Що трапилося з вцілілими пасажирами після того, як затонув «Титанік»


Про сумну долю величезного лайнера «Титанік» знає практично кожна людина. Його загибель оповита міфами і припущеннями: хтось вважає, що швидкість корабля була занадто висока в небезпечній зоні, хтось звинувачує погодні умови, а хтось думає, що це випадковість. Але правду про те, що тоді відбувалося, могли знати і розповісти тільки ті, що вижили.

Що сталося з пасажирами «Титаніка»

Ми ділимося з тобою історіями людей, яким вдалося вижити в той фатальний день.

10 квітня 1912 року пасажирський корабель «Титанік» пішов у свою першу й останню подорож. Більше 2 000 «щасливчиків» піднялися на борт лайнера, і близько 1 000 осіб прийшли попрощатися зі своїми рідними. В ніч з 14 на 15 квітня величезне судно зіткнулося з айсбергом і затонуло. Приблизно 700 осіб залишилися в живих.

Сироти «Титаніка»

Мішель (3 роки) і Едмонд Навратіль (2 роки) попливли на кораблі разом з батьком під вигаданими іменами Луїс і Лото. Батько Мішель-старший вдавав із себе вдівця і говорив всім, що його дружина померла. Насправді ж він розлучився з дружиною і без її відома відвіз дітей. Коли корабель пішов на дно, Мішель-старший взяв малюків і посадив їх в останню шлюпку, яка була спущена на воду. Останніми словами, які він їм сказав, були: «Мій малюк, коли мама прийде за вами, а вона, звичайно, прийде, скажи їй, що я її дуже любив і досі люблю. Скажи, що я очікував, що вона піде за нами, щоб ми могли жити щасливо разом в мирі та свободі Нового Світу ».

Так як їх батько загинув, а діти були ще маленькими і не говорили англійською, їх родичів ще довго не вдавалося знайти. Пізніше мама хлопчиків побачила їх фотографію в газеті і змогла возз’єднатися з синами тільки через місяць, 16 травня.

Подальша доля братів склалася по-різному. Мішель одружився на однокурсниці, став професором психології, прожив решту життя в Монпельє і помер в 92 роки.

Едмонд теж був одружений, працював архітектором і будівельником, під час Другої світової війни вступив до лав французької армії, але пізніше підірвав здоров’я і помер в 43 роки.

Непотоплювана Моллі

Маргарет Браун була відома всім ще задовго до краху «Титаніка». Вона була однією з перших жінок в США, які балотувалися на політичну посаду за 8 років до того, як жінки отримали право голосу.

Коли вона була в Європі, то отримала повідомлення про те, що її онук хворий, і вирішила негайно їхати в Нью-Йорк. Через її швидке рішення небагато людей, включаючи її сім’ю, знали, що Маргарет була на борту «Титаніка».

Після того як корабель зіткнувся з айсбергом, Маргарет посадили в шлюпку № 6, де вона керувала людьми, в той час як відповідальний за це Роберт Хіченс був емоційно нестабільний. На той час як «Карпатія» досягла Нью-Йорка, Маргарет була обрана головою комітету тих, хто вижив в аварії, й встигла зібрати майже $ 10 000 для нужденних. Вона не покидала «Карпатію», поки не переконалася, що всім тим, хто вижив, надали медичну допомогу і вони зустрілися з рідними.

Маргарет Браун нагородили орденом за допомогу врятованим з «Титаніка», а пізніше вона отримала орден Почесного легіону за роботу в комітеті зі звільнення Франції під час Першої світової війни. Померла від пухлини головного мозку в Нью-Йорку у віці 65 років.

Також відомо, що її ніколи не називали Моллі. Це ім’я їй придумали в Голлівуді.

Дівчина, яка пережила крах 3 лайнерів

Вайолетт Констанс Джессоп була стюардесою океанських лайнерів пасажирської компанії White Star Line. Вона була на борту «Олімпіка», який зіткнувся з крейсером «Хоук» в 1911 році, працювала на «Титаніку», який затонув в 1912 році, і під час Першої світової війни служила сестрою милосердя на борту госпітального судна «Британіка», який затонув після підриву на міні.

Незважаючи на падіння, Вайолетт продовжила працювати на судах, а в 1950 році перебралася в Грейт-Ешфілд в Суффолці, де наповнила свій будинок спогадами про 42 роки, проведені на морі. Вайолетт Джессоп померла у віці 83 років від серцевої недостатності.

Актриса знялася у фільмі в тому ж одязі, в якій врятувалася з «Титаніка»

Актриса Дороті Гібсон і її мама були в Парижі, коли вирішили купити квитки на «Титанік» в 1-й клас. У той фатальний день, 14 квітня, Дороті грала в бридж з двома банкірами і приблизно о 23:40 відправилася в свою каюту, коли почула хрускіт. Дороті разом з матір’ю сіли в шлюпку № 7, яка була наполовину порожня, і попросили банкірів поплисти разом з ними. У човні утворилася пробоїна, і здавалося, що вони підуть на дно разом з «Титаніком», але, на щастя, дірку змогли заткнути одягом.

Після прибуття в Нью-Йорк менеджер переконав її знятися у фільмі про корабельну аварію. Дороті Гібсон сама написала сценарій і носила в фільмі той самий одяг, в якому врятувалася. Фільм «врятувалася з “Титаніка”» вийшов через місяць після катастрофи.

Незабаром Дороті пішла з кіно і присвятила себе роботі в Метрополітен-опера. У 1928 році вона разом з матір’ю переїхала в Париж, а під час Другої світової війни, коли вона жила в Італії, її звинуватили в антифашистських настроях і посадили до в’язниці Сан-Вітторе в Мілані, з якої їй вдалося втекти. Наступні роки вона прожила в Парижі, де і померла від інфаркту у віці 65 років.

Хлопець, який зміг встати на ноги після обмороження

Річард Норріс Вільямс плив на кораблі разом зі своїм батьком, і під час катастрофи «Титаніка» вони вели себе дуже спокійно. Сім’я Вільямс хотіла посидіти в барі, але стюард відмовився відкрити двері, тоді вони пішли в спортзал, щоб не замерзнути. Коли пасажири опинилися у воді, Річард Норріс зауважив складну шлюпку і забрався в неї. Батько загинув від зруйнованої димової труби. Ті, кому вдалося вижити в цій шлюпці, були переведені в рятувальний човен № 14.

На борту «Карпатії» лікарі рекомендували Річарду ампутувати обморожені ноги, але він відмовився. Згодом Річард вилікував ноги, продовжив свою кар’єру тенісиста і отримав золоту медаль на Олімпіаді, потім боровся на фронтах Першої світової війни, після став успішним інвестиційним банкіром в Філадельфії і протягом 22 років був президентом історичного товариства Пенсільванії.

Річард Норріс Вільямс помер від емфіземи в віці 77 років.

Останній юний пасажир, який добре запам’ятав катастрофу

Єві Міріам Харт було 7 років, коли вона разом з батьками сіла на борт «Титаніка». За її словами, мама вирішила не спати на кораблі по ночах, так як її постійно щось турбувало і у неї було погане передчуття. Коли «Титанік» пішов на дно, батько забіг в каюту, укутав Єву в ковдру і посадив її в шлюпку разом з матір’ю. Останніми словами, які він виголосив, були: «Тримай маму за руку і будь хорошою дівчинкою». Тіло батька так і не знайшли.

Протягом усього життя Єва працювала співачкою і була організатором британської консервативної партії. Вона вела активне життя, пов’язане із загибеллю «Титаніка», і дуже докладно описувала день аварії корабля.
Єва Міріам Харт померла в своєму будинку у віці 91 року.

Керуючий, який втік з корабля

Джозеф Брюс Ісмей був головою компанії White Star Line, і саме він був відповідальним за конструювання «Титаніка». Він врятувався на складаній шлюпці і при дачі показань сказав, що, коли кораблю залишалися останні хвилини, він відвернувся, тому не бачив, як затонув «Титанік».

Після катастрофи Ісмей був пошматований пресою і звинувачений у втечі з корабля, в той час як на палубі ще залишалися жінки і діти. Згодом він відкрив кадетський корабель «Мерсі» для підготовки офіцерів торгового флоту, пожертвував велику суму грошей в фонд загиблих моряків і в фонд торгового флоту під час Першої світової війни.

Всю решту життя Ісмей тримався подалі від громадськості і помер від тромбозу у віці 74 років.

Рідкісні фотографії, зроблені після краху «Титаніка»

Пасажири, що вижили, на палубі «Карпатії».

Ті, що вижили, на борту «Карпатії» (молодята містер і місіс Хардер і місіс Сі М Хейс, чий чоловік загинув).

Натовп чекає прибуття лайнера «Карпатія», який перевіз вцілілих після потоплення «Титаніка». Нью-Йорк, квітень 1912 року.

Продавець лондонської газети оголошує про катастрофу «Титаніка» в 1912 році.

Вразила історія найвідомішого у світі лайнера? Тоді ділись нею з друзями!


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що трапилося з вцілілими пасажирами після того, як затонув «Титанік»