеджкор фокусується на затишку і комфорті. В’язані кардигани, потерті, вільно сидять джинси, теплі шкарпетки, жилети.

Одним з головних адептів коттеджкора став Девід Бекхем. Всі ці панами, твідові кепі, светри, гумові чоботи з гольфами. Чого вже там, навіть в походи по лугах і полях він бере посох. Спосіб життя, що транслюється в його Instagram, також ідеально вписується в усі чек-листи коттеджкора: прогулянки по сільській місцевості з родини, читання коло каміна та фотографії квітучих лугів.

Коттеджкор може виглядати як форма ностальгії за простим життя і дійсно заспокоює, кілька сповільнюючи скажений ритм, в якому ми живемо. Місяці карантину не могли не позначитися на нашому психологічному стані, і з цим обтяжуючу минулим сонце, що зігріває шкіру, або вітер у волоссі – ті самі радості, в яких ми, як з’ясувалося, так потребуємо. Ну а соцмережі просто нагадали нам всім, як важливо радіти малому.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що таке коттеджкор, чому він став популярним під час пандемії і до чого тут Девід Бекхем