7 квітня — свято Благовіщення. Як провести цей день в умовах карантину


7 квітня всі християни східного обряду відзначають Благовіщення — свято, коли архангел Гавриїл приніс Марії благу вість — що вона буде мамою. У цей день в першу чергу необхідно подбати про свою душу, прочитати вранці молитву, відвідати службу (в цьому році — принаймні онлайн-службу). Після служби допускається не важка робота по дому, без зайвої метушні.

«На Благовіщення дівка косу не плете, пташка гніздечко не в’є…» З дитинства пам’ятаю, що в цей день нічого не можна було різати ножицями, шити. Адже, якщо працювати в таке велике свято, займатися звичними домашніми справами, метушитися, сім’ю будуть переслідувати нещастя – так вважали в народі.

View this post on Instagram

Ікона «Благовіщення Пресвятоі Богородиці. Зачаття св. Анни» середини ХVІ ст. з церкви Пророка Іллі с. Любині Яворівського район Львівськоі області. Пам’ятка з Любині є унікальним прикладом поєднання двох сюжетів «Благовіщення Богородиці» і «Зачаття св. Анни» на одній іконі. Ліворуч представлено «Благовіщення», де архангел Гавриїл зображений із жезлом благословення перед Марією, котру застав зненацька, позаяк, вона стоїть з веретеном у руках. Нахил її голови, положення рук свідчать про те, що вона веде бесіду з Божим посланцем. Праворуч зображенна сцена «Зачаття св. Анни». Анна – дружина св. Йоакима, мати Марії. Тут відтворено апокрифічний сюжет, згідно якого Анна молилася в саду і вголос позаздрила птахам, які вили гніздо на дереві, а вона не мала дітей. В одному сюжеті поєднано декілька епізодів: молитва Анни біля дерева із пташиним гніздом та з’явлення перед нею ангела і сповіщення св. Йоакима. Ікона “Благовіщення Діві Марії. Зачаття св. Анні” з Любині привертає увагу майстерністю виконання та поетичністю образів. Пам’ятка служить оригінальним зразком інтерпретування цієї тематики в українському іконописі. #ікона #іконографія #іконопис #українськемистецтво #середньовіччя #благовіщення #icon #iconography #icons #annunciation #ukrainianart #ukrainianartist #oldukrainianicons

A post shared by Украінські Ікони (@oldukrainianicons) on

Провести світле свято потрібно спокійно, легко, по можливості – абсолютно безтурботно.

Що робити на Благовіщення

7 квітня — це Благовіщення, один з 12 найбільш важливих церковних свят. Рівно через 9 місяців буде Різдво Христове. А в цей день Архангел Гавриїл зійшов з небес і оголосив Діві Марії про її призначення: про те, що вона повинна народити сина Божого.

Звичайна жінка злякалася б, але Богородиця повністю довірилася Господу, в усьому поклалася на його волю. Діва Марія виконала свою велику місію завдяки непохитній вірі.

Важливо в цей день бути спокійними, затишними. Жінкам рекомендують відвідати церкву, сповідатися і причаститися. Вважається, що в Благовіщення навіть в пеклі на мить настає благодать!

Не можна важко працювати, навіть їжу готувати потрібно найпростішу. Ні в якому разі не можна шити, прибирати, робити ремонт, займатися пранням і прасуванням. Всі мирські справи потрібно відкласти на наступний день і зайнятися вдосконаленням свого духовного світу.

Якщо хочеться попросити у когось прощення за щось — попроси його в цей день. Можна помолитися за людей, які заподіяли тобі зло, на яких тримаєш образу. Гармонія з собою дуже важлива для жінки, відсутність гармонії веде до постійного неспокою, життєвих невдач.

У цей день відпочиває вся земля, відпочивають навіть птахи і звірі. Людям не можна починати нові справи, укладати угоди: все це може трохи почекати.

Ні в якому разі не допускай ніяких сварок, образ, конфліктів. Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці дарує надію на краще всім, хто готовий довіритися Господу, як це зробила Богородиця, хто готовий провести свято світло і радісно.

Неодмінно прочитай молитву в цей день, якщо зайти в храм ніяк не виходить. Також завдяки новітнім технологіям зараз можна відвідати онлайн-богослужіння, не виходячи з дому. Пряму трансляцію чи запис Благовіщенської служби Української православної церкви можна подивитись тут.

Цікаво, що у давнину на Благовіщення заміжні дівчата виконували особливий ритуал, щоб залучити в свій будинок і родину щастя, достаток і гармонію: в день потрібно назвати свого чоловіка «милим» сорок разів. Тоді весь наступний рік в будинку буде панувати любов і щастя.

Пресвята Богородиця нехай захистить тебе і твою сім’ю від бід, подарує міцне здоров’я і підтримає твою віру.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 квітня — свято Благовіщення. Як провести цей день в умовах карантину